Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Szervíz tapasztalatok    |   << vissza

Szervíz tapasztalatok

2009-11-12 11:07:26
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4247 napja

Mivel többen érdeklődtetek a gyertyaaügy folyamányairól,  gondoltam leírom:

A Szerelőmesterem (a sokat emlegetett nyugdíjas bácsi) meggyógyult, és hétfő estére, a korházi vizit után fél órával(!!!!!) berendelt a garázsába. Megjelentem, előrántottam a listámat, ő meg a korától nem várt lendülettel már ugrott is neki. Nagyon meglepődtem, lévén, hogy nekem is két kézzel neki kellett esni, hogy eltőrjem azt a pár kulcsot, ő viszont a kezébe fogottat egy csuklómozdulattal kivégezte. Erre ő sem számított, olyannyira, hogy utána már a beletört kulcsot sem tudtuk kivenni. Szitkozódott, elzavart haza, hogy eleget segítettem. Másnap véletlenül összefutottam vele a helyi Hondaszervíznél, és nem hazudok, két kezében min. 8db 15ös és 16os különböző kulccsal rongyolt kifelé. Bent a szerelők azt mondták, hogy a shopban kapott választékot kevesellte, úgyhogy a többit tőlük vitte szó nélkül el. Persze kölibe. Tegnap egész nap még ijesztgetett, majd ma reggel megkérdezte, hogy lejelentheti -e futóműre, mert akkor ma megcsinálják (mx5fan! megpróbálom újra az értékeidet!).5 perce kérdésemre meg közölte, hogy:" jaaaaaaa a gyertyát perszehogy kivettem, de ha mégegyszer a közelébennyúkál...." :DDD

Úgyhogy most boldog vagyok, kösz mindenkinek az érdeklődést, és a tippeket. Azt hiszem egyenlőre nem fogok új "MazdaMester" után nézni :D

2009-11-07 16:50:33
fecske

fecske

Posztok: 238
Velünk: 5006 napja

Én a M.Mesterhez többet nem megyek, az tuti. Lehet, hogy csak rám allergiás,  de valahogy nem tudok vele szót érteni, pedig nagyon türelmes és tisztelettudó ember vagyok. smile

Kincses Istvánra bármikor rábíznám az autóm, de a Kerepesi úti DW már nem húzza sokáig, talán már a szervíz sem működik, ahol ő dolgozik/ott...

2009-11-07 10:59:04
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 4355 napja
Én az utolsó MM-es tapasztalatom óta rájöttem, hogy inkább magam szerelgetem a kocsit, akkor legalább tudom, mi történt. Szerencsére mindig akad itt valaki, aki már belefutott a problémáimba és ellát jótanáccsal, maga a munka pedig nem nagy varázslat, ahogy azt már Gram is jelezte párszor. ;-) Mx5-öt szerelni egyszerű, mint egy zsigulit...

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2009-11-06 23:47:36
fecske

fecske

Posztok: 238
Velünk: 5006 napja

Én tennék egy próbát Atoméknál! smile

Budaörsi úti Suzuki-FullGas kereskedés. Szezonon kívül elvileg fogadnak Miatákat is, de egyeztess telefonon!

2009-11-06 10:48:53
balcsi

balcsi

Posztok: 303
Velünk: 4113 napja

Figyeljetek Urak! Úgy tünik csúnyán belefutottam az "ismerős autószerelő" kategóriába. Miután hétfőn leadtam egy átnézendő-javítandó hibalistával az NA-m és rákérdeztem, hogy milyen alkatrészeket rendeljek, nyögte ki a srác, hogy ők hozott anyagból nem dolgoznak. Nyilván nekem pedig nincs kedvem alkatrészeket itthon venni, ha az IL-en 30%-al olcsóbb. Most asszem kérek tőle egy állapotfelmérést (még csak egy hóbapja vettem a gépet Néo-ból), meg egy olajcserét és elhozom (olajat: MOBIL és szűrőt MANN vittem).

Akkor viszont felmerül a kérdés: ki kit ajánl szerelőnek Bp-en?! Kérek segítséget!

aláírás

2009-10-28 10:18:07
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5364 napja

Nekem ingyen:.... smile :P

aláírás Kilinccsel elöre:)
2009-10-28 9:47:30
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8958
Velünk: 5089 napja

Én még egy vízpumpát is hozzászámolnék mert általában azt is cserélik olyankor. 10ért megcsinálják a szerelést?

aláírás DrasticPlastic Driver
2009-10-28 4:53:29
Gergo

Gergo

Posztok: 131
Velünk: 4587 napja

Sziasztok itt Gergo!

Ujabb fejlemenyek a vezermuszijszakadasrol! Utanajartam mi mennyibe kerul es a teljes szett szijjal gorgokkel blablabla 30.500 Ftba kerul + a szereles ami max egy tizes. Ugyhogy ujra boldog vagyok smile Csak gondoltam szolok ! smile

Gergo 

aláírás NG
2009-10-26 22:58:56
Csabi76

Csabi76

Használt NA-nál, sajnos ez már szinte olyan mint a vezérműszíj (ugye Gergő? :D ).. Sokan csak megveszik mennek vele egy nyarat, beviszik egy szervízbe "virtuálfelújításra", de a drágább nem látványos bajt hagyják magában rohadni. A baj akkor következik be, ha előtted zsinórban volt mondjuk 2-3 ilyen gazdája a kocsidnak

2009-10-26 21:59:26
zeller

zeller

Posztok: 86
Velünk: 4360 napja
Csabi76, 2009-10-25 21:40:24

én most cseréltettem egy hónapja. Exedy-t raktak bele, és a mindenét cserélte a Szerelőbácsi, mert azt mondta mégegyszer nem akarja kivenni a váltót egyedül... Pedig csak egy olajcserére akartam bevinni, csak neki nem tetszett a kuplung. Úgyhogy szétszedte gyorsan... :-D. Tény és való, hogy nemigazán volt egyetlen része sem használhatónak nevezhető.

Cirka a teljes csomag 70 volt, amiből  8at a szerelőm kért a munkájáért. A kiszerelt alkatrészeket természetesen becsomagolva megkaptam, de beépítésre senkinek nem ajánlom

Köszi srácok, egészen feldobódtam hogy ennyi sorstársam van smile

2009-10-26 17:58:13
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 4617 napja

szerintem mindegyik ezzel az architetúrával lett megáldva,

de nem hazárdíroznék a szíjcserével, mert olcsóbb, mint a tréler 

2009-10-26 15:27:59
mereszk

mereszk

Posztok: 60
Velünk: 4237 napja

Hello Gram!

Nem tudod véletlenül mindegyik 1.6-os NA ba ilyen non-interference motor van?

Az enyém konkréten 91-es 1.6 os 116 lovas.

2009-10-25 21:40:24
Csabi76

Csabi76

én most cseréltettem egy hónapja. Exedy-t raktak bele, és a mindenét cserélte a Szerelőbácsi, mert azt mondta mégegyszer nem akarja kivenni a váltót egyedül... Pedig csak egy olajcserére akartam bevinni, csak neki nem tetszett a kuplung. Úgyhogy szétszedte gyorsan... :-D. Tény és való, hogy nemigazán volt egyetlen része sem használhatónak nevezhető.

Cirka a teljes csomag 70 volt, amiből  8at a szerelőm kért a munkájáért. A kiszerelt alkatrészeket természetesen becsomagolva megkaptam, de beépítésre senkinek nem ajánlom

2009-10-25 16:49:44
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 4617 napja

ilmotorsport.de szerintem itthon nem fogsz találni csak 2x drágábban

2009-10-25 12:55:49
zeller

zeller

Posztok: 86
Velünk: 4360 napja
zeller, 2009-10-15 21:14:24

Csabi76, 2009-10-15 1:58:57

zeller, 2009-10-14 20:52:34

Halihó!
Tudna valaki egy jó budapesti bontót ajánlani? Kerékcsapágyat keresek!

Erősítsetek meg, de sztem az SKFnek van miatába való csapágya, SKF csapágybolt meg van egy pár.

Zeller, semmi közöm hozzá, de biztos bontott kerékcsapágyat szeretnél venni? Mármint az autódba szánnád?

Most az MX5parts.co.uk-en van 74GBP-ért Front Hub with Bearing, non abs
Nem tom mennyi esélyem van jó állapotú bontott, szignifikánsan olcsóbbat találni itthon, de vonz hogy nem kell a postásra várni smile

Uhhh..szinesedik ez a hengerfej tömítés történet, ami úgy néz ki nagyon nem is az de majd később írom ki magamból ezt az MM-el szerzett tapasztalatomat mások okulására  smile

Ellenben van valakinek kuplung beszerzéssel kapcsolatban tapasztalata? Merre érdemes fordulni az mx-5parts-on kívül 1.6 NA esetében?