Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Központi zár utólagosan    |   << vissza

Központi zár utólagosan

2020-07-26 7:55:11
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 100
Velünk: 417 napja

Válasz erre: @Toma #141949 

Aham, értem, részemről passz 

Simán elképzelhető, hogy más színűek a vezetékek, én úgy tudom, pont 2001-ben machináltak a zárral, elvileg utána raktak mindegyikbe alapból távirányítósat.

Van egy ilyen linkem, 99-es service manual, hátha segít valamit. Pl.: a vezérlőmodul bekötése más, mint a 2002-es manualban. 38. oldalon kezdődnek a zárak.

https://cardiagn.com/body-accessories-mazda-mx-5-99/

2020-07-25 22:59:48
Toma

Toma

Posztok: 90
Velünk: 1540 napja

Válasz erre: @Plazmavago #141948 

Félig van benne, a jobb oldalon motoros bal oldalon csak mikrokapcsoló van, a kulcsfordításra.

Szereztem egy gyári távirányitót a vevővel, egy FL central lock modult, meg egy angol FL bal oldali motoros zárat. Viszont a 2001es kapcsolási rajzon más vezeték szinek vannak mint a meglévő angol zárban.

Ahogy néztem a zárban van egy 3 és egy 2 vezetékes mikro kapcsoló, meg maga a motor ami mozgatja, a kérdés hogyan kéne belehekkelni a '99-es 10th anniversarymba :D 

Persze a belső kilincs is más az FL-ben, de az van itthon.

(Korábban más tipusba szereltettem be utolag aftermarket központi zárat, de ott szétrománolták, szóval megpróbálom a gyári szettet a legkevesebb bontással berakni) 

2020-07-25 22:42:34
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 100
Velünk: 417 napja

Válasz erre: @Toma #141946 

Szia!

Központi zárad már most is van? (Tehát a kulcs elfordítására egyszerre csukódik-nyílik mindkét ajtó zárja?)

Mikori a kocsi?

Történet:

Válasz erre: @Toma #141946 

Központi zárad már most is van? (Tehát a kulcs elfordítására egyszerre csukódik-nyílik mindkét ajtó zárja?)

Mikori a kocsi?

2020-07-25 20:09:33
Toma

Toma

Posztok: 90
Velünk: 1540 napja

Hali,

Rakott már valaki NB-be FL távirányitós gyári központi zárat?

Vagy csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy csakagyári? 

2018-04-26 13:29:35
Silent

Silent

Posztok: 272
Velünk: 2041 napja

Tegnap Duettnél jártam fedélzeti kamera kábelezés, központi zár meg antennakapcsoló miatt. Azért ide írom a tapasztalatokat, mert a látogatás fő oka a központzár volt. Írok árakat, hogy mi mennyi volt, hátha másnak is érdekes.

Fedélzeti kamera: a kocsiban van egy fix kamera elöl a szélvédőn, a tükör mögött, hogy ne takarjon ki látóteret. Ennek akartam egy fix tápellátást háromállású kapcsolóval (kikapcsolt állapot, menet közbeni tápellátás, nonstop tápellátás). Pluszba hátra is be lett húzva egy szál, mert időnként kerül oda akciókamera és ne kelljen amiatt aggódni, hogy lemerül-e. Ennek a kiépítése kb. 20k volt.

Antenna: kapcsolóra került az antenna, hogy mp3 hallgatáskor ne bújjon ki. A lábtérbe lett rakva, egész kultúrált lett. Kiépítés ára kb. 5k.

Központi zár: Három gombos távirányító, kettő darab van belőle a szettben, kulturált, lapos kivitelű, fekete színű. A bal oldali ajtóba kellett még egy zármozgató mozgató motort tenni. Csomagtartó nyitó elektromágnesük nem volt. Ez az ami a hátsó bowdent meghúzná, hogy nyíljon. Viszont lett berakva hozzá relé és a kábelt is odavitték hátra a zárhoz, csak be kell majd tenni.
A bal első ajtóba a nyitómotor és a központi zár beépítéssel együtt kb ~45k körül jött ki.
Extraként tud olyat, hogy a kocsi bezárás gombját nyomva folyamatosan villogni kezd az index. Ez elvileg olyankor hasznos ha elfelejtettük hova parkoltunk. Velem 20 év alatt nem esett meg ilyen, de ki tudja...
Ami hiányzik, az a Toyotám központi zárjának a véletlen nyitás elleni "intelligenciája". A Toyotánál, ha nyitás gomb megnyomása történik, de nem követi ajtónyitás is, akkor egy perc után visszazár. Pedig ehhez csak az ajtónyitás érzékelőhöz kéne két extra szál. Na mindegy. Így is nagyon jó, hogy reggel az ovinál miután kivettem a gyereket, nem kell újra körbesétálni az autót hogy a kulccsal lezárjam mindkét ajtót.

Történet:

Tegnap Duettnél jártam fedélzeti kamera kábelezés, központi zár meg antennakapcsoló miatt. Azért ide írom a tapasztalatokat, mert a látogatás fő oka a központzár volt. Írok árakat, hogy mi mennyi volt, hátha másnak is érdekes.

Fedélzeti kamera: a kocsiban van egy fix kamera elöl a szélvédőn, a tükör mögött, hogy ne takarjon ki látóteret. Ennek akartam egy fix tápellátást háromállású kapcsolóval (kikapcsolt állapot, menet közbeni tápellátás, nonstop tápellátás). Pluszba hátra is be lett húzva egy szál, mert időnként kerül oda akciókamera és ne kelljen amiatt aggódni, hogy lemerül-e. Ennek a kiépítése kb. 20k volt.

Antenna: kapcsolóra került az antenna, hogy mp3 hallgatáskor ne bújjon ki. A lábtérbe lett rakva, egész kultúrált lett. Kiépítés ára kb. 5k.

Központi zár: Három gombos távirányító, kettő darab van belőle a szettben, kulturált, lapos kivitelű, fekete színű. A bal oldali ajtóba kellett még egy zármozgató mozgató motort tenni. Csomagtartó nyitó elektromágnesük nem volt. Ez az ami a hátsó bowdent meghúzná, hogy nyíljon. Viszont lett berakva hozzá relé és a kábelt is odavitték hátra a zárhoz, csak be kell majd tenni.
A bal első ajtóba a nyitómotor és a központi zár beépítéssel együtt kb ~45k körül jött ki.
Extraként tud olyat, hogy a kocsi bezárás gombját nyomva folyamatosan villogni kezd az index. Ez elvileg olyankor hasznos ha elfelejtettük hova parkoltunk. Velem 20 év alatt nem esett meg ilyen, de ki tudja...
Ami hiányzik, az a Toyotám központi zárjának a véletlen nyitás elleni "intelligenciája". A Toyotánál, ha nyitás gomb megnyomása történik, de nem követi ajtónyitás is, akkor egy perc után visszazár. Pedig ehhez csak az ajtónyitás érzékelőhöz kéne két extra szál. Na mindegy. Így is nagyon jó, hogy reggel az ovinál miután kivettem a gyereket, nem kell újra körbesétálni az autót hogy a kulccsal lezárjam mindkét ajtót.

2017-06-21 0:54:31
Imi_

Imi_

Posztok: 17
Velünk: 1388 napja

Válasz erre: @SzAndris #120297 

Szia! Nekem gyárilag kulcsos központi zár volt a kocsiban és az lett átalakítva távirányítósra. Ehhez kellett egy ajtózár (1500Ft a Bardiban) + vezérlő. Ezt az ebay-ről rendeltem. Vettem még hozzá ablak felhúzó modult is és a csomagtérzárhoz motort. Az egyik haverommal néhány óra alatt beépítettük. Több mint egy éve hibátlanul működik.

aláírás 99 1.6 NB
2017-06-20 14:28:17
Taishikan

Taishikan

Posztok: 638
Velünk: 1720 napja

Válasz erre: @SzAndris #120297 

Ha nem is egy barnaköpenyes szaki, de nekem végül ők szerelték (a 2. kerületi műhely), egy éve semmi bajom vele. A Duett sem lett volna sokkal drágább, szimpatikusak is voltak, csak jóval későbbre kaptam volna időpontot, én meg mihamarabb meg akartam  szabadulni a kulcsozástól.

http://www.autoriasztok.hu/Ceginformacio.htm 

aláírás

大使館

2017-06-20 13:42:13

SzAndris

Posztok: 5
Velünk: 1151 napja

Hello,

felhoznam ezt a központis kerdest ujra. Tovabbra is a Duett a fö jatekos vagy talalt valaki egy "barna köppenyes bacsit"? Talaltam mx5parts.co.uk-en egy csomagot (http://www.mx5parts.co.uk/central-locking-mk1-25-p-131.html&nbsp wink ertelmes aron. Ezt ismeri valaki? Erdemes beruhazni? Van esetleg, aki maga berakta?

Tippeket/elmenyeket elöre is köszi!

Üdv,

Andris

2016-03-10 22:38:16
Taishikan

Taishikan

Köszi Ati, megfogadom smile Ahogy láttam itt a fórumon, ezer éve volt olyan klubtárs (Kopi?), aki értett ilyesmihez. Róluk tudtok esetleg valamit?

aláírás

大使館

2016-03-10 21:28:23
rattila

rattila

Posztok: 898
Velünk: 2012 napja
Taishikan, 2016-03-10 21:05:26

csabihal, 2016-03-10 21:02:10

Taishikan, 2016-03-10 20:58:27

Sziasztok!

Tudnátok esetleg Bp-en vagy a környéken egy megbízható szakit javasolni, aki egy utólagos távirányítós központi zárat (csomagtérnyitással) be tudna szerelni? Köszi!

drága, de legalább profik...

http://www.duett.hu/

Köszi! Gondolom, hogy drága, mert a Totalcaron is őket nyomatják. Nekem igazából nincsenek nagy igényeim, csak ne kelljen már a kulccsal kínlódni, mert így inkább általában be sem zárom (ha nem megyek messze tőle). 

Nincs egy barnaköpenyes bácsi egy angyalföldi garázsban, aki gombokért adja az évtizedes szakértelmét? :-) 

Egy jó tanács: NE! ismétlem NE!! az ILről vegyél ,ha kedves az életed smile

Azi

aláírás Üdv, Ati
2016-03-10 21:05:26
Taishikan

Taishikan

csabihal, 2016-03-10 21:02:10

Sziasztok!

Tudnátok esetleg Bp-en vagy a környéken egy megbízható szakit javasolni, aki egy utólagos távirányítós központi zárat (csomagtérnyitással) be tudna szerelni? Köszi!

Köszi! Gondolom, hogy drága, mert a Totalcaron is őket nyomatják. Nekem igazából nincsenek nagy igényeim, csak ne kelljen már a kulccsal kínlódni, mert így inkább általában be sem zárom (ha nem megyek messze tőle). 

Nincs egy barnaköpenyes bácsi egy angyalföldi garázsban, aki gombokért adja az évtizedes szakértelmét? :-) 

aláírás

大使館

2016-03-10 21:02:10
csabihal

csabihal

Posztok: 1811
Velünk: 2391 napja

Sziasztok!

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-03-10 20:58:27
Taishikan

Taishikan

Sziasztok!

aláírás

大使館

2010-11-19 21:54:32
myair

myair

Posztok: 759
Velünk: 4705 napja

Én szereltettem az enyémbe (1999 10th anni), szerintem univerzálisat raktak bele, mert bal oldalon nem volt motor, csak a jobbon. A távirányítóval meg a csomagtartónyitással együtt kb 25 volt beszerelve.

aláírás

Tanga

2010-11-19 17:58:54
szpe

szpe

Posztok: 24
Velünk: 3877 napja

Sziasztok

Egy kis segitséget kérnék töletek..

utólagosan szeretnék beszereltetni központi zárat 2001 es nb-be,aminek bowdenes megoldással müködik a zárja.Az univerzális központi zár nem fér el úgy tudom.

Kérdések:-Valahogy be lehet szerelni az univerzális központi zárak valamelyikét?

-Csak az eredeti miata központi zár fér be az ajtóba?

- Van esetleg valakinek eredeti müködőképes eladó?

Tanácsaitokat,segítségeteket előre is köszi:

Péter