Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Légszűrő    |   << vissza

Légszűrő

2019-02-22 18:26:43
Sztif

Sztif

Posztok: 105
Velünk: 655 napja

Válasz erre: @boogie84 #135117 

Igen csak nekem na -nál nincs ködlámpa smile találtam már olyan képet ahol faragtak tölcsért vagy a sima nb ködlámpa fészket lökődbe. De azt kicsit nagyobb dolognak érzem most. Így azt nem feltétlen akarnám meg különben is az két oldalt lenne és pont jó a féket hűteni :D de ez már más smile

Igen ez lenne a lényeg a videóban látszik így a szűrő közvetlen a lökhárító mögé a hűtő elé kerül.

Kérdés milyen szűrő fér ott el ? Mennyire kap vizet menet közbe ? Illetve mennyire van ott meleg a hűtő miatt. Utóbbi talán nem lényeg mivel menet közbe nem számít max egy dugóba de az mindegy .

Van hozzá terv is az oldalon az a baj nem értek ehhez a 3d nyomtatáshoz de megpróbálok jobban utána menni mi pénz lenne meg mégis hogy megy ez smile

aláírás 94 NA 1.8 130Le
2019-02-22 16:50:12
boogie84

boogie84

Posztok: 1322
Velünk: 2084 napja

Válasz erre: @Sztif #135115 

Én úgy oldottam meg, hogy a ködlámpa helyén kap levegőt a motor. Ergó a motortér kb. 60 fokos levegőjét nem szívja be feleslegesen. Kíváncsi leszek h nyáron "frissebb" marad e a motorom így.

Ha jól értem ez a 3D nyomtatott cső is ezt az elvet követi, de szűrőt tennék a cső mögé. Jó gondolat, támogatom!