Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Szervíz tapasztalatok    |   << vissza

Szervíz tapasztalatok

2014-03-16 14:21:48

grizzly

Posztok: 48
Velünk: 2423 napja
kitiltottfelhasznalo, 2014-03-16 13:12:53

grizzly, 2014-03-16 13:08:42

Haliho!

Friss Miatásként első utam a szervizbe vezet (lévén új kuplungot kaptam, de nem beszerelve az autóhoz, és a mostani rakoncátlankodik.). Ezt lenne jó berakatni, és feltételezem mást is kell csinálni (hátha van valami apróság, sokat is állt).

Mivel Újpesten lakom, így Mazda Mester nagyon közel van, de itt olvastam 1-2 (nem feltétlenül konkrét) negatív tapasztalatot. Érdemes hozzá vinni? Vagy nagyon nem, keressek másikat? (nem-márkaszervizhez mennyire érdemes vinni? első autó, még nem vagyok jó pár dologgal tisztában smile )

Mi a kupplung márkája amit kaptál?

Valeo.

2014-03-16 13:12:53

kitiltottfelhasznalo

Felfüggesztett fiók
Posztok: 51
Velünk: 2522 napja

Haliho!

Friss Miatásként első utam a szervizbe vezet (lévén új kuplungot kaptam, de nem beszerelve az autóhoz, és a mostani rakoncátlankodik.). Ezt lenne jó berakatni, és feltételezem mást is kell csinálni (hátha van valami apróság, sokat is állt).

Mivel Újpesten lakom, így Mazda Mester nagyon közel van, de itt olvastam 1-2 (nem feltétlenül konkrét) negatív tapasztalatot. Érdemes hozzá vinni? Vagy nagyon nem, keressek másikat? (nem-márkaszervizhez mennyire érdemes vinni? első autó, még nem vagyok jó pár dologgal tisztában smile )

Mi a kupplung márkája amit kaptál?

2014-03-16 13:12:41
Dave

Dave

Posztok: 657
Velünk: 2775 napja

Haliho!

Újpestről legközelebb Lalee van wink

2014-03-16 13:08:42

grizzly

Posztok: 48
Velünk: 2423 napja

Haliho!

2013-11-16 7:40:36
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3983 napja
FlaZol, 2013-11-15 20:59:41

Üdv, a napokban jártam a Mazda Óbudánál, kellett pár apróság az NBFL-hez (kerékjárati ív rögzítő csavar, apró műanyag takarólemezek a szélvédő előtti csavarokhoz, patent az első lökhárítóhoz). Meglepő (lehet, hogy csak számomra), de mindenből tudtak rendelni 1-2 napos határidővel, ráadásul elég korrekt áron. Pár száz forintosak a tételek, mindenki roppant segítőkész volt, ezek egy részét meg sem találtam ebay-en, vagy ha igen, magasabb összegért.

Nem tudom, kinek mi a tapasztalata velük, de én csak ajánlani tudom őket.

Én is oda járok alkatrészért, nagyon rendes srác az alkatrészes Böle Zoli.

2013-11-15 20:59:41
FlaZol

FlaZol

Posztok: 315
Velünk: 2563 napja

Üdv, a napokban jártam a Mazda Óbudánál, kellett pár apróság az NBFL-hez (kerékjárati ív rögzítő csavar, apró műanyag takarólemezek a szélvédő előtti csavarokhoz, patent az első lökhárítóhoz). Meglepő (lehet, hogy csak számomra), de mindenből tudtak rendelni 1-2 napos határidővel, ráadásul elég korrekt áron. Pár száz forintosak a tételek, mindenki roppant segítőkész volt, ezek egy részét meg sem találtam ebay-en, vagy ha igen, magasabb összegért.

Nem tudom, kinek mi a tapasztalata velük, de én csak ajánlani tudom őket.

2009-12-08 13:10:17
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 4617 napja

várk ki a végét, nem biztos, h totál szét kell kapni az egészet

2009-12-08 12:39:17
rave

rave

Posztok: 229
Velünk: 4269 napja

ezért kérdezősködök h kihez vigyem, de sajna a szétszedési munkadíjat valszeg nem úszom meg

2009-12-08 12:28:09
Alex

Alex

szerintem ne parázz ezen, keress egy olyan embert aki szimpi és tud autót szereleni megoldják hamar. ha komplett szett lett cserélva akkor vmi apró emberi mulasztás lesz a ludas. 

2009-12-08 12:21:15
rave

rave

obela, 2009-12-08 11:35:44

A lenyomásra ciccegés kinyomócsapágy-problémára utal.  

Hát igen de az is cserélve lett. Lehet rosszul mondtam. Ha nem nyúlok hozzá a pedálhoz cicceg, ha picit is kb tényleg még ki se nyommom kb a holtjáték részben már abba is hagyja, és hallható vmiféle mélyebb morgás is

2009-12-08 12:11:47
Alex

Alex

http://www.usatuning.hu/ de Matt beírta már a kontaktot meg h kit kell keresni a másik szervízes részbe

Érd, Leitgeb János "Bálna" 06-30-933-22-03, 06-23-337-71-24

de itt is mint minden szervíznél, kérj ajánlatot, legyen munkalap, legyen leírva mi mennyi mikorra stb. elkerülendő a félreértéseket, lehúzásokat. 

Mazda Mester meg hogy lehet ekkora f@sz, hogy nem tudja a vevőit megtartani...!?

Mondjuk szerintem az átlag szervíz helyzet itthon még nála is szarabb, azért működhet még.

2009-12-08 11:35:44
obela

obela

Posztok: 639
Velünk: 5162 napja

Hát nekem két éve a Mester Zoli cserélte ki és azon kívül, hogy morgott az IL-es gyári szett miatt, hogy miért nem nála rendeltem meg, semmi kifogásom nem volt a munka miatt. Nem cicceg, nem zörög, nem rángat. Ha leugrok kuplungról gavallérrajtkor, akkor elindul, mint gepárd a kudu után. 

A lenyomásra ciccegés kinyomócsapágy-problémára utal.  

2009-12-08 11:34:05
rave

rave

Örülnék ha így lenne, mert azért ismerős ide vagy oda azért jól lehúzott sad

Soha többet nem.

Bár a váltó szétszedése miatt valszeg nem úszom meg nagyon olcsón.

Tudsz esetleg ezekhez elérhetőséget?

2009-12-08 10:54:53
Alex

Alex

szerintem csak vmi apróság miatt csinálja, lehet, h nincs jól beállítva.

Matt ismerőse LaLeekirály forgalmaz kuplungokat, ő is lehet, h tud segíteni, Subarus körökben is ismerik, rendes tag.

Lehet, hogy Bálna is ráér Érden, mert a Rally szezon nem dübörög annyira. Kiváló szerelő, főleg versenyautókat csinálnak, de vállalnak utcai autókat is a sportosabb fajtákból.

2009-12-08 8:54:34
rave

rave

nekem is kicserélték nyáron a kuplungot (ismerős) és sajnos nem sikerült vmi jól.

Nagyjából mindent kciserélt mégis vmiért cicereg a kicsi, de ha két mm-t is nyomok a kuplungon már abbahagyja. nem értem, mert ráadásul nem is mindig csinálja.

Vki ötlet?

Be akarnám vhova vinni, h vmi normális ember is megnézze, de nincs ötletem hova.

Csabi az öreg?

Bird esetleg tipp?

Vki más vmi jó hely?