Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Kompresszor vagy turbó?    |   << vissza

Kompresszor vagy turbó?

2019-10-03 9:32:41
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1090 napja

Matt, 2019-10-02 21:46:37

Válasz erre: @susu #138583 

Amúgy nem tűnik rossznak ez a Bofi-féle kész kit félreértés ne essék. Én nem is tudtam, hogy van ilyenjük. A 250 ígért ló egy kicsit soknak tűnik azzal a kicsi turbóval, de hajrá valaki tesztelje le.

Az IL Motorsport féle foshoz képest ez messze jobbnak tűni.

Amúgy a 250 ló ezer dolog miatt lehet. Akár kijöhet még kis turbóval is. Rengeteg dologtol függ.

Cirka 1.5 év turbós mx5 turbós mx5 tulajdonlás után és pályán gyilkolás után azt mondom hogy leszarom a lóerőt :D Nyomaték a lényeg. Az is az hogy mikor mennyit és meddig tartja. A lóerő katalógusban jól mutat. Az enyém 228 padon. Tehát gyíknak számít. De a nyomaték görbet ilyen kis töltés mellett is öröm nézni smile  

aláírás

______o/___/|___

2019-10-02 21:46:37
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4388 napja

Válasz erre: @susu #138583 

Amúgy nem tűnik rossznak ez a Bofi-féle kész kit félreértés ne essék. Én nem is tudtam, hogy van ilyenjük. A 250 ígért ló egy kicsit soknak tűnik azzal a kicsi turbóval, de hajrá valaki tesztelje le.

Az IL Motorsport féle foshoz képest ez messze jobbnak tűni.

2019-10-02 21:41:58
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1744 napja

Hajlando vagy rakolteni 1.5 milliot? Van jo szerelod? Szereted a forumokat bujni egesz nap? 

Ilyen kerdesekre valaszolj magadnak oszinten.

Olcso megoldas nincs, ami jo az draga es elobb utobb visszakoszon ha nem azt veszed elsore. Rengeteg ido es penz es energia es meg tobb ido es energia ja es penz mire osszeall egy olyan setup amihez erdemben nem kell hozzanyulni csak cserelgetni az olajat batran es rugni neki es vadaszni, hogy amerre mesz legyen 100-as benzin mindig, mert itthon van minden sarkon, de ha turazni szeretnel ott mar tervezni kell a miata kis tankja miatt (no meg ha eros es rugod akkor eszik). 

aláírás

Dani 

2019-10-02 19:55:22
susu

susu

Posztok: 211
Velünk: 533 napja

Válasz erre: @gmatee01 #138571 

Rájuk hallgass, ne rám, én nem értek a feltöltéshez smile Csak belepofáztam a partvonalról :D

aláírás

10AE

2019-10-02 19:18:47
rattila

rattila

Posztok: 886
Velünk: 1764 napja

Komplett kit soha nem lesz smile kivéve csak a rotrex.

Én anno kidobtam az 1.6-ot és 1.8-at raktam be és arra a kompresszort. Van sok tapasztalatom az építéssel kapcsolatban,ha kiváncsi vagy számokra,bármire akkor keress nyugodtan,megosztom veled.

Ami kell biztosan:

• normális motor
  • vezérlés csere
  • Nagyobb alu hűtő
  • gyertya csere
  • injektorok
  • Kompresszor
  • Kompresszor ki belépő oldal
  • Opció 2. TB
  • Opció 2. TB bowdenezés
  • Légszűrő csövezés
  • Légszűrő
  • vákumcsövezés
  • kompresszor tartó konzol+szíjfeszítő konzol
  • kuplung csere
  • AFR (szélessávú Lambda)
  • Standalone ECU
  • Opció IC
  • Opció IC csövezés
  • Opció szilikon csövek
  • Opció lefújó szelep
  • OpcióIC miatt hűtő odébb helyezése
  • Opció olajhőmérséklet óra+szenzor+plate
  • Opció olajhűtőkör

és stb stb smile

Atti

aláírás Üdv, Ati
2019-10-02 11:01:40
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4388 napja

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem az a terület ahol repkednek az általad vágyott plug'n'play holmik. Amikre azt mondják, írják az se  teljesen olyan, hogy nekiállsz és beszereled.1.6 NB-re meg felejtős, mivel az szinte csak Európában létezik. 

USA-ban vannak viszonylag jól használható cuccok, pl. TDR Rotrex kit-jét Brankó kartárs saját maga telepítette és megy a verda. Bőven 7számjegyű tétel és szopás a szállítás stb.  IL-en is 1,5 milla az alapkit.

UK-ben van több cég aki turbóhoz árul leömlőt, csöveket, fittingeket szettben, de ahhoz neked kell még kitalálnod a turbót meg az összes köcöléket. Ilyen kitből azért sokan építenek/építettek már itthon, beszélj velük, hogy ez milyen sétagalopp sztori. smile  

Én azt gondolom, hogy egy 1.6-ot feltölteni amúgy sem egy okos ötlet ha ott az 1.8-is. Ha nem valami nagyturbós, kovácsolt motort építesz alapnak, akkor bármit csinálsz mindenhol 15-20 lóerőt bennehagysz a sztoriban ugyanannyi ráköltéssel és munkabefektetéssel. Engem ez zavarna uh tuti egy rendberakott 1.8 swap-pal indítanék. 

Ja és akkor még ott van, hogy kell egy új írható ECU, abból is vehetsz készet, építhetsz, építtethetsz 100.000-től 500.000-ig bármit. Aztán lehet programozni, aztán....  

Történet:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem az a terület ahol repkednek az általad vágyott plug'n'play holmik. Amikre azt mondják, írják az se  teljesen olyan, hogy nekiállsz és beszereled.1.6 NB-re meg felejtős nem, mivel az szinte csak Európában létezik. 

USA-ban vannak viszonylag jól használható cuccok, pl. TDR Rotrex kit-jét Brankó kartárs saját maga telepítette és megy a verda. Bőven 7számjegyű tétel és szopás a szállítás stb.  IL-en is 1,5 milla az alapkit.

UK-ben van több cég aki turbóhoz árul leömlőt, csöveket, fittingeket szettben, de ahhoz neked kell még kitalálnod a turbót meg az összes köcöléket. Ilyen kitből azért sokan építenek/építettek már itthon, beszélj velük, hogy ez milyen sétagalopp sztori. :) 

Én azt gondolom, hogy egy 1.6-ot feltölteni amúgy sem egy okos ötlet ha ott az 1.8-is. Ha nem valami nagyturbós, kovácsolt motort építesz alapnak, akkor bármit csinálsz mindenhol 15-20 lóerőt bennehagysz a sztoriban ugyanannyi ráköltéssel és munkabefektetéssel. Engem ez zavarna uh tuti egy rendberakott 1.8 swap-pal indítanék. 

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem az a terület ahol repkednek az általad vágyott plug'n'play holmik. Amikre azt mondják, írják az se  teljesen olyan, hogy nekiállsz és beszereled.1.6 NB-re meg felejtős, mivel az szinte csak Európában létezik. 

UK-ben van több cég aki turbóhoz árul leömlőt, csöveket, fittingeket szettben, de ahhoz neked kell még kitalálnod a turbót meg az összes köcöléket. Ilyen kitből azért sokan építenek/építettek már itthon, beszélj velük, hogy ez milyen sétagalopp sztori. :) 

2019-10-02 7:42:20
susu

susu

Posztok: 211
Velünk: 533 napja

https://bofiracing.c___or-mazda-mx-5-na-nb/

1.6 NBFL-hez nem biztos, hogy jó, kérdezz rá náluk!

A kompresszor kitjük passzol 1.6 NBFL-re, de az nincs raktáron jelenleg.

Nyilván ECU finomhangolás még rájön.

aláírás

10AE

2019-10-02 0:09:40

gmatee01

Posztok: 17
Velünk: 843 napja

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy valaki tud-e ma 2002es 1.6!NBFL-be berakható turbo vagy kompresszor kitről?

Esélytelen kompletten találni,amit csak meg kéne venni és beszerelni?

2019-09-16 8:27:35
Liszt

Liszt

Sziasztok!

Akik turbositason gondolkoznak 1.8 motorra:

- van egy elado Kraken T25 leomlom ami az eletben nem fog elrepedni neked

- van egy teljesen uj GT2560r golyos turbo amivel lesz ertelmes tartomanyban nyomasod es nem csak 4500 felett fog betolteni

- van egy kinugawa cserelheto rugos wastegate actuatorom, bar valoszinu a gyarijaval is megall a nyomas 0.6 korul es azt meg elbirja a gyari motor

- van egy roszdamentes Downpipe amit en keszitettem. 76-os es lemegy a motor aljaig, ott leszukul 60-ra

-  van egy adag csovezes, 1.8 NB-hez igy nem kell az olajzassal torodj es a vizzel sem

Ez igy amit fent leirtam, viheto 300 ezer forintert.

- ha kell akkor van komplett kipufogo rendszer is

- meg lendkerekek, kuplung szettek meg minden hulyeseg

aláírás

Dani 

2019-08-29 21:41:39
Liszt

Liszt

Válasz erre: @Liszt #137376 

meg van az utodja (2560r) igy viheto 100-ert a leomlo+turbo. Ez az utolso ara. (A turbo meg mindig az autoban van es most Albaniaba is ezzel megyek, utana majd kikerul)

aláírás

Dani 

2019-07-10 16:11:18
Liszt

Liszt

Valakinek esetleg egy Gt2554r turbo  + Jugo fele kos leomlo (hegesztesre szorul) 90+25 ezerert? 

a 2554r golyos kis baszasom eleg furan szabalyozhato nyomasu. EBC-vel fent sikerult allitani 5k felett, MBC-vel meg csak 5000-ig. Spoolja 1500 rpm kb a 0.6 bar elerese 2k-3.5k. 4 k felett erzesre jo a spool. WG tanyer hegeszett, kezzel olajosnak erzodik a levego beszivojanal a lapatoknal a turbo haza, latszani nem latszik. WG nyomason most 0.4-et tud 1.8-as motoron. 

aláírás

Dani 

2019-06-12 22:15:25

Padawan333

Posztok: 27
Velünk: 415 napja

Kintről èrdemes beszerezni vagy inkább csak ithol?

2019-06-11 21:17:06
JRK_

JRK_

Posztok: 136
Velünk: 1126 napja

Válasz erre: @Padawan333 #136779 

Ez igaz az egész építésre. Mielőtt nekiállsz bárminek is érdemes 1 ! évig olvasni mindent amit találsz a témában. Sok forum van, ahol rengeteg jó infó van, pl itt is van sok build thread, illetve a miataturbo.net-et is mindenképp át érdemes nézni jó alaposan.

Persze megteheted azt, hogy mindenből megveszed a legjobbat (értsd: legdrágábbat), lehet, hogy jól össze is fog állni a végére, de egyáltalán nem biztos. Pl mi van akkor, ha a frissen összerakott kovácsolt blokk szlopálja az olajat? Jön a kérdés, hogy milyen illesztéssel rakták össze a blokkot, jahogy nem tudja a szaki... Vagy, hogy füstöl a kocsi, mert túl sok olajat kap a turbo... stb, ezek mind olyan dolgok, amit kutatással és olvasással meg tudsz tanulni, hogy hogy jó csinálni és hogy érdemes.. Ezeket nem nagyon rágja senki a szádba, mert rengeteg infó és sok meló kitúrni ezeket, de ha magad mész utána, akkor hosszútávon sokkal jobban jársz. smile

2019-06-11 21:06:23

Padawan333

Posztok: 27
Velünk: 415 napja

Akkor igazából nincs ököl szabály le kell ülni ès átt kell nyálazni mind.. Megasquirt nèzegeten eddig de most sikerült másokat is megismerni úgyhogy jöhet a csemegèzès!

2019-06-11 17:01:23
JRK_

JRK_

Posztok: 136
Velünk: 1126 napja

Válasz erre: @Padawan333 #136773 

Olyat vegyél, ami tudja azt amit elvársz tőle és a programozó ismer + szívesen csinál. Hacsak nem magad akarod programozni első sorban, mert akkor olyat vegyél, ami neked kényelmes smile Nekem volt ME221 és a fejlesztők hozzáállása és feature hiány miatt MSLabs féle MS3-ra cseréltem. Nem bántam meg a cserét smile