Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Szervíz tapasztalatok    |   << vissza

Szervíz tapasztalatok

2016-06-01 15:50:38
Taishikan

Taishikan

Posztok: 638
Velünk: 1796 napja

Válasz erre: @Gyéé #105077 

Üröm és Budakalász távolságát elnézve tényleg piszok mázlid van!  Bezzeg nekem pont akkor lett MX-5-ösöm, amikor elköltöztem Szentendréről.

aláírás

大使館

2016-06-01 15:32:50
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8958
Velünk: 5089 napja
Chrome, 2015-10-15 22:28:44

Kedves Klubtagok!

Tapasztaltabb klubtagok által a váznyúlvány rozsdásodásról alább mondottakat érdemes figyelembe venni: 

http://www.miata.hu/forum/?tid=3525&page=4#53815

http://www.miata.hu/forum/?tid=3705&page=5#48047

Ilyen volt az egyik váznyúlvány feltárás utáni állapota:

Váznyúlvány hiány

Javítás közben:

Váznyúlvány javítás

A javítás mindkét váznyúlványt érintette. A Mester Szentendrén végezte az életmentő műtétet és a beültetést. smileNagyon gondosan járt el, nem csak az eredetileg csak az egyik váznyúlványon látható látható kis repedés körül javított, hanem alaposan, miután kiderült mekkora területek érintettek. A tapasztalt állapotról és a javításról készített egy halom képet. Nem csak lelkiismeretesen elvégezte a javítást, hanem utána szépen le is kezelte az érintett részeket. smile  A legutóbbi vidéki utamon semmi gond nem volt. 

Sajnos most időhiány miatt nem tudok további képeket megosztani, de amint lesz lehetőségem, szeretnék majd az elvégzett munkákról információkat átadni.

További jó autózást mindenkinek! smile

Előre is bocsánat a kérdésért, senkit nem akarok megbántani és nem is értek a lakatoláshoz de.....biztos hogy ezek egy szakszerű és minőségi javítás képei?

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-06-01 15:35:23
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8958
Velünk: 5089 napja

Teljesen szánalmasnak tartom azt a szerelőt aki 1.6-os mx5-öket javít az 1.8 meg meghaladja a képességeit. Ez valami vicc? És az 1.8 miért lenne orrnehéz???? A plussz 250ccm miatt? 

A másik vicc: mx5  szerelő a XI kerületben? Én nagyon boldog vagyok hogy tudok egy megbízható és hozzáértő mx5-re szakosodott szerelőt ebben az ORSZÁGBAN, mázlimra pont Budapest peremén. Valószínüleg eljönnék hozzá Szegedről is.

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Teljesen szánalmasnak tartom azt a szerelőt aki 1.6-os mx5-öket javít az 1.8 meg meghaladja a képességeit. Ez valami vicc?

A másik vicc: mx5  szerelő a XI kerületben? Én nagyon boldog vagyok hogy tudok egy megbízható és hozzáértő mx5-re szakosodott szerelőt ebben az ORSZÁGBAN, mázlimra pont Budapest peremén. Valószínüleg eljönnék hozzá Szegedről is.

2016-06-01 14:56:39
krulos

krulos

Posztok: 158
Velünk: 2105 napja

Válasz erre: @vadvid #105067 

Én üzleteltem már vele, nagyon korrekt csávó, de a szakértelméről nem tudok nyilatkozni, bár amikor nála jártam, volt az udvarban kb 3-4 mx5, szóval azért "valamicskét" biztos konyít hozzá wink

aláírás

Money won is twice as sweet as money earned

2016-06-01 14:42:49
vadvid

vadvid

Posztok: 66
Velünk: 1737 napja

Válasz erre: @Gulliver123 #105070 

Szia,

Na, erre én is kíváncsi voltam, úgyhogy megkérdeztem, ez volt a válasz:

• 1,6-os kevesebbet fogyaszt, több is van belőle, emiatt kelendőbb -> Hát ez igaz is, meg nemis szerintem, elég egyszerű megközelítése a kérdésnek
  • Kisebb tömeg, nem annyira orrnehéz az autó, mint az 1,8-nál, jobban vezethető -> gyári adat szerint 30 kg különbség van össztömegben, ez szerintem kb. 3%-al tolja el a terheléseloszlást az 50-50-ről az első tengely felé, de ember legyen a talpán, aki azt megérzi a menetdinamikában utcai gumival, standard körülmények közt, átlagos képeségekkel. De valaki biztosan mért már tömegeket, lehet, hogy tévedek.
  • 1,6os motor pörgősebb, agilisebb -> szerintem ez is igencsak stílusfüggő, tény, hogy forgó inerciákban kisebb

Ennyire emlékszem. Mind egy kicsit igaz is, meg nem is, de legalább van valami válaszuk rá, vagy álláspontjuk, szerintem így kell elfogadni őket. smile

2016-06-01 14:37:19
act911

act911

Posztok: 246
Velünk: 1762 napja

Válasz erre: @vadvid #105071 

Sajna nem tudok ebben segíteni, illetve ugye Lallee.

aláírás

act911

"Mindannyian gyerekek vagyunk, az egyetlen különbséget egy felnőtt és egy gyerek között a játékaiban találjuk meg. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a visszautat ehhez az állapothoz." Ayrton Senna

2016-06-01 14:36:02
act911

act911

Válasz erre: @Gulliver123 #105070 

Gábor szavait idézve: "mert kisebb az orrterhelése és az jobban bejön". Ennyi. Meg nyílván ebben szereztek tapasztalatot, ez a gyakoribb, stb. De nekem is 1,8-asom van, bár motorikusan nem csináltak az enyémen semmit sem.

aláírás

act911

"Mindannyian gyerekek vagyunk, az egyetlen különbséget egy felnőtt és egy gyerek között a játékaiban találjuk meg. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a visszautat ehhez az állapothoz." Ayrton Senna

2016-06-01 14:32:00
vadvid

vadvid

Válasz erre: @act911 #105068 

Szia,

Köszönöm! Láttam rajtuk én is mennyire lelkiismeretesek! :D Két fő problémám van: nekem is 1,8asom van, 2002-es és sajnos szerintem a javítások is inkább nagyobbak lesznek, mint kisebbek... De egy felmérést megér.

Esetleg tudsz/tudtok még ilyen lekiismeretes mx-5ös szerelőt 10-11. kerület közelében? Főleg lakatos munkálatra?

Üdv, Dávid

2016-06-01 14:28:03

Gulliver123

Posztok: 24
Velünk: 1696 napja

Válasz erre: @act911 #105068 

Szia,

Milyen oknál fogva foglakoznak csak 1.6 osal?

Ez furcsa számomra.

2016-06-01 14:15:00
tom65

tom65

Posztok: 453
Velünk: 3507 napja

Válasz erre: @Silent #92801 

Hi, nekem 2004-es benzines van (141 LE), A sima időszakos szerviz teljesen átlagos, legfőképp attól függ, honnan szerzed be az alkatrészeket, nincs extrém igénye a kocsinak. A vezérlés láncos, így az sem okoz nagy fejfájást. 

Bő 1 éve vettem a kocsit, ez alatt nem volt vele gond. Futómű alkatrész csere lesz hamarosan. Lalee-t már én is meg akartam kérdezni, hogy vállal-e 6-ost is, ha lesz infóm írok!

Alkatrészárakat hasonlítgattam össze vétel előtt, mert általános vélemény, hogy japánba drága minden, de nem vettem észre durva eltéréseket 1-1 alkatrész árában. Egyelőre jól teszi a dolgát a vas. Korrózióra viszont figyelni kell, az enyém rozsdamentes példány volt, de a tél nyomait már látni rajta. 

aláírás tom65
2016-06-01 14:14:35
act911

act911

Válasz erre: @vadvid #105067 

Szia,

igen, kisebb javításokkal. Értenek (= Gábor és Éva) hozzá, tartják a szavukat, lelkiismeretesek és szép munkát végeznek. Ajánlom őket. Szépek az általuk készített kocsik is, érdemes megnézni őket, de csak 1,6-osokkal foglalkoznak.

act

aláírás

act911

2016-06-01 14:03:55
vadvid

vadvid

Sziasztok,

Nem pont szervízes téma, de ismeritek-e, van-e valakinek tapasztalata a budapesti Határ úton (10. kerület) levő Ruzsa Gumi-Futómű kisműhelyről?

Ruzsa Gáborral beszéltem egy esetleges felújítás, javítás, alvázvédelem előkészítése, lakatolgatás ügyében, és állítólag ő is csak mx-5ökkel foglalkozik, hozza be őket Németből, javítgatja és adja el nekünk.

Valaki járt már arra?

Köszönöm!

2015-10-31 11:43:58
Silent

Silent

Posztok: 272
Velünk: 2118 napja

Sziasztok!

Kicsit OFF kérdéssel zavarognék Mazda 6 témában. smile

Mazda 6 kombira váltana a család (benzines, 2006/2007-es évjárat, motor még tisztázatlan, de valószínűleg a 147 LE-s), láttam hogy pár embernek van itt a fórumon 6-os.
Tudnátok pár infót megosztani? Kb. mennyire jön ki a tapasztalatok alapján az éves átlagos szervízköltség? Mik a szervízköltségek, mik fordulnak elő? Márkaszervízen kívül mik az opciók? Például Lalee csak MX5-öt gyógyít, vagy Mazda 6-ot is csinál?
Szervízköltségnél olyasmire gondolok, hogy a főbb dolgokban mennyibe kerül az esemény a munkadíjjal együtt? Például:
- Komplett vezérléscsere
- Olajcsere, szűrőkkel (váltóolajcserével)
- Összes fékbetét cseréje
- Kuplungcsere
- Lakatolás árak (ha volt valakinél ilyen)
stb....

Korábban Passat-Octavia volt, ott éves szinten átlagosan 140.000 ft-ra közt jött ki csak a szervíz, plusz sose volt semmilyen nagyobb probléma velük. A családi Passat b3 például 1989 óta teszi a dolgát rendületlenül, soe hagyott ott minket. Viszont váltanék és x év után most nem németet vennék. Népítéleten olvasgattam, hogy imádják az emberek a Mazdát, viszont szervízköltségnél több helyen látam, hogy egyszerre benyelt 400.000 forintot az autó, ami kissé ijesztő. Persze más a képlet, ha 4-5 évente nyel be ennyit, közben meg csak olajcsere van.
MX5-öt volt január óta a cél, de asszony közölte, hogy először a családi kombi mandatory upgrade van, utána elégülhetek csak ki MX5-el... Hálásan fogadnék minden infót Mazda 6 kapcsán, akár olyat is amit nem kérdeztem.

2015-10-16 20:57:13
Chrome

Chrome

Posztok: 18
Velünk: 2085 napja
Chrome, 2015-10-15 22:28:44

Kedves Klubtagok!

Tapasztaltabb klubtagok által a váznyúlvány rozsdásodásról alább mondottakat érdemes figyelembe venni: 

Váznyúlvány hiány

Javítás közben:

Váznyúlvány javítás

A javítás mindkét váznyúlványt érintette. A Mester Szentendrén végezte az életmentő műtétet és a beültetést. smileNagyon gondosan járt el, nem csak az eredetileg csak az egyik váznyúlványon látható látható kis repedés körül javított, hanem alaposan, miután kiderült mekkora területek érintettek. A tapasztalt állapotról és a javításról készített egy halom képet. Nem csak lelkiismeretesen elvégezte a javítást, hanem utána szépen le is kezelte az érintett részeket. smile  A legutóbbi vidéki utamon semmi gond nem volt. 

Sajnos most időhiány miatt nem tudok további képeket megosztani, de amint lesz lehetőségem, szeretnék majd az elvégzett munkákról információkat átadni.

Napsütéses szép napot mindenkinek!

Még néhány kép:

mentés

javítás

cafatok

Ha esetleg valaki hasonló bajba kerülne: 067063116009, Szentendre, Rózsa utca 25.

2015-10-15 22:28:44
Chrome

Chrome

Posztok: 18
Velünk: 2085 napja

Kedves Klubtagok!

Váznyúlvány hiány

Javítás közben:

Váznyúlvány javítás

Történet:

Kedves Klubtagok!

http://www.miata.hu/forum/?quote=53815 http://www.miata.hu/forum/?quote=48047 http://www.miata.hu/forum/?quote=78714

Váznyúlvány hiány

Javítás közben:

Váznyúlvány javítás

A javítás mindkét váznyúlványt érintette. A Mester Szentendrén végezte az életmentő műtétet és a beültetést. :) Nagyon gondosan járt el, nem csak az eredetileg csak az egyik váznyúlványon látható látható kis repedés körül javított, hanem alaposan, miután kiderült mekkora területek érintettek. A tapasztalt állapotról és a javításról készített egy halom képet. Nem csak lelkiismeretesen elvégezte a javítást, hanem utána szépen le is kezelte az érintett részeket. :)  A legutóbbi vidéki utamon semmi gond nem volt. 

További jó autózást mindenkinek! :)