Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    MX5 behozatal Németországból    |   << vissza

MX5 behozatal Németországból

2019-06-22 13:57:05

Zolchee

Posztok: 12
Velünk: 34 napja

Válasz erre: @boborider #136943 

Köszi a választ! 

A piros elég korrekt, de rájöttem, hogy a színe nem nekem való. Kívülről tetszik, de valahogy sajátomként nem tudtam volna elképzelni. 

A sporoni az képek alapján tetszik, mivel csütörtökön éppen megyünk arra, lehet meg is tudom nézni. 

Az Auto Focus-ost pedig lehet megpróbálom kibérelni, csak kicsit nehéz kijutni oda. Viszont a 104ekm több, mint gyanús. 

Na, de ez itt már nagyon OFF. (bár ahogy a rendszámokat nézem ezek is jó eséllyel No-ból jöttek, csak nem most) 

A fórumot pedig olvasom, már rengeteg hasznos információt sikerült gyűjtenem. 

Köszi a sok segítséget mindenkinek! 

Üdv, Zoli 

2019-06-20 9:15:13

boborider

Posztok: 53
Velünk: 445 napja

Válasz erre: @Zolchee #136927 

Tegnap még ez volt a kedvencem (főleg mert piros és szerintem a Miata egy vidám autó, amihez passzol ez a szín), de mára már írja, hogy foglalózva van. Tök alap kocsi, de jó eséllyel tudja azt, amit szeretnél kapni tőle.

Ez meg faceliftes modell, ülései nincsenek kiülve, ezt is meg lehetne nézni. Főleg mert a képek elég rossz minőségűek és így nem sok minden derül ki azok alapján.

Akár ezt is meg lehetne nézni.  Nem néz ki rosszul, szép ez a barna bőr. Rendszám alapján tavaly jött haza, szóval sokáig nem volt bérautó. Igaz ez egy kereskedésben van, de céggel szemben amúgy is könnyebb a garanciális igényedet érvényesíteni, mint magánszeméllyel szemben smile  

Ezt meg itt Lalee szervizelte, akiről talán már te is tudod ha olvasgattál itt az oldalon, hogy klubon belül védjegynek minősül a neve. smile Persze ez nem jelenti azt, hogy az autó hibátlan. Ahogy látod, a hirdetésben bevallják a rozsdát is, azonban ha megmutatja a Roadster Service Kft. számláját, akkor abban biztos lehetsz, hogy a rajta szereplő javítások legalább megfelelő minőségben vannak elvégezve.

Szóval ezeket megnézném, ha most ilyen ársávban keresnék magamnak Miatát. Aztán az lehet, hogy nem járnék egyből sikerrel és egyik sem olyan, amit megvennék, de el kell indulni, aztán nézegetni őket. Ha nem értesz hozzá, akkor szerelőhöz vinni, lehetőleg olyanhoz, aki látott már ilyen autót és persze sokat olvasni ezen az oldalon, mert gyakorlatilag minden információ fellelhető, amire csak szükséged lehet. Sok sikert kívánok hozzá! 

2019-06-19 19:03:07

Zolchee

Válasz erre: @boborider #136912 

Esetleg, ha nem nagy kérés be tudnál linkelni egy-kettőt? 

Kíváncsi lennék rá, hogy egy tapasztaltabb és nem elfogult nézőpontból mi tűnik megnézésre érdemesnek. 

2019-06-19 12:28:23
montoya

montoya

Posztok: 97
Velünk: 493 napja

Válasz erre: @Zolchee #136909 

Azert azzal erdemes szamolni, hogy ha megveszel egy autot, akkor az eredetvizsga-atiras-kotelezo szerviz kombora alpbol elmegy kapasbol 100 ropi, ha szezonon kivul adod el, az meg legalabb ennyi bukta, tehat 200-rol indulsz. Az emlitett 3-400 bukta igy tenyleg siman osszejohet egy szezonra, de ennyiert autot lehet lizingelni. 

2019-06-19 12:19:40

boborider

Posztok: 53
Velünk: 445 napja

Válasz erre: @Zolchee #136909 

Azért 1,3-1,5 között most is van 3-4 olyan autó a hirdetettek között, amit biztosan megnéznék ha az lenne a célom, hogy legyen egy autóm a nyárra, amit tudok használni. Ha jól értem nagyon extra igények nincsenek, csak annyi, hogy üzembiztos legyen  legalább szezon végéig, a vásárlást követő kötelező szervizmunkálatok elvégzése után. Azért ezt a kínálat nagy része jó eséllyel meg tudja ugrani, pláne ha nem a legalsó árkategóriában halászgatsz.

2019-06-19 11:29:43

Zolchee

Válasz erre: @susu #136907 

Kedves susu! 

Alapvetően úgy gondoltam, hogy az első Miata-s élményeim bérléssel kezdem, de sajnos arra jutottam, hogy ez mégsem jó megoldás nekem. Nem is az ára miatt, mert egy-egy hétvégére még megfizethető, hanem azért, mert eléggé szűkösek a lehetőségek és alig lehet szabad időpontot találni. Főleg, ha nem tudom 1-2 hónappal előre mikor szeretnék bérelni. 

Ezért úgy gondoltam, hogy veszek egy autót,  ami biztos nem lesz ennyi pénzért hibátlan, de használható. Használom a nyáron és télen vagy elkezdem javítani a hibáit, vagy ha nem éri meg nekem, akkor eladom olcsóbban. Ha bukok rajta 3-400eFt-ot, akkor sem dől össze a világ, mert ez 15-20 nap bérletidíja. A probléma akkor van, ha nyáron két hét után a szervizben állok és kiderül, hogy több hetes és költséges beavatkozás kell... smile  

Persze ez mindenképpen kockázatos játék. 

Üdv,

Zoli

2019-06-19 11:15:26

Zolchee

Válasz erre: @montoya #136906 

Kedves montoya! 

Köszönöm a választ! 

Az biztos, hogyha az eladáshoz csinálták a lakatolást, akkor az kétes minőségű lehet. A szerencse viszont az, hogy azért a kaszni, alváz viszonylag jól felmérhető. A fékeket, futóművet is egy átvizsgálásom meg tudják nézni.

Nekem a legfontosabb az lenne, hogy a hajtáslancban (motor, kuplung, váltó, difi) ne legyen nagyobb hiba, mert rövid távon használni szeretném és hosszabb szervízt max a télen csinálnék. Ezekről van tapasztalat? Mennyire szokott gond lenni velük? 

Üdv, 

Zoli

2019-06-19 10:34:56
susu

susu

Posztok: 122
Velünk: 392 napja

Válasz erre: @montoya #136906 

Viszont Olaszországban sokkal kevesebb Miata van. Az enyém is Németország, majd Ausztria. Kellett javítani (sárvédőívek), és majd még kell (nyúlványok). Viszont ezt magánember hozta be anno saját célra. Ha nem akarsz mellélőni, és mindenképpen német, akkor becsületesnepper. Bár nem biztos, hogy meglesz nyáron. Én júniusban vettem, augusztus végén kapott magyar rendszámot. Életem leghosszabb két hónapja volt :D

aláírás

10AE

2019-06-19 9:11:28
montoya

montoya

Posztok: 97
Velünk: 493 napja

Válasz erre: @Zolchee #136904 

Nekem eleg rossz velemenyem van ezekrol a Nemetorszagbol frissen behozott csodakrol.

Egyreszt klima nincs a legtobben, masreszt vagy rohadnak (jobbik esek), vagy rohadtak, es mar megjavitottak (rosszabb). Hogy miert ez a rosszabb? Ha valaki mondjuk 200 ropit keres az auton, es ebbe belefert egy lakatolas ugy, hogy maradt haszna, az milyen minosegben lett vajon elvegezve? smile  

Ha nemet auto, akkor inkabb egy NC, kisebb futassal (azoknak meg keves eselye volt szetrohadni), ha mindenkepp NB, akkor inkabb olasz, az valszg nem porlad annyira es tobb a klimas. 

2019-06-19 8:11:05

Zolchee

Sziasztok! 

Dunakeszin van egy úr, aki úgy tűnik elég sok MX-5-öt hoz be Németországból. Nekem szimpatikusnak tűnt, az autói is eléggé rendben vannak (amennyire én, mint műszaki érzékkel megáldott, de mégis csak laikusként meg tudtam állapítani). 

Az árak viszont inkább a kínálat olcsóbb feléből vannak. Ha a felszereltséghez képest nézzük, akkor mindenképpen. 

Ha regadó nélkül kb 4000EUR, vagy kicsit kevesebb egy autó, akkor szerintem azt 2500-3000EUR-től drágábban nem éri meg kint megvenni, ha még hasznot is szeretne rajta valaki. 

Referenciaként megnéztem a Német piacot, azért ez bőven az ársáv alsó fele. Mondjuk kínálat van, szóval el tudnám képzelni, hogy akad benne jó példány és ha ügyes az ember, akkor meg tudja csípni.

Sajnos az 1.4-1.5MFt-ig terjedő kínálatában itthon szinte nincs is olyan autó, ami nem Németországból jött volna vagy frissen, vagy korábban. Mivel ez az összeg a tervezett keretet már így is kicsit meghaladja, feljebb már nem tudok keresgélni.

Nem számítok patika állapotú autóra, csak nem akarom a szezont a szervizben tölteni. Ha bejön az MX-5 feeling (asszonynak, mert szerintem nálam nem kérdés), akkor szívesen költök is rá a télen akár 100 ezreket, hogy jó állapotban tartsam,vagy javitsak rajta. 

Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Vett, vagy nézett valaki komolyabban ilyen No-bol behozott járgányokat? 

Köszi szépen! 

Zoli