Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Segítség!!! Beázás?    |   << vissza

Segítség!!! Beázás?

2020-09-11 18:10:48
GmajaG

GmajaG

Posztok: 143
Velünk: 1419 napja

Lekaptam a küszöb díszlecet próbából öntöttem bele, azon szépen lefolyik.

Kérdés, hogy ebből a víznek hova kéne folynia? A díszléc alá a küszöbbe vagy mellette kéne elfolynia? A küszöbből egy kivezetőt láttam elől, hátsót nem látom csak hogy folyt a víz. Nem csodálom, h szétrohad az összesnek a küszöbe, marha pici azaz első lyuk? Nem szokták azt átfúrni nagyobbra, s hátul? Mert akkor talán le is folyna a víz és nem a küszöbbe poshadna.

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - 

2020-09-11 14:54:11
GmajaG

GmajaG

Posztok: 143
Velünk: 1419 napja

Válasz erre: @adrlasvegas #142477 

Tehát akkor ami a szélvédő kereten fut azt csereljem. Keresek bontottan előbb, mert ez nagyon nem olcsó 2db esetében.

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - 

2020-09-11 8:52:05

pszentk

Posztok: 35
Velünk: 111 napja

Azért voltam ilyen "okos", mert nekem konkrétan a háromszög pirossal jelölt része hiányzik, és ugyanezzel a mintázattal ázik. Szerencsére csak pár csepp, és az is csak nagyobb özönvíznél és közvetlen odairányított mosásnál. Van talonban egy pár bontott ajtó, így csak a szabadidőmön (az mi is pontosan?) múlik, hogy mikor tudom elvégezni a transzplantációt.

A mosásról még annyit, hogy -- bár ezt biztos mindenki tudja -- a tetőt, és különösen annak széleit egyszerűen nem szabad közelről veretni. Emiatt az a technikám, hogy a tetőt rendszeresen lekefélem egy nagyobb, puha lószőr kefével, hogy a szálló por ne tudjon besülni a szövetszálak közé, és mosás alkalmával a tetőt ép csak meglegyezem a borotvával. Időről időre pedig impregnáló sprével befújom, hogy kellően víztaszító maradjon. Ezen kívül gumikédereket rendszeresen kenem a még megmaradt Volkswagen által is ajánlott Krytox-szal. Már a végét járja, ezért legközelebb ezt fogom beszerezni: https://zsemito.hu/w___u-szilikonzsir-100g/ Ja és, ha nincs garázs, ne parkolj a tűző napra és/vagy virágporozó, gyantás (!!!) fa alá sem!  

Történet:

Azért voltam ilyen "okos", mert nekem konkrétan a háromszög pirossal jelölt része hiányzik, és ugyanezzel a mintázattal ázik. Szerencsére csak pár csepp, és az is csak nagyobb özönvíznél és közvetlen odairányított mosásnál. Van talonban egy pár bontott ajtó, így csak a szabadidőmön (az mi is pontosan?) múlik, hogy mikor tudom elvégezni a transzplantációt.

A mosásról még annyit, hogy -- bár ezt biztos mindenki tudja -- a tetőt, és különösen annak széleit egyszerűen nem szabad közelről veretni. Emiatt az a technikám, hogy a tetőt rendszeresen lekefélem egy nagyobb, puha lószőr kefével, hogy a szálló por ne tudjon besülni a szövetszálak közé, és mosás alkalmával a tetőt ép csak meglegyezem a borotvával. Időről időre pedig impregnáló sprével befújom, hogy kellően víztaszító maradjon. Ezen kívül gumikédereket rendszeresen kenem a még megmaradt Volkswagen által is ajánlott Krytox-szal. Már a végét járja, ezért legközelebb ezt fogom beszerezni: https://zsemito.hu/webshop/honda-shin-etsu-szilikonzsir-100g/

2020-09-11 7:40:55
adrlasvegas

adrlasvegas

Posztok: 77
Velünk: 1729 napja
pszentk, 2020-09-10 19:06:49

Válasz erre: @GmajaG #142471 

Ez?

http://www.ersatztei___90949e0d6a444d0d269b

Emiatt csöpög sajnos. Egy bontott autóból sikerült nekem is szerezni egyik oldalra egy épet és megoldotta a csöpögést.