Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    MX5 behozatal Németországból    |   << vissza

MX5 behozatal Németországból

2012-06-29 21:26:32

uszobajnok

Felfüggesztett fiók
Posztok: 3
Velünk: 2609 napja

Ez nagyon hasznos információ!  Köszönöm, hogy megosztottad.

Lenne viszont még két kérdésem ezzel kapcsolatban.  

1: Ezzel a rendszámmal, amíg nem jár le, itthon is lehet gond nélkül járni?

2: Ezt a rendszámot, ha kiváltom, akkor elvileg egy holland autóra is rá lehet rakni?

2012-06-22 21:19:21
xperience5

xperience5

Posztok: 344
Velünk: 2641 napja

Mivel én is Németországból hoztam a kocsit, gondoltam megosztok veletek, meg az eljövendő kalandorokkal egy-két infót, amire szert tettem, de nem emlékszem, hogy láttam volna itt leírva. 

Nekem - mivel mindenképpen lábon akartam behozni - főleg a rendszám miatt fájt a fejem. Alapvetően három megoldás rajzolódott ki előttem:

- P-rendszám bérlés itthon

- Német 5 napos ideiglenes rendszám

- Német 30 napos ideiglenes rendszám

A P-rendszámot elvetettem, mert egyrészt hazaérsz, aztán nincs mászkálás, vissza kell adni, illetve túlságosan kusza volt előttem a dolog, főleg a legális-nem legális része, így inkább nem kockáztattam. Ha ismerőstől/megbízható embertől sikerül szerezni és normálisan lepapírozni akkor megérheti, de nekem nem volt ismerősöm, és akartam még itthon járkálni.

Úgyhogy elég sokat olvasgattam a német ideiglenes rendszámokról, és a következőre jutottam:

Ahhoz, hogy 30 naposat tudjál kiváltani, a kocsinak érvényes műszakival (TÜV/HU/AU) kell rendelkeznie. Én inkább a kínálat olcsóbbik feléből szemezgettem, ahol az első mondat szinte mindig az volt, hogy mikor járt le a TÜV, szóval rárepültem az 5 napos rendszámra:

Ezt gyakorlatilag bármire fel lehet tenni, se műszaki se semmi nem kell hozzá, a kocsi adatait is utólag kell beírni a papírokba, egyedül annyit kérdeznek, hogy milyen fajta járműre (személyautó, utánfutó, stb) lesz. 

A legtöbbeteknél azt olvastam, hogy ezt ügyintéző, a tulaj, vagy a kereskedés intézte el, én viszont saját magam, úgyhogy talán hasznos leírnom a tapasztalatokat.

A rendszám díja három részből áll: biztosítás, "forgalomba helyezés", rendszámtáblák ára. Én interneten előre megkötöttem egy biztosítást itt. Lehet bankkártyával, vagy paypallal is fizetni, majd sms-ben elküldik az eVB-számot, illetve emailben a zöldkártyát (ez ahhoz kell, hogy európában érvényes legyen a bizti). Ez megkötéstől számítva egy hónapig érvényes, az 5 nap akkortól kezdődik, ahogy a rendszámot kézhez kapod. Ez nekem 40 euróba került.

A következő lépés már kint lesz, fel kell keresni egy helyi "okmányirodát". Ez a bizonyos Zulassungsstelle, ha ezt meg a város nevét ahol keresed beírod a gugliba, ki fogja adni a pontos címet.

Bemész, benyomod a sorszámot, hogy zulassung, és ha hívnak közlöd az ügyintézővel, hogy szeretnél egy kurzzeitkennzeichen-t. A biztosítási papírra lesz szükség (a legtöbb helyen helyben is lehet biztosítást kötni, ha nem kötöttél előre), és a személyes okmányokra. 10,20 eurót kellett fizetnem. Ekkor a kezedbe nyom egy papírt, amivel két ajtóval arrébb, a "rendszámgyárban" kell jelentkezni. Itt az adatok alapján lepréselik az érvényességi időt is tartalmazó 2db rendszámtáblát, 22 euróért cserébe. 

A rendszámokkal visszaballagsz az ügyintéződhöz, aki még adni fog egy rózsaszín lapot (gyakorlatilag forgalmi), amire majd a jármű adatait kell felvezetned, és aláírnod, így lesz az egész érvényes.

Az egész művelet tehát 72,2 euróba fáj, ami nem kevés egy 5 napos rendszámért, de legalább tiszta dolog. Megjegyzem, onnan kezdve, hogy beléptem és a kész rendszámmal a hónom alatt távoztam, kb 15-20 perc telt el...

A 30 naposról nem tudok sokat, azt hiszem arra 100 euró fölött van a biztosítás, a többi költség talán hasonló.

A sors fintora, hogy végül amelyik kocsit megvettem, azon még volt egy év műszaki, így 30 naposat is vehettem volna, de ha úgy mész ki, hogy többet akarsz megnézni, akkor mindenképp az 5 naposat ajánlom, aztán amelyiket megveszed annak az adatait beírod, felpattintod a verdára és kész.

Az itthoni ügyintézés még előttem áll, illetve azt többen is leírtátok, szóval ahhoz nem szólnék hozzá.

Sok sikert a kalandoroknak smile

üdv

aláírás

NA 1993

2012-01-09 23:28:21

opzsolt

Posztok: 412
Velünk: 3714 napja

Sziasztok urak ! smile  

igen a szöveg :D  a szöveg szelektálósra sikerült smile talán nem is véletlen . volt már tesztpilótám az elmúlt több mint  20 év alatt amióta tart az autóbuzériám smile nagyon sok autón túl vagyok  egy röpke fejszámolás és tényleg csak saccolok biztosan volt  50 autóm  (bár lehet több az az 50 jelenleg is 4 van) de higyjétek el ti sem gondolnátok másképp egy idő után . amit leírtam azt viszont őszintén fogalmaztam meg és fedi a valóságot tényleg ezek voltak smile az autó egyébként tényleg jó és ha eladom nem ez lesz az utolsó MX5 a családban. majd ha találok egyszer egy hasonlóan jó NC-t, biztosan meg kívánom wink ki kell próbálnom na smile  

jók ezek a vasak wink élmény . na ezt pont itt mondom mi?? :D   

én azt mondom hogy tényleg meg kell nézni sokat vásárlás előtt és sok időt kell ezzel foglalkozni . hát úgy kb. sok időt. de kell na. aztán ne felejtsük el hogy sokan hozogatnak be ilyen olyan autót némi haszon reményében .ezek mind felkerülnek a hírdetési oldalakra és nagyon jókat írnak ,nagyon jó áron kínálva őket. aztán jön a fekete leves . hogy ez, meg az ,mégsem úgy van. piacos verda effektus ! okos  szemüveges (én is szemcsis vagyok nem degradálok) szépn mosolygó urinepper külsős tutiaverda uram dumás gyerektől . 

lesz meglepi mert nem lesz őszinte . neki egy dolog számít : A Profit . 

egyszer ha lenne kedvem írhatnék egy kis autóvásárlási történetek címmel  amolyan  könyvecske félét smile mosolygós kis sztorikkal smile és persze a másik véglet amikor hogyan vágjuk át a vevőt ilyen olyan dumákkal.

smile  

aláírás
na most ide mit  írjak :)
2012-01-09 20:20:20
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 3536 napja
Cimbi, 2012-01-09 17:50:32

Húú asszem Zsolti a csonticaros hirdetéseket most level 2-re emelte smile :D

Pont azon gondolkodtam, hogy idemásolom, hogy megmaradjon szép emléknek ,) Ezt a részt mindenképpen:

"..a tető sem szar meg nincsen nagyicérnájával beheckelve: D szép csillogós nem a szilikontól! van hozzá pár ez az ha szimpi vagy megkapod )ja van csajom! szóval ne udvarolj: D ha ilyen autót nézegetsz akkor beszéld meg a pároddal előtte nekem utána ne rinyálj hogy balhé volt a vas miatt: D azanyémsenézett rá 2 hétig! féltékeny picsák: )van két barátomnak is ilyen az övéksem rajongott érte: D ha van ennyid egyben ilyen hülyeségre mint egy 2 személyes autó, és nem akarsz befürödni valami fasza magyaros tutifrankócsávó kereskedésében, akkor ezt neked tartogattam eddig..."

Áh...egyébként az egész egyben tuttijó smile

2012-01-09 20:08:37

d6me

Posztok: 18
Velünk: 2850 napja

Ohh, valóban kicsit riasztó a nyomulós szöveg, de megnézem őket, amint hazaengedtek a belaruszoktól. Addigra talán ki is tavaszodik valamennyire :-).

2012-01-09 17:50:32
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3280 napja

Húú asszem Zsolti a csonticaros hirdetéseket most level 2-re emelte smile :D

aláírás

if in doubt, flat out.

2012-01-09 17:28:17
kozutas

kozutas

Posztok: 85
Velünk: 3274 napja
d6me, 2012-01-09 9:54:40

Igazából ami az értéktartományba belefér nálam abból hármat találtam (bár az elsőnek nagyon nem tetszik a szine), ahol a tunningextrákat sorolják az inkább riaszt, a másik viszont érdekes lehet.

Szóval ez kb egy darabot jelent. Ha mégsem lesz ez nyerő akkor németország - ha már úgyis ott vagyok.

Igazad van, nem néztem meg, nem hivtam fel még senkit. Sem külföldről sem itthonról.

Én kiválasztanék 1-2 példányt itthonról, ami tetszik, aztán elmennék és megnézném. Semmiképp nem ragadnék le az elsőnél, még akkor sem, ha tetszik, mivel többet kell látni ahhoz, hogy legyen összehasonlítási alapod. Aztán ha már Németországban is jársz, ott is körülnézhetsz és látod mit kapsz ott a pénzedért. Persze számolni kell a behozatal költségeivel is.

Az itthoni választék jelenleg valóban nem túl bőséges, de akad néhány jó darab és lehet jobban jársz.

Itt van pl. egy kítűnő állapotú, történetesen ismerem is, klubtagtól, garantáltan költségmentes, nem lehet belekötni:

http://www.hasznalta___16v_soft_top-5275845

Ezzel kijössz 2MFt-ból az átírással együtt és még a párodat is elviheted egy túrára. Wink

2012-01-09 10:27:41
Cimbi

Cimbi

Bocs kicsit elcsesztem! Nesze: http://www.mobile24.hu/kezdolap&nbsp; smile

aláírás

if in doubt, flat out.

2012-01-09 10:12:08

d6me

No ez felettébb érdekes. Nekem valami zöld portál jön be, ahol autós dolgokat nemigazán találok.

2012-01-09 10:03:14
Cimbi

Cimbi

Szia!

Elindult egy oldal már egy jóideje ami szerintem pont rajtad és a hozzád hasonlókon segít ami a behozatalt illeti. A címe mobile.hu smile Magyar vállalkozás, a mobile.de rendszerében keres és kiírja a kocsi árát +  a végösszeget honosítással, behozatallal, stb, tehát mindennel együtt smile

aláírás

if in doubt, flat out.

2012-01-09 9:54:40

d6me

Igazából ami az értéktartományba belefér nálam abból hármat találtam (bár az elsőnek nagyon nem tetszik a szine), ahol a tunningextrákat sorolják az inkább riaszt, a másik viszont érdekes lehet.

Szóval ez kb egy darabot jelent. Ha mégsem lesz ez nyerő akkor németország - ha már úgyis ott vagyok.

Igazad van, nem néztem meg, nem hivtam fel még senkit. Sem külföldről sem itthonról.

2012-01-09 9:33:55
kozutas

kozutas

Posztok: 85
Velünk: 3274 napja

Szia!

D6me, az itthon árult példányokból mennyit néztél már meg? Ezt azért kérdem, mert NB-ből van fent néhány a hahun és ráadásul van olyan klubtag is aki árulja a sajátját. Ezek a vasak általában rendben vannak, persze lehet köztük kivétel. Én először itthon próbálkoznék...

2012-01-09 8:41:35

d6me

Sziasztok, Lehet már volt erről szó, akkor dobjatok linket pls.

Arról van szó, hogy vennék egy miatát tavasszal. A hazai használtautó(.hu) piacot elnézve arra az elhatározásra jutottam, hogy németországból kéne importálni, még úgy is jobban jövök ki ha megfizetem a regisztrációs dézsmát.

Amiben gondolkozok az egy soft-top NB-FL (vagy NB ha FL-ből nincs megfelelő) ~ 4000euróig. (2 milliót szánok rá, abból kb. 1-et a papirmunkára, biztositásokra, hazautazási benzinköltségekre és első szervizre [vezérműszijszett-szűrők-olaj csere]). Vagy ennyiből még nem lehet találni szép és jó állapotú miatát?

Tavasszal esélyes egykét hónap meló Düsseldorf-Dortmund-Bonn környéken, úgyhogy egypár hétvége akad kocsitnézni.

A következő kérdések merültek fel:

1) A sok mobile.de -s hirdetés közül jópárat látatlanba is ki kell húzni, milyen tapasztalatok vannak, mi az a hirdetésben, amire biztosan időpocsékolás a kocsi megnézése?

2) Bár műszaki beállitottságú vagyok, de az autószereléshez mégsem értek olyan nagyon, és nem túl esélyes hogy tudok ott fogni valami szerelőt aki jönne velem csemegézni: mi az amit a helyszini vizslatás során nézni érdemes?

3) Ismertek-e olyan céget aki külföldi autók importjának manage-elésével foglalkozik: aki megbizás (és némi pénzösszeg) ellenében elintézi a regisztrációt, műszakit, stb.?

4) A jóidő közeledtével kb mennyivel mennek fel az árak?

Köszi a válaszokat előre is!

2011-10-09 20:27:00
bistwi

bistwi

Posztok: 848
Velünk: 3196 napja
albi, 2011-10-09 17:13:26

Pl. 90-es, 1.6 85kW motorral.

A kűldött linket megtaláltam, csak a környezetvédelmi besorolást nem tudom. 4-nél rosszab, vagy 4? :$

Esetleg, ha visszaolvasol a fórumon, van ilyen topic. Emlékezetem szerint, de az nem a legbiztosabb.UndecidedMármint az emlékezetem. Ott irják ezt a besorolást is.

2011-10-09 17:13:26

albi

Posztok: 35
Velünk: 3046 napja

Pl. 90-es, 1.6 85kW motorral.

A kűldött linket megtaláltam, csak a környezetvédelmi besorolást nem tudom. 4-nél rosszab, vagy 4? :$