Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Hűs levegő az utastérben    |   << vissza

Hűs levegő az utastérben

2019-06-07 14:37:03

bcsoki

Posztok: 7
Velünk: 366 napja

Válasz erre: @kapeti #136741 
Üdv,

Aki nincs az instán és nem tagja a klubbnak annak küldenél egy hagyományosabb elérhetőseéget ?! 

Köszönöm

Történet:

Válasz erre: @kapeti #136741 
Üdv,

Aki nincs az instán és nem tagja a klubbnak annak küldenél egy hagyományosabb elérhetőseéget ?! :-)

Köszönöm

2019-06-07 9:38:14
kapeti

kapeti

Posztok: 89
Velünk: 850 napja

Sziasztok!

Nagyjából végigolvastam ezt a topicot, illetve mivel magam is főleg hosszabb túrákra használom az NBFL-emet, ismerős az izzó lábtér problémája. Klíma nélküli autóban marad a szellőzőventillátor használata üvegelve lábtérre, de ez is nagyon kevés...

Volt alkalmam kipróbálni létező megfejtéseket, ami a szélvédőkeretre szerelhető, és befelé irányítja a menetszelet. Ezzel sem voltam elégedett, ami nem baj, mert az elégedetlenségből születnek az új dolgok.

Ebben az irányban haladva, ismerve a megvalósítás lehetőségét (3D nyomtatás) terveztem néhány hasonló elven működő, nekem jobban megfelelő "scoop"-ot, amit nem kell "szerelni" csak bepattintani, nincs tépőzárazás, stb.

Ezek a thingiverse-ről letölthetőek (innen), bárki kinyomtathatja MAGÁNAK, vagy havernak :-) ("creative commons non commercial" licensz )

Annak ellenére, hogy kicsit talán jobban a lábak felé irányítja a levegőt, mint bármi más amit eddig próbáltam, továbbra sem voltam elégedett. A túrák során nagyon sokat játszottam a kezemmel . Nyitott tetőnél például a tetőcsatok környékén tudtam olyan helyzetet elérni tenyérrel :-) , hogy a menetszél pontosan a bokámra irányult. Gondoltam "ez lesz az", ezt kell kiváltani valami műszaki megoldással. Erre eldurrantottam körülbelül 4 iterációt, de egyik sem volt az igazi, útban van a napellenző, a csat fogadója, nehézkes a rögzítés, stb. Ekkor jött az ötlet, hogy ha már a tükör és a háromszög ablak között akkora kihasználatlan hely van, mi lenne ha oda rögzíteném... A többi innentől történelem, körülbelül 1 év és 15.000 km kísérletezést és 25 ! variációt követően megszületett a #sidescoop:

Vagy ahogy J1 nevezi, "csiga". Nem hajlandó nyáron nélküle elindulni, mindig ott van a kesztyűtartóban. Szerintem gyorsan rá lehet jönni hogyan kerül a helyére, lehúzott ablaknál. A bal kezünk-műszerfal-ajtókárpit által határolt csatornában próbálja a lábhoz terelni a menetszelet, és elég jól betalál oda, hiába, ez a legközelebbi pont, ahonnan ezt meg tudja tenni. Elsőre úgy tűnik, hogy sok levegő megy "pocsékba" amit a műszerfalra fúj, de nagyrésze oda kerül végül ahová kell :-). Egyébként a sebesség is befolyásolja kicsit az irányt, de már 60km/h-nál is érezhető a hatása.

Előnye, hogy ha gyorsan kell tetőt zárni, nincs útban, nem kell leszerelni. Ha beugrok a boltba, csak felhajtom a tetőt, be sem szoktam csatolni, ilyenkor sincs útban. Bikinitetővel is használható, sőt, úgy az igazi ;-)

Hátrányai: 1.: Addiktív...  2.: Fel tudod húzni az ablakot (is) ha elfelejtkezel róla hogy ott van :-) (erre egyébként készül hamarosan egy kis takaró a kapcsolóra, hogy eszébe jusson a zsokénak, ablakfelhúzás előtt "csiga le")

Nagyobb bogarak, darazsak ellen kapott rácsot. Ezzel is sokat kísérleteztem, melyik az a kivitel, ami jól is néz ki, és nem lesz tőle sokkal nagyobb a szélzaj.

Akit érdekel, keressen nyugodtan ;-)

insta: @sidescoop.mx5

aláírás

NBFL 2002 Sportive, BRG  "Mancs"                                    

2018-06-16 17:02:15
Princze

Princze

Posztok: 128
Velünk: 1331 napja

Válasz erre: @TheGerike #131241 

Egy képnél többet nem enged feltölteni, a többit ide raktam:

https://imgur.com/a/B5FXKMB

A legtöbb ahol a ragasztás felvált az vagy egy 4 centis sáv. A többi részen a sarkak, de pár milliméter vált fel.  Pár hónapot még kibír, idén leveszem azt a felső két sávot :D 

2018-06-12 10:53:10

TheGerike

Velünk: 384 napja

Válasz erre: @Princze #131238 

Jól hangzik, köszi! 

Sok rosszat olvastam a gyenge minőségű bandázsokról és fóliákról. És hát nem lenne túl fasza, ha mondjuk egy olcsó gagyi miatt égne le a kocsi....

2018-06-12 10:38:22
Princze

Princze

Posztok: 128
Velünk: 1331 napja

Válasz erre: @TheGerike #131234 

Szia!

Pár hete volt, hogy egy nap alatt 900+ kilométert vezettem haza, nem égett rám a cipő, nem volt melegebb a lábtér mint az utastér többi része. Még most is teszi a dolgát :D

Hétvégén olajcsere, akkor úgyis az autó alatt leszek és lövök képeket róla hogy hogyan néz ki most a ragasztás.

2018-06-12 10:05:39

TheGerike

Velünk: 384 napja

Válasz erre: @Princze #123472 

Hali! Nálam éppen aktuális lesz a bandázs és szigetelő fólia NA-ra. Kíváncsi lennék mik a tapasztalatok ennyi idő távlatában, mennyire tartós ez a fólia/bandázs kombó? smile köszi

2017-09-24 18:00:08
Erno

Erno

Posztok: 1437
Velünk: 5171 napja

Válasz erre: @GmajaG #123505 

http://www.ilmotorsp___fb43500f38da99dfaec5

Kicsi és nagy is cserélve lett. (köszi Csabihal ! )

2017-09-24 11:53:25
GmajaG

GmajaG

Posztok: 130
Velünk: 960 napja

Válasz erre: @Erno #123504 
Egy linket tudsz dobni?

Mert nem találom.

Köszi előre is!

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - Komplett klíma szettet keresek

2017-09-24 11:14:06
Erno

Erno

Válasz erre: @GmajaG #123493 

IL Motorsport (.de)

2017-09-23 20:26:47
GmajaG

GmajaG

Posztok: 130
Velünk: 960 napja

Válasz erre: @Erno #123484 

Szia!

Hol vettél ?

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - Komplett klíma szettet keresek

2017-09-23 13:39:56
Erno

Erno

nekem a sebességváltókar gumiharagjainak cseréje oldotta meg ezt a gondomat.