Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    tempomat utólag?    |   << vissza

tempomat utólag?

2016-02-28 9:27:44
fabian

fabian

Posztok: 219
Velünk: 1443 napja

Ilyen lett a csere után, ha valakit érdekel van eladó ncfl kormány ugyanitt smile

Történet:

2016-02-28 0:05:05
simkor

simkor

Posztok: 610
Velünk: 1590 napja

Az nc1 eseteben ha jol tudom 2007-íg működik utána kivettek a software-bol. Az en nemet 2006-osomban Lalee-nak kabeleznie kellett plusz a fékpedál kapcsolót cserélni kellett. Nc2-ben mar benne a kábel csak kapcsolót kell beépíteni. Meg visszajelzője is van, míg az nc1-ben nincs.

2016-02-27 23:47:58
BBBB

BBBB

Posztok: 448
Velünk: 2165 napja

Ez vahj minden NC-re igaz? Vagy esetedben a német import segitet?

2016-02-28 9:14:26
fabian

fabian

BBBB, 2016-02-27 23:10:43

Mert már be volt kábelezve gyárilag smile Nice upgrade!!!

Szia, 

Igen ezt tudtuk, csak abban nem voltunk biztosak, hogy mindenféle aktiválas nélkül működik smile ja és az le se merem írni, hogy mennyiért vettem, mert megköveznétek smile igaz Ratillának egy nagyon nehéz estébe került Laughing Boogie jóvoltából smile mégegyszer bocsi Rattila smile  

Történet:

BBBB, 2016-02-27 23:10:43

Mert már be volt kábelezve gyárilag :) Nice upgrade!!!

Szia, 

Igen ezt tudtuk, csak abban nem voltunk biztosak, hogy mindenféle aktiválas nélkül működik :) ja és az le se merem írni, hogy mennyiért vettem, mert megköveznétek :) igaz Ratillának egy nagyon nehéz estébe kerűlt Laughing Boogie jóvoltából :) mégegyszer bocsi Rattila :) 

2016-02-27 23:10:43
BBBB

BBBB

Posztok: 448
Velünk: 2165 napja

Mert már be volt kábelezve gyárilag smile Nice upgrade!!!

2016-02-28 9:12:08
fabian

fabian

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Rattilanak és Boogienak a segítségért smile néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült, a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Történet:

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük köszönet érte Attinak és Petinek a segítségért néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Attinak és Petinek a segítségért :) néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Sziasztok Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Attinak és Petinek a segítségért :) néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Attinak és Petinek a segítségért :) néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Attinak és Petinek a segítségért :) néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült, a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Rattilanak és Boogienak a segítségért :) néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült, a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

Sziasztok, Sikerült beszereznem egy 2015-ös mx5 kormányát ami szinte 0 km-t futott ma beszereltük, köszönet érte Rattilanak és Boogienak a segítségért :) néhány karcolás és zúzódást elszenvettünk, de sikerült, a tapasztalat az hogy nekem mindenféle programozás nélkül sikerült életre kelteni a tempomatot régi kormány le új kormány fel és kész, fotók mellékelve.

2014-08-23 12:53:46
Csaba

Csaba

Posztok: 192
Velünk: 2266 napja

Közben válaszolt a gyártó is, akiknek még korábban írtam. Abszolút segítőkészek, ezt a leírást küldték még el: 

http://goo.gl/1PDKa9

Illetve megerősítették, hogy a kapcsolóból jövő szürke kábel csak a kapcsoló háttérvilágítását adja, nem kötelező bekötni. 

2014-08-21 20:37:15
Csaba

Csaba

Ha valaki esetleg belevágna, nekem így lett beszerelve (semmit sem kellett fúrni!): 

A központi egységet a motortér jobb oldalára tettem a diagnosztikus csatlakozó mögé, ahol már volt egy furat a rögzítéshez. A fekete hengeren lévő görbített konzolt lecsavartam és megfordítottam, így merőleges a henger a motorra. 

A gázbowden bekötést én egy hurokkal oldottam meg (vagy négyféle véget adnak hozzá, teljesen univerzális), amit a gázbowden végén lévő bumszliba akasztottam be. Az én kocsimban a gázbowden tartókonzolján van egy másik hely, ami üres, oda rögzítettem a tempomat bowdenjét. 

A vákuumcsövet a pillangószelep fölött levő, gumikupakkal fedett végződésre tettem. Külön vákuumtartályra nincs szükség, ne vegyétek meg úgy, mint én! 

A központi egységben van az elektronika, néhány kapcsolóval. Van egy jumper, amit manuális váltónál le kell húzni, automatánál bent hagyni. Hét kis mikrokapcsoló van, ezeket MX-5-ösön így kell beállítani: 1,2,4: be - 3,5,6,7: ki. 

A vezetékezés kicsit túl van bonyolítva. 

A főegységből kijövő kék kábelt, amin a zajmentesítő ragacs van, rövidre vágva (kb. 15 cm) a diagnosztikus kapcsoló IGN kábelébe gyömöszöltem bele alulról. Ez egy zöld kábel, sárga-narancs csíkkal az oldalán. 

A fekete-szürke kombó kábelt csonkra vágtam, nincs rá szükség. 

Az önálló fekete kábelt tíz centisra vágtam és lecsavartam az egységet tartó konzol alá - föld. 

A másik öt, színes kábel (piros, lila, sárga, barna, zöld) megy át a tűzfalon, a gázbowden átvezetése mellett lévő gumidugaszon keresztül. Ezek közül a lila és a piros a fékkapcsolóhoz megy (lila a zöld kábelhez, piros a zöld-fehérhez), a sárga, barna és zöld pedig a beltéri kapcsoló hasonló színű kábeleihez. 

Van egy önálló kábel egy biztosítékkal, aminek az egyik vége narancs, a másik piros. A narancsot rá kell kötni egy 12V-os áramforrásra (pl. a szivargyújtó), a pirosat pedig összekötni a kapcsoló piros kábelével. A kapcsolóból jövő fekete kábel megint csak föld, a biztosítékdobozt lefogó csavar alá tettem. A kapcsoló szürke kábelét nem szükséges bekötni: a kapcsoló háttérvilágítását adja, a helyetjelzőre köthető. 

Rengeteg eszközt adnak a Murph kithez (pont ugyanaz, mint az Audiovox, ugyanaz gyártja), nagyon jó kit. Csak javasolni tudom!

2014-08-21 20:18:26
Csaba

Csaba

Az iménti próbakörön hatalmas élmény ért, ugyanis valami berántotta a pedált! smile Szóval működik! 

Végülis egy másik kábelre dugtam rá a tápot (megkerestem a szivargyújtókábelt a dzsungelben...), és azzal jó lett. Ezek szerint nem mindegyik viselkedik ugyanúgy. Az előző nem tudom, pontosan mi volt, de 12V volt rajta, viszont a kütyü többi kábelére valahogy csak 3V jutott belőle. Ezzel most jó mind, és a LED is erősebben világít!

Nekem nagyon tetszik, amilyen lett. Beszerzés alatt van egy tempomatos ablaktörlőkapcsoló, és akkor a beltérben minden olyan lesz, mint a gyári. Ha valakinek van egy ilyen elfekvőben, ne tartsa magában! smile

Íme három két a végállapotról:

Utastéri kapcsoló (nem akartam fúrni, mert el fogom tüntetni teljesen - azért került ide alulra):

Utastéri kapcsoló 

Központi egység:

Központi egység

Gázbowden bekötés:

Gázbowden bekötés

2014-08-21 19:30:59
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3484 napja
Csaba, 2014-08-21 16:57:45

Megtanultam használni az analóg multiméterünket... smile Ezt találtam:

Mindegyik kábelben akkor van áram, amikor kell. A fékkapcsolót is beleértve, tehát ott sincs fordítva bekötve. 

A piros tápkábelen mind a motortérben lévő egységnél, mind a beltéri kapcsolónál 12V van. 

Az egyéb kábeleken viszont csak kb. 3V van, amit nem egészen értek. A leírás szerint a többin is 12V kellene, hogy legyen, mikor van bennük áram. Esetleg azért nem működik a cucc, mert nincs elég feszültség? Vajon miért nincs? 

A helyzetjelzőre kötendő szürke kábelt továbbra sem kötöttem be, egyelőre nem találom, melyik a helyzetjelző kábele... sad De egyik leírás sem hangsúlyozta ennek a fontosságát, elvileg csak a kapcsoló háttérvilágítását biztosítaná két leddel. 

Ezek milyen kábelek? Úgy értem hova vannak bekötve, amiken 3V van?

2014-08-21 16:57:45
Csaba

Csaba

Megtanultam használni az analóg multiméterünket... smile Ezt találtam:

Mindegyik kábelben akkor van áram, amikor kell. A fékkapcsolót is beleértve, tehát ott sincs fordítva bekötve. 

A piros tápkábelen mind a motortérben lévő egységnél, mind a beltéri kapcsolónál 12V van. 

Az egyéb kábeleken viszont csak kb. 3V van, amit nem egészen értek. A leírás szerint a többin is 12V kellene, hogy legyen, mikor van bennük áram. Esetleg azért nem működik a cucc, mert nincs elég feszültség? Vajon miért nincs? 

A helyzetjelzőre kötendő szürke kábelt továbbra sem kötöttem be, egyelőre nem találom, melyik a helyzetjelző kábele... sad De egyik leírás sem hangsúlyozta ennek a fontosságát, elvileg csak a kapcsoló háttérvilágítását biztosítaná két leddel. 

2014-08-21 14:42:56
Csaba

Csaba

Tegnapelőtt voltam Laleenál olajcserén. Azt mondta, tök mindegy, melyik dugaljra csatlakoztatom a vákuumcsőt. Szóval marad a hiányzó/hibás bekötés, mint hibalehetőség. A gyári hibás tempomatra utoljára gondolnék, ezerszer valószínűbb, hogy én vagyok a béna! 

2014-08-18 21:48:54
manson

manson

Posztok: 566
Velünk: 2664 napja
gram, 2014-08-18 19:43:04

manson, 2014-08-18 19:37:39

és megvan még valahol? smile

Szerintem nem akarod azt. A vákuumdob része csak csepp a tengerben, kismillió dolog kell még hozzá. Földkerülő túrára készültök? wink

ja, nem fontos cucc..csak autópályán lenne kényelmes. Nálam az mx5 a rohangálós autó, és sokat megyek m1,m7 irányba. Ráadásul ez szinte mind magán út.. :D el sem tudom képzelni, hogy mi lenne ha még többet kéne szaladgálni... akkor lehet betennék egy téglát. :D

Ha macerás akkor mind1, úgyis 1.8at akarok meg nb-t .. meg kompit meg toronyórát láncostol.

2014-08-18 19:43:04
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5178 napja
manson, 2014-08-18 19:37:39

Szerintem nem akarod azt. A vákuumdob része csak csepp a tengerben, kismillió dolog kell még hozzá. Földkerülő túrára készültök? wink

2014-08-18 19:37:39
manson

manson

Posztok: 566
Velünk: 2664 napja
Ordune, 2014-08-18 12:11:42

gram, 2014-08-18 12:10:41

Én lúzer meg kisomtam, útban volt a vákuumdobja a sportlégszűrőnek. Sealed

Nekem is ki kellett szerelnem, mert a kompresszor nem fért volna el. Sealed