Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Futómű kérdés    |   << vissza

Futómű kérdés

2018-07-17 12:17:05
PolyakIm

PolyakIm

Posztok: 36
Velünk: 333 napja

Sziasztok! Nemreg vettem egy szett bontott bilsteint - ahogy mar sokan elottem - es ehhez keresnek ultetorugokat. Az egyik kozei ismeros nbflje magasabb lett a bilsteinekkel mint a fekete szeria gatlokkal, ami annyira nem nyerte el a tetszesem, meg egyebkent is jo lenne ha lentebb lenne az auto. Dobtam fel posztot facen a piacra meg a marketre, miszerint ultetorugot keresek bilsteinekhez, de egyelore semmi reakcio. Ekozben nezegetem az uj eibach szetteket a neten es nagyon sok helyen fel van tuntetve hogy a bilstein gatlokhoz nem jo a rugo. Valoban nem lehet talalni ezekhez rugot? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2018-07-14 11:22:17
wsxcde

wsxcde

Posztok: 94
Velünk: 1044 napja

Válasz erre: @wsxcde #131713 

Felemeltem mind a 4 sarkát, de kézzel megforgatva / megrángatva egyik kerek sem morog vagy lötyög... ????

2018-07-12 14:49:25
wsxcde

wsxcde

Posztok: 94
Velünk: 1044 napja

Sziasztok,

a Transzfogaras-Transzalpina túráról (ami nagyon-nagyon-nagyon jó volt) hazafele észleletem, hogy az egyik kerékagycsapágyam megment. Egyenesen és jobbra kanyarodásnál búgás, balra kanyarodásnál csend. Nézegettem videókat, de csak az első kerékről találtam. A hátsó keréknél pont ugyanígy kell eljárni, vagy ott van valami buktató a diffi miatt? Arra még nem jöttem rá, hogy az első vagy a hátsó lett cserés.

Ezen a Youtube videón a csávó gyakorlatilag öltönyben is lehetne, olyan egyszerűnek tűnik a csere...

2018-07-02 13:30:32

Beci11

Posztok: 202
Velünk: 1096 napja

Sziasztok!

NB futómű állító csavarjaim nincsenek a legjobb állapotban. Skidnation-os csavarok mennyire jók vagy inkább gyári? Vagy van esetleg kedvezőbb megoldás?

2018-06-13 7:57:07
chass

chass

Posztok: 40
Velünk: 901 napja

Válasz erre: @Gyula #131233 

Köszi Gyula a képeket! Megnyugtattál, mert szerencsére még közel sincs ilyen állapot nálam, de ettől függetlenül még zavar. Lehet, hogy rákérdezek Laleetól, hogy mi mennyi, aztán jól kinevet.

Klassz az új lámpa!

2018-06-12 10:10:34
Gyula

Gyula

Posztok: 130
Velünk: 477 napja

Válasz erre: @chass #131225 
Szia Péter !

A hátsó futóművemen elég rendesen volt rozsda.Ezenkívül cserélni kellett a két hosszú alsó lengőkart,a stabipálcákat,+kellemes extraként a jobb felső lengőkart.Ezen a helyen egy balos darab volt beépítve-precíz németek.Ez már egy erősen foszladozó legenda.Kibontás után a böcső kapott homokfúvást és szinterezést,az egyéb cuccok homokfúvást -festést.Kb ez történt az első futóműnél is,csak ott nem kellett semmit cserélni.Az alu elemeket persze nem kellett festeni.Bocs, a fék védőlemezek lettek még újak elöl-hátul,pirosra festve, a féknyergek rozsdátlanítva-festve.Az összes csavar horganyozva. A roszdával kapcsolatban tőlem is mindenki azt kérdezte,hogy : Ki a faszt érdekel?...............Mondtam,hogy :Háát,...sajnos pont csak engem!
Egyéb :esztétikai okból most cseréltem az első lámpákat NISEKO típusra.

aláírás

TETEJETLEN 

Történet:

Válasz erre: @chass #131225 
Szia Péter !

A hátsó futóművemen elég rendesen volt rozsda.Ezenkívül cserélni kellett a két hosszú alsó lengőkart,a stabipálcákat,+kellemes extraként a jobb felső lengőkart.Ezen a helyen egy balos darab volt beépítve-precíz németek.Ez már egy erősen foszladozó legenda.Kibontás után a böcső kapott homokfúvást és szinterezést,az egyéb cuccok homokfúvást -festést.Kb ez történt az első futóműnél is,csak ott nem kellett semmit cserélni.Az alu elemeket persze nem kellett festeni.Bocs, a fék védőlemezek lettek még újak elöl-hátul,pirosra festve, a féknyergek rozsdátlanítva-festve.Az összes csavar horganyozva. A roszdával kapcsolatban tőlem is mindenki azt kérdezte,hogy. Ki a faszt érdekel?...............Mondtam,hogy :Háát,...sajnos pont csak engem!
Egyéb :esztétikai okból most cseréltem az első lámpákat NISEKO típusra.

2018-06-11 22:53:46
chass

chass

Posztok: 40
Velünk: 901 napja

Válasz erre: @Gyula #131190 

Ez így van, a gyártók mindig ár, és a stabil, folyamatos minőség alapján választanak. De gondolom nagy szerepe van az Eibach sales managereknek is, hogy a Mazda mellett a Ford, Skoda és még jó néhány gyártóhoz beférkőztek. 

De ha már futómű a téma, akkor én is szeretnék feltenni Neked egy kérdést. Korábban már többször megnéztem azt a pár képet, amit feltettél a futómű felújítással kapcsolatban, de az nem derült ki, hogy milyen állapotban volt a futómű, hogy ilyen mértékben kellett hozzányúlni. Van esetleg képed az eredeti állapotról. Lalee azt mondta, hogy jó állapotban van a futóművem, de a felületi rozsda a hátsó elemeken zavar, és sajnos elég maximalista vagyok ebben a témában, hogy foglalkoztasson a kérdés

Segítő válaszodat előre is köszönöm!