Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    Ismeritek ezt a kocsit?    |   << vissza

Ismeritek ezt a kocsit?

2018-09-18 7:52:48

Mattrica

Posztok: 1
Velünk: 6 napja

Sziasztok!

Látta már valaki ezt az autót? 

https://www.hasznalt___i_16v_sport-13309462

A képeken nem látszik, de a csomagtér ajtó belső része el van indulva illetve a küszöbök barna foltosak hátul legalul. 

Érdemes megnézni? 

Köszönöm.

küszöb

csomagtér tető

Történet:

Sziasztok!

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1_8i_16v_sport-13309462

A képeken nem látszik, de a csomagtér ajtó belső része el van indulva illetve a küszöbök barna foltosak legalul. 

Érdemes megnézni? 

Köszönöm.

Sziasztok!

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1_8i_16v_sport-13309462

A képeken nem látszik, de a csomagtér ajtó belső része el van indulva illetve a küszöbök barna foltosak hátul legalul. 

Érdemes megnézni? 

Köszönöm.

2018-08-30 21:45:56

Bazsix77

Posztok: 13
Velünk: 42 napja

Válasz erre: @jucuka #132480 
Szia emlékeim szerint korábban ezt irta róla egy fórum társ:"Nem rég megnéztem, az alja elég csúnya, a féktárcsák és a nyergek is rozsdásak. A km valós (2012 óta..). A kocsiban pajzs védelmi rendszer van, a motorháztető alá nem tudtunk benézni, harmadjára tudta beindítani  a kereskedő.  Gondolom tudod, hogy bizományiban van. A szélvédőn 1,599-es ár van kint, hogy lássuk, hogy honnan vitték le az árát. A gumik jó állapotuak, bár egyik kilóg a sorból, más a márkája. A belseje nagyon szép. A balos ajtót neki nyitották valaminek ahol elkezdett rozsdásodni, a motorháztetőn pedig egy kavics felverődés. Lékhárítót meghúzták. A felniket meg lepadkázták. "

Szóval valami biztos nem kerek, mert akkor már eladták volna...:-)

2018-08-30 16:46:46

jucuka

Posztok: 16
Velünk: 313 napja

Válasz erre: @simkor #132482 

Nagyon régóta hirdetik hátha látta valaki élőben .sajnos nekem baromi messze van 

2018-08-30 16:38:33
simkor

simkor

Posztok: 587
Velünk: 1321 napja

Válasz erre: @jucuka #132480 

Lejart a muszakija, szoval labon nagyon nem lehet mozgatni  ha jo allapotban van, erdemes megnezni, de nagy buko is lehet a dologbol

2018-08-30 16:31:56

jucuka

Posztok: 16
Velünk: 313 napja

Üdv ! Nincs valaki a közelben aki már látta ezt az autót ? Nagyon levitték az árát ....https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1_6i_16v-13357541

2018-08-26 21:20:05
Silent

Silent

Posztok: 229
Velünk: 1350 napja

Válasz erre: @bartfaig #132394 

Ajándék akkor lenne ennyiért, ha a két literes motorral lenne, 100%-ra nem lenne semmi motorgondja és ha a futómű állító csavarok időben rendbe lettek rajta téve. Ettől függetlenül ha tökéletes állapotú, akkor érhet ennyit.

2018-08-25 22:24:48

bartfaig

Posztok: 7
Velünk: 59 napja

https://www.hasznalt___u5_kaminari-13338987

Ezzel vagy gondok vannak, vagy ha nem akkor ajándék! 

2018-08-25 9:16:10
basti

basti

Posztok: 256
Velünk: 1000 napja

Válasz erre: @Volfram #132391 

Sztem jo az irany smile

Ezt a nb1.8at ugy remlik regebb ota hirdetik, de lehet hogy csak azert mert sima nb es nem nbfl.

Ha van lehetoseged komolyabb atvizsgalasra az jo. Klima nyomasproba, kompresszio meres, esetleg meg veszteseg meres is ha beleferhet. Meg hat legyen egeszseges a kasztni meg az alja, a tobbit meg latod es erzed.

Kuplungmunkahenger szokott meg faradni, meg a villanyantenna, tetocsatok kopnak szepen, olajfolyas hengerfej meg szelelfedel korul, ilyesmik... smile

Meg persze a rozsda.

2018-08-24 23:25:15

Volfram

Posztok: 3
Velünk: 31 napja

Válasz erre: @Bazsix77 #132390 

Köszi a tippet. Észben tartom.

Mivel én hülye vagyok az autókhoz (remélhetőleg ez ideiglenes, ha valamit megszeretek akkor hajlamos vagyok nagyon beletanulni remélem ez lesz most is). Ezért viszek magammal egy sógort aki műszaki vizsgabiztos és a vaskalapos fajtából. Szerencsétlent ma egész nap faggattam. Ő csak többet lát nálam. :D

2018-08-24 23:09:25

Bazsix77

Posztok: 13
Velünk: 42 napja

Válasz erre: @Volfram #132389 

Szia! A javaslatom, hogy a klimat azert nyomasprobaztasd meg az auto atvizsgalasanal, ha van lehetoseged, mert ha meg gyari van benne, akkor eresztheti a hutokozeget. Ennyi idosen mar a csovek is es a klimahuto is porzus lehet, es mivel keves gyari klimas van, nincs utangyartott klimahuto, csak gyari, ami horror aron van! Ha azt mondjak, hogy jo a klima, csak fel kell tolteni, akkor keszulj, hogy ez az akcio konnyen 2-300.000 Ft-ba is kerulhet. Nem elijeszteni akarlak, de en igy jartam, es most csinaltatok bele vadonat ujat, es az en autom 2003-as evjarat. 

2018-08-24 22:58:04

Volfram

Posztok: 3
Velünk: 31 napja

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Jó látni, hogy ennyire segítőkészek itt az emberek.

Sajnos nem vonz egyenlőre semmilyen tuning, mint írtam eléggé új vagyok az autók világában és nem szeretnék azon aggódni, hogy esetleg egy ellenőrzésnél leszedik a rendszámot. Így inkább kihagyom ezt a lehetőséget. Remélem egy nálam sokkal értőbbhöz kerül majd aki megbecsüli.

Ellenben a klíma eléggé fontos lenne a számomra (Bírom a meleget, de már elegem van belőle, mert java részt a napon dolgozom.)

Ezért kiszemeltem egy szerintem gyárinak tűnő autót. Vasárnap megyek is megnézni. Kicsit drágább és fölé is megyek az általam meghúzott 1,5 milliós vételárnak, de egy utólagos beszerelés sem olcsó ahogy írtátok. Hátha ismeri valaki belinkelem.

Róla van szó: Link

Még egyszer köszönöm a sok segítséget és remélem, hogy nem offolom szét a topicot.

Történet:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Jó látni, hogy ennyire segítőkészek itt az emberek.

Sajnos nem vonz egyenlőre semmilyen tuning, mitn írtam eléggé új vagyok az autók világában és nem szeretnék azon aggódni, hogy esetleg egy ellenőrzésnél leszedik a rendszámot. Így inkább kihagyom ezt a lehetőséget. Remélem egy nálam sokkal értőbbhöz kerül majd aki megbecsüli.

Ellenben a klíma eléggé fontos lenne a számomra (Bírom a meleget, de már elegem van belőle, mert java részt a napon dolgozom.)

Ezért kiszemeltem egy szerintem gyárinak tűnő autót. Vasárnap megyek is megnézni. Kicsit drágább és fölé is megyek az általam meghúzott 1,5 milliós vételárnak, de egy utólagos beszerelés sem olcsó ahogy írtátok. Hátha ismeri valaki belinelem.

Még egyszer köszönöm a sok segítséget és remélem, hogy nem offolom szét a topicot.

Sajnos nem vonz egyenlőre semmilyen tuning, mint írtam eléggé új vagyok az autók világában és nem szeretnék azon aggódni, hogy esetleg egy ellenőrzésnél leszedik a rendszámot. Így inkább kihagyom ezt a lehetőséget. Remélem egy nálam sokkal értőbbhöz kerül majd aki megbecsüli.

Ezért kiszemeltem egy szerintem gyárinak tűnő autót. Vasárnap megyek is megnézni. Kicsit drágább és fölé is megyek az általam meghúzott 1,5 milliós vételárnak, de egy utólagos beszerelés sem olcsó ahogy írtátok. Hátha ismeri valaki belinelem.

2018-08-24 15:58:46
miata1800

miata1800

Posztok: 267
Velünk: 3167 napja

Köszönöm GPali a dícséretet!

Az autó közel 9 évig volt nálam! Életem legjobb autója volt (úgy mondom ezt, hogy az utód egy GT86 és a garázsban áll még egy S2000 is).

Az olajat valóban fogyasztja. Egy rendes motorfelújítás nem ártana neki, vagy egy motorcsere...

Ha érdekel az autó - szerintem sok mindent el tudok mondani róla...

Keress ezen az emailcímen: miata1800@indamail.hu

2018-08-24 14:57:14
GPali

GPali

Posztok: 206
Velünk: 536 napja

Válasz erre: @Volfram #132363 

Szia,

Szerintem ez egy iszonyatosan jól és igényesen megépített, de megépített autó. Nekem személy szerint nagyon-nagyon tetszik ez a darab.

Ha Nem vagy nagy autóőrült és nem feltétlen értékeled a "tuning" cuccokat, esetleg csak nincs kedved azon izgulni, hogy mikor szednek ki a forgalomból a rend éber őrei kérdőre vonva, hogy mégis mi ez a kipufogó/szárny/ültetés, akkor szerintem ez nem a te autód. Ha viszont kis affinitásod is van az autóépítés/egyedi autók felé, akkor tök jó választás. Egyébként a bilstein gátló-H@R rugó kombó nagy vágyam, szóval azt külön irigylem 

Az állapotáról: Mivel gondos gazdája volt ezért merem feltételezni, hogy volt már karosszéria lakatosnál, ami jó hír mert nem neked kell bajlódnod a rozsda eltüntetéssel. Öreg autó, 100%, hogy lesznek hibái, de az mindnek lesz. Sajnos abban a korban van már, hogy egy motorfelújítás is benne lehet a pakliban.

Mérlegelj-számolj. Szerintem összességében jó választás lehet.

2018-08-24 13:56:07
basti

basti

Posztok: 256
Velünk: 1000 napja

Válasz erre: @Volfram #132363 

Ahogy Marcello is irta miata1800 autoja volt, es erosen fogyasztotta az olajat. Kicsit 1m felett hirdette, en anno beszeltem is vele az autorol. Nem tudom kapott-e motorfelujitast.

Klimat en vettem gyarit, nem veszelyes a beepites, nekem Lalee csinalta regebben.

Tokeletesen mukodott, de keszulj fel hogy legalabb 200-300e korul lesz a moka.  Ha IL-rol veszel uj szettet akkor ha jol emlekszem 400-500 kozott lesz a moka. Szerintem amugy meg igy is megeri, en nyaron elotte nem birtam hasznalni a kocsit, biztos papirkutya vagyok. Mertem a kocsiban, volt amikor benn 75C kornyeke volt mikor megsutotte jol a nap. En nem birom, szaunaorultek talan meg szeretik is smile