Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    MX5 behozatal Németországból    |   << vissza

MX5 behozatal Németországból

2011-05-18 16:38:28
Danny

Danny

Posztok: 105
Velünk: 3620 napja

Egy "tisztességes és rendes és igazi" német polgártól vásárolt autóhoz egy kötetnyi számlát adnak - jobb helyeken - a szervízkönyv mellé, és átnézhető (sőt le is ellenőrizhető) - az autó teljes előélete. Ez azért növeli a biztonságérzetet..(saját tapasztalat) Danny 

2011-05-18 16:27:01

100

Posztok: 290
Velünk: 5286 napja

csak annyit még a némethez, ha nem akarsz kint rendszámmal baszkódni (mert pl nincs időd mert esetleg több kocsit is megnéztél, hiszen kell B terv:D ) szóval akkor jó ha viszel magaddal egy P rendszámot amit itthon 5ezerér lehet kölcsönözni.

ja és mindenképp vas gereben, és lehetőleg ügyintézővel, akkor nem kötnek bele semmibe. COC papir meg ha jól tudom nem kell, csak szlovákok kérték pár éve, de már ők se.

aláírás E itt a kert! :)
2011-05-18 14:28:23
Bird

Bird

Posztok: 3811
Velünk: 4928 napja

Szerintem Olaszból ritka a törésmentes ,azaz mindegyik törve volt. Lengyelektől meg azért rizikós ,mert ki tudja ,hogy hány darabból lett összerakva!

Igaz ezek nem saját tapasztalatok ,de nem véletlen ,hogy a jobb állapotú Nemet autók egy picit drágábbak.

Na meg most azért mobile.de -n is eléggé elszálltak az árak.

Nincs semmi jó vétel ,de ez betudható a szezonnak is!!

Télen érdemes onnan picit töröttet hozni.

aláírás Kilinccsel elöre:)
2011-05-18 13:25:18
m3ss

m3ss

Posztok: 1173
Velünk: 4070 napja
tom65, 2011-05-17 12:24:54

Hi,
köszi az infót. Az autoscout24-et szoktam nézni. Mivel az nemzetközi, végeztem egy kis összehasonlítást. Lengyelországban meg Olaszországban lehet találni jól felszerelt NBFL-eket igen barátságos áron.

Ráadásul Olaszországban az autók nagy része klímás, gondolom az éghajlat miatt. Mennyire kell félni az olasz sztereotípiáktól ? (vadul vezetnek, óra tekergetés, ilyesmi)

Ha jól láttam, vannak itt klubtagok, akik hoztak olaszból autót, velük felvenném a kapcsolatot, ha van rá mód!

nincs kozel olaszorszag, ilyen benzinarak mellett ugye nagyon nem mind1, hogy 800 v 1xxx km-re kell kimenni es visszajonni. azert az olaszok nyomjak neki kemenyen, hasznaljak a lokharitot is rendszeresen, bar ezek meg nem kizaro tenyezok. a kovetkezo csak az en velemenyem, komoly tapasztalom sincs (1 autot hoztam be nemetektol), bar faterom jo sokat, es o is egyetert ezzel:

en biztos, hogy csak nemetorszagban vennek autot (foleg, hogy 3 eve, meg most is lattam az itthon hirdetett na-k nagy reszet)

egyszeruen mas az emberek mentalitasa es sajnos a penztarcajuk tartalma is. ha vmi gond van az autoval, azonnal megcsinaltatjak, nem huzzak le oket a szervizekben, mint nalunk. es akkor meg ott van az utak minosege, mindenhol tukorsima az aszfalt. ne hasonlitsunk ossze egy kint vs itthon 150e km-t futott autot. de nehez altalanositani, meg szerencse is biztos kell a dologhoz, meg ott is biztos bele lehet futni vmi torok nepper altal visszaporgetett autoba.

en pl. megvettem 180e km-el a kocsit, szervizpapirokkal. 17xe-nel bevitte a tulaj mazda szervizbe az autot, itt van a szamla rola, 6xx eurot fizetett, meg a hutovizet is lecsereltek, lampa dolesszoget ellenoriztek, a zsanerokat bezsiroztak stb smile most van benne 225e, azota csereltem rajta olajokat, fekbeteteket, szijakat, tehat semmit. jah nem is igaz, mert a kipufogot foltoztatni kellett smile a gatlon amit nem reg kicsereltunk, 1993-as datum szerepelt, 180e-nel olyan volt, mintha uj lenne. mentem vele 20-30 ezret budipesten, es kuka.szilentek detto.

elobbiek azert nem csak a nemetek erdeme, hanem az mx5 tervezoke is, de en biztos, hogy kovetkezo automat is kint fogom megvenni. nezd meg a hirdeteseket. ha vmi rossz az auton, le van fenykepezve, oda van irva. itthon mikor latsz ilyet? leutazok feleslegesen Erdre, Fehervarra stb. aztan majd ott kiderul, hogy minden hulladek az auton.ennyi madar lenne itthon, hogy meg igy is el lehet adni mindent?

hamarabb utnem le vakon ebayen a kocsit, minthogy megvennek itthon barmilyen autot is. tisztelet a keves kivetelnek smile  

2011-05-18 10:54:04
m3ss

m3ss

Posztok: 1173
Velünk: 4070 napja

tenyleg nagyon szep ez a kocsi. de a fenykepek is nagyon jok. az a rozsdas kapu, meg a tukorbol fenykepezos. lajk.

2011-05-18 10:52:47

tothzoltan

Posztok: 1
Velünk: 3017 napja

Pár kiegészítés és update m4n4 egyébként kitűnő tájékoztatójához a Németországból történő behozatalról.

1. Berlini kereskedőtől vettem egy 2005-ös MX5-öst 2011. májusában. Annak ellenére, hogy vittem a saját adásvételimet, ragaszkodtak ahhoz, hogy a sajátjuk is aláírásra kerüljön, tehát két alternatív adásvételi készült. Számlát nem akartak adni - jogszerűen szerintem nem is adhattak, hiszen az autó bizományi értékesítésen volt náluk - de azért kitöltettem velük egy Rechnung feliratú irományt, ez később jól jön a magyar vámnál, ahol nem értik, hogyha én cégtől vettem, akkor miért ne lenne számla.

2. A kereskedőtől az alábbi papirokat kaptam: régi forgalmi (Brief - ez nem szükségszerű, de az adatok benne jobban áttekinthetőek, mint az újban), új forgalmi (Teile I és Teile II), adásvételi (kereskedő verziója), adásvételi (saját kétnyelű verzióm), számla (vagy legalábbi számlaszerűség), COC (Certificate of Conformity, az autó részletes műszaki paramétereit tartalmazza), műszaki érvényességét igazoló cégszerű papír egy erre engedéllyel rendelkező cégtől (TÜV papír), AU papír (talán az autó gázkibocsátását részletezi). Ezekkel a papirokkal elmentünk a berlini okmányirodába (KFZ Zulassungsstelle). Ügyintézőnél kezdtünk, kaptam egy nyomtatványt. Ezzel irány az ormányirodán kívüli bódéhoz, a biztosítási ügynökhöz. A biztosítási ügynöknél 80 eur-ért vettem egy 30 napos biztosítást, és ő kitöltötte a nyomtatványom. Ez után következett az az ügyintéző, aki a forgalmiban a tulajdonosváltás átvezetését intézte. Na itt gond volt. Nem beszéltem németül, az ügyintéző a kísérőmmel diskurált, rám sem hederítette. Véleménye szerint a TÜV papír nem volt eredeti, hanem fénymásolat. Ez abszurd helyzet volt, mert nem tudtam bebizonyítani, hogy a papír eredeti (nyilvánvalóan az volt), leginkább szkennelt, kinyomtatott aláírásnak tűnt a papiron lévő aláírás, amit azért el kellett volna fogadni. Mentünk a főnökéhez, ő az emberének adott igazat. Mentünk az ő főnökéhez, az meg az embereinek adott igazat. Ekkor eldurrantam és angolul perrel kezdtem fenyegetőzni. Ők németül, agresszívan válaszoltak. Végül adtak egy fax-számot, és közölték, ha zárás előtt megfelelő időben bejön a fax a TÜV cégtől, amivel igazolja, hogy van érvényes TÜV, kiadják az új forgalmit. Felhívtuk a TÜV céget, 12-12.30 között sztrikt módon kajaszünet volt, nem vetteék fel a telefont, 12.31-kor elértük őket és ők faxoltak a megadott számra. Utolértük az eredeti ügyintézőt, jeleztük, hogy valszínűleg megjött a fax, a főnöke ezt elfogadhatónak tartja, ő elvette az összes papirunkat, majd később visszajött és adott egy sorszámot, amivel az iratkiadó-ablaknál megkaptam az új Teile I-et és Teile II-őt. Irány az okmányirodán kívüli rendszámnyomtató bódé, ahol a faszi a papirok alapján pikk-pakk megcsinálta a rendszámot. Ő már nem szopatott. Irány haza.

3. Felhívtam a Nemzeti Közlekedési Hatóságot, azt mondták, hogy vagy a Mozaikban, vagy a Vas Gerebenben lehet forgalomba helyezés előtti műszaki vizsgára menni. Vas Gerebent választottam, valóban személyesen el kell menni és műszakvezetőtől időpontot kérni.

4. A műszaki vizsga előtt az ügyintézőhöz kell menni azzal a kitöltött papírral, amit korábban a műszakvezető adott. A papír kitöltése nem egyszerű, csomó adatot nem tudtam megállapítani a német papirok alapján. Ilyen volt pl. a motorszám (motoron sem találtam), vagy a gyártás éve (alvázszám alapján sem volt nekem egyértelmű a gyártás éve), stb. Az ügyintéző nem szarozik, fog magának a vizsgaállomáson egy műszaki embert, az kitölti, tehát nem kell izgulni ha a nyomtatványt nem tudod teljesen kitölteni.

5. Műszaki vizsga után jön a VPOP, új nevén NAV. Szerintem valamennyi budapesti igazgatósághoz lehet menni, de közelség miatt én is a 17-esbe mentem, a Csillaghegyi út 25-be. Vigyázzunk, elvarázsolt hely. A földszinten ki volt írva, hogy VPID szám igénylése, regadó. Odaadtam a papirokat a hölgynek, aki számolt, és mondta a regadó összegét + 13e Ft-ot. Kérdeztem mi ez a 13e Ft? Kiderült, hogy a NAV épületében a földszinten VPID szám és regadó igénylése felirattal nem a vámhatóság, hanem magánzó vámügyintézők operáltak. Nem voltam szívbajos, visszakértem a papirokat. A hölgy kedves volt és szólt, hogy másolatra a papirokból szükség lesz, ezért hazamentem és két példány másolatot készítettem a papirokból és újra támadásba lendültem. Először a VPID számot kértem meg, ezt affél vámazonosító (hasonlóan az adóazonosító jelhez). Vigyázat, kérik az adókártyát! Ezt gyorsan kiadják, ezzel lehet menni a regadós pofához. Ő ad egy nyomtatványt ezt két példányban helyben kitöltjük és odaadjuk neki eredeti és másolati papírjainkat. Ha 3 óra körül adjuk oda, akkor jót röhög a markába, hogy "ma mán nem lesz határozat, jöjjön vissza holnap".

Eddig jutottam, remélem ezek az infók segítenek a folyamat szarral teli üregeinek kikerülésében. 

2011-05-18 8:31:02
tom65

tom65

Posztok: 451
Velünk: 3071 napja

Akkor ez egy újabb érv az NBFL mellett ! smile Azt hiszem már minden mellette szól, csak az ára nem. 

Visszatérve a krakkói vasakra, nekem is fura az árfekvés, de a hirdetések szerint az 5-6k euro normális ár ott, ami igen jó. Ez pl nemrég kelt el, csak sajnos nem én vettem meg...

http://moto.allegro.___ana-i1578776929.html 

aláírás tom65
2011-05-18 8:24:55
laran

laran

Posztok: 573
Velünk: 5033 napja

Én így tudom: NB Euro2, NBFL Euro3 akár 1.6, akár 1.8 liter a lökettérfogat. Enyém az utóbbi volt a regadó kalkulációnál.

2011-05-17 21:36:53
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 3492 napja

Ebben is egyezik az izlésünk smile

Még megnézek egyet kettőt aztán lassan döntök, de nem szívesen engednék semmiből sad

2011-05-17 21:28:50
abence

abence

Posztok: 448
Velünk: 3192 napja
Gabeszpapa, 2011-05-17 21:18:30

Ez kemény, én 300-400 közé tettem, most vagyok igazán bajban...

Van egy kocsi am tetszik, de szlovák rszos, vagy megoldom hogy azzal tudjam használni vagy néznem kell mást...

Ilyenkor azért nem vagyok jókedvű...

Csak nem a zöld, vajbőr belsővel :D Nagyon jól néz ki...

2011-05-17 21:22:53
tom65

tom65

Ha minden igaz, az 1,8-as NB-k euro3-as kategóriába esnek, az 1,6-osok meg euro4-be. Én ezt a kalkulátort szoktam nézni: http://regisztraciosado.info

Egy egynyóc NB, vagy NBFL regadója erősen függ az avultatástól is, 2001-es példány esetén 470-et dob a gép, de egy 2003-asra ez a szám már 570.

Elméletben létezik egy egyedi elbírálás, amit 1,8-nál érdemes lehet megjátszani, de az a baj, hogy ez eléggé lutri (bár van egy ismerős, aki 2ből 2szer jól jött ki belőle, tehát nem lehetetlen küldetés) 

aláírás tom65
2011-05-17 21:18:30
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Ez kemény, én 300-400 közé tettem, most vagyok igazán bajban...

Van egy kocsi am tetszik, de szlovák rszos, vagy megoldom hogy azzal tudjam használni vagy néznem kell mást...

Ilyenkor azért nem vagyok jókedvű...

2011-05-17 19:34:18
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5240 napja

Sajnos annyi lenne, amit néztél... :S 600/700k körül. 1.8=1840cm3, úgyhogy nem olcsó. Krakkó nekm olcsó autó gyanánt azért gyanús, mert a helyi árakat ott is feltolja a regadó, ha jól sejtem. Európában a másik béna-kacsa állam, ahol horror pénzt kérnek a forgalomba állításért.

2011-05-17 19:21:12
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Segítsetek lsz, sok helyen nézegettem, de egy nem vagyok biztos benne, hogy jó környezetvédelmi osztályt találtam..

Egy 2001-es 1,8-aas NB reg adója mennyi lenne jelen szabályok szerint?

2011-05-17 12:24:54
tom65

tom65

Hi,
köszi az infót. Az autoscout24-et szoktam nézni. Mivel az nemzetközi, végeztem egy kis összehasonlítást. Lengyelországban meg Olaszországban lehet találni jól felszerelt NBFL-eket igen barátságos áron.

Ráadásul Olaszországban az autók nagy része klímás, gondolom az éghajlat miatt. Mennyire kell félni az olasz sztereotípiáktól ? (vadul vezetnek, óra tekergetés, ilyesmi)

Ha jól láttam, vannak itt klubtagok, akik hoztak olaszból autót, velük felvenném a kapcsolatot, ha van rá mód!

aláírás tom65