Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    MX-5 Téliesítés    |   << vissza

MX-5 Téliesítés

2018-12-07 8:22:19
bbubby00

bbubby00

Posztok: 120
Velünk: 512 napja

Téliesítés kész. Már csak a kordon hiányzik. (Meg a lámpa beállítása)

aláírás

Frisshús

2018-12-07 8:01:46
Silent

Silent

Posztok: 255
Velünk: 1436 napja

Válasz erre: @bedrock #133789 

Lenyitva teszed be, hiszen a hardtop a standard rögzítőpontokon csatlakozik. A lehajtott tető meg ott gyűrődik alatta télen. Ha vinyl, akkor nem is érdemes ilyesmivel kínozni.

2018-12-06 22:59:48
atomin

atomin

Posztok: 2321
Velünk: 1919 napja

bedrock, 2018-11-30 19:14:56

Sziasztok, 

A hardtop alá be lehet tenni a zárt vászontető takaróját? 

Összehajtva igen, de szerintem te nem erre gondoltál, szóval a válasz, nem wink  

aláírás

Ezt aláírom

2018-11-30 19:14:56

bedrock

Posztok: 18
Velünk: 27 napja

Sziasztok, 

A hardtop alá be lehet tenni a zárt vászontető takaróját? 

aláírás

"A lehetetlen nem tény, hanem vélemény." - Muhammad Ali

2016-11-20 18:19:01

abw1101

Posztok: 5
Velünk: 1004 napja

Válasz erre: @pnandor #112336 

Hello Mindenki,

én is keménytetővel vettem, tényleg nagyon jó. Szerintem az, hogy gyorsabban bemelegszik a bódé, teljesen lényegtelen. Kicsi tér, benzines motor, pikk-pakk szauna. A kilátás, ami sokkal jobb. Azon magam is meglepődök  minden téliesítésnél... Nem tudom, ki és miért akarja kiszedni a vásznat, de a kemény armatúrája teljesen ráül a hátravetett vászon patentjaira. Nekem mondjuk picit huzatos a tetőm valamiért, de csak a hang jön be, szelet nem érezni, víz se vág...

Szóval megéri mindenképp...

LG

rt

2016-11-16 12:13:44

efemiko

Posztok: 13
Velünk: 906 napja

Válasz erre: @esther #112334 

Szia!

Az eladó hardtop-pal kapcsolatban felvenném veled a kapcsolatot. Megteszed, hogy adsz egy elérhetőséget?

2016-11-16 7:57:17
Erno

Erno

Posztok: 1420
Velünk: 4980 napja
Algkalv, 2016-11-15 17:44:33

Válasz erre: @Erno #112313 

csabihal írta, hogy ki lehet szedni a puhatetőt télire, de én sem vágtam bele idénre

sőt át lehet hegeszteni kombira is

2016-11-15 17:44:33
Algkalv

Algkalv

Posztok: 40
Velünk: 973 napja

csabihal írta, hogy ki lehet szedni a puhatetőt télire, de én sem vágtam bele idénre

2016-11-15 15:53:48

pnandor

Posztok: 11
Velünk: 814 napja

Válasz erre: @efemiko #112320 

Szervusz!

Sok tapasztalattal nem rendelkezem, mert csak május óta van meg a kocsim, de röviden reagálok a hardtop előnyéről!

Én hardtoppal vettem, szóval nekem nem volt ilyen dilemmám, hogy vegyek-e vagy ne! :D 

Ha te is hosszútávon megtartod a kocsit és te sem tartod garázsban, hogy téli álmot aludjon (én sem teszem ezt), akkor szerintem minden féleképpen vegyél kemény tetőt.

Előnye: kevesebb zaj jön be, nehezebben hül le az utastér és hamarabb befűtöd, kb kétszer akorra látótered van hátra, mivel az üveg teljes szélességig végig fut, nem kel ápolni mint a kyönnyű tetőt!

Ami fontos, ha hardtoppot veszel vegyél a kocsiba oldalsó hardtop rögzítőket, mert ezek gyárilag nincsenek benne az autóban.

Sokan nem szerelik be, de szerintem megéri, mert ha minimálisan is, de még kevesebb zaj jön be! No meg ha már keménytetőt veszel akkor ennek az árát már észre sem veszed mellete (10e-től lehet venni használtat)! :D

Én ezt magam szereltem be, persze be is lehet szereltetni, ha nincs hozzá affinitásod! Ha érdekel, le írom, hogy én hogyan csináltam. Itt egy kép róla! Valamiért elforgatva! smile Döntsd balra a fejed! 

Történet:

Válasz erre: @efemiko #112320 

Szervusz!

Sok tapasztalattal nem rendelkezem, mert csak május óta van meg a kocsim, de röviden reagálok a hardtop előnyéről!

Én hardtoppal vettem, szóval nekem nem volt ilyen dilemmám, hogy vegyek-e vagy ne! :D 

Ha te is hosszútávon megtartod a kocsit és te sem tartod garázsban, hogy téli álmot aludjon (én sem teszem ezt), akkor szerintem minden féleképpen vegyél kemény tetőt.

Előnye: kevesebb zaj jön be, nehezebben hül le az utastér és hamarabb befűtöd, kb kétszer akorra látótered van hátra, mivel az üveg teljes szélességig végig fut, nem kel ápolni mint a kyönnyű tetőt!

Ami fontos, ha hardtoppot veszel vegyél a kocsiba oldalsó hardtop rögzítőket, mert ezek gyárilag nincsenek benne az autóban.

Sokan nem szerelik be, de szerintem megéri, mert ha minimálisan is, de még kevesebb zaj jön be! No meg ha már keménytetőt veszel akkor ennek az árát már észre sem veszed mellete (10e-től lehet venni használtat)! :D

Én ezt magam szereltem be, persze be is lehet szereltetni, ha nincs hozzá affinitásod! Ha érdekel, le írom, hogy én hogyan csináltam. Itt egy kép róla! Valamiért elforgatva! :)

2016-11-15 15:28:28

esther

Posztok: 1
Velünk: 763 napja

Sziasztok!

Nekem volt takarófóliám és hardtop-om is.  A fóliát csak eső, hó és tél ellen használtam. Karcolja a fényezést sajnos. 

De téliesíteni csak hardtop-pal lehet. Vagy garázsban állva. 

Van egy hardtop-om eladó, ha érdekel valakit esetleg. Nekem télen nagyon jól jött, csak azzal használtam az autót.

2016-11-15 10:15:04

efemiko

Posztok: 13
Velünk: 906 napja

Köszi a választ. A takaró ponyváról van esetleg véleményed, tapasztalatod? Olvastam jókat is és rosszakat is (karcolja a fényezést).