Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    RETRO téma: lassú elektromos ablak    |   << vissza

RETRO téma: lassú elektromos ablak

2015-11-13 18:03:25
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2053 napja
mester, 2015-11-13 17:38:10

HA LEBONTOD A KÁRPITOT,VAN AZ ABLAK ALJÁN KÉT CSAVAR,TÁVTARTOKKAL,AZOKON LEHET ÁLLITANI MENNYIRE MENJEN FEL AZ ÜVEG...

Koszonom.holnap szet szedem akkor.

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-11-13 17:38:10

mester

Posztok: 609
Velünk: 3780 napja

HA LEBONTOD A KÁRPITOT,VAN AZ ABLAK ALJÁN KÉT CSAVAR,TÁVTARTOKKAL,AZOKON LEHET ÁLLITANI MENNYIRE MENJEN FEL AZ ÜVEG...

2015-11-12 22:38:40
Dragunov66

Dragunov66

mester, 2015-11-12 19:53:57

a szilikon zsir jó lehet..ha bezsirzod gépzsirral,hidegben még lassabb lesz..ha van egy kis technikai érzéked,szedd szét,nem komplikált...a motoron van egy fedél,alatta egy műanyag csigakerék,azon a bovdenek mennek át feltekerve!...de gyorsabb nem lesz,én már feladtam!

Ezek meg voltak tavasszal mind2 oldalon.a jobb oldalal pont nincs bajom.a bal lassu.viszont az teljesen felhuzodik.a jobb meg nem zar teljesen.a levego is bejon.es eleg idegesito mert a hang szint is megno illetve a tarkom lefagy.

2015-11-12 19:53:57

mester

Posztok: 609
Velünk: 3780 napja

a szilikon zsir jó lehet..ha bezsirzod gépzsirral,hidegben még lassabb lesz..ha van egy kis technikai érzéked,szedd szét,nem komplikált...a motoron van egy fedél,alatta egy műanyag csigakerék,azon a bovdenek mennek át feltekerve!...de gyorsabb nem lesz,én már feladtam!

Történet:

..ha bezsirzod,hidegben még lassabb lesz..ha van egy kis technikai érzéked,szedd szét,nem komplikált...a motoron van egy fedél,alatta egy műanyag csigakerék,azon a bovdenek mennek át feltekerve!...de gyorsabb nem lesz,én már feladtam!

2015-11-12 14:59:25
Dragunov66

Dragunov66

Sziasztok.lenne egy olyan kerdesem hogy mitol valtozhatott meg a jobb oldali ablaknak a felhuzasi pozicioja?marmint nem huzodik fel teljesen.eleri a gumit de ettol fuggetlenul kiralyul be folyik a viz...kemenytetovel jo de azt nem tudom most feltenni...

2008-08-25 11:47:22
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5520 napja

NA ajtószét-össze rekordom jelenleg 34 másodperc, de csak kétszer próbáltam. wink Ezzel ezt jelezném, hogy csak bátran, ott igazán nincs mit elrontani.

Kapaszkodó:
- hajlított fajt 3 csavar
- egyenes fajta 2 csavar

Belső kilincs közepén egy csavar, ajtó hátulján kezdve határozott mozdulattal körbe kipatentol, felfelé leemel. Az alapos ablakmechanika-pucoláshoz azt is ki kell szerelni, kipucolni, szilikonzsírral újrakenni. Nem tom, hol vettem, de autósboltban kéne legyen. Ahol a régi zsír volt (valszeg megszikkadva), oda kenj az újból.

Kezdheted a kapcsolóval is, lehet az is segít...
http://www.miata.net/garage/powerwin/index.html

2008-08-23 13:51:19
Assan

Assan

Posztok: 61
Velünk: 4363 napja

Sziasztok!

Remélem, a veterán fórumosok nem horkannak fel, hogy felhánytorgatok egy témát, amit már egyszer kiveséztetek, de tudjátok be annak, hogy még új vagyok és tudatlan.

Szóval nekem is elég lassan vánszorog felfelé és lefelé a vezető oldali ablakom. Fogalmazzunk úgy, hogy ennyi erővel lehetne benne kézi tekerőkar is.

Írtátok, hogy a zsírzás meg a szilikonozás segíthet. Pontosan melyik részt kell megkenni és milyen anyagot használjak hozzá? (és itt nem a kedélyállapotom feldobására szolgáló hallucinogénokra gondolok)

Ja, és nem sok önbizalmam van szétkapni az ajtót sad Tudna vki segíteni? Csak egyszer kell megmutatni, nagyon fogok figyelni, ígérem!

Már csak azért is jó lenne szétszedni, mert pont azon az oldalon nem szól a hangszóróm sem, ami remélhetőleg érintkezési hiba miatt lehet.

Kopi, úgy hallottam, te nagy mestere vagy az ajtószétkapásnak, nem érnél rá valamikor?

Előre is köszi Mindenkinek, akiben munkálkodik a karitatív jószándék!