Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    tempomat utólag?    |   << vissza

tempomat utólag?

2014-08-18 17:06:51
Ordune

Ordune

Posztok: 6466
Velünk: 3545 napja
gram, 2014-08-18 12:38:26

Ordune, 2014-08-18 12:11:42

Nekem is ki kellett szerelnem...

Nem a Lalee-nak? Wink

Na ja... Embarassed

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2014-08-18 12:38:26
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5092 napja
Ordune, 2014-08-18 12:11:42

Nekem is ki kellett szerelnem...

Nem a Lalee-nak? Wink

2014-08-18 12:11:42
Ordune

Ordune

Posztok: 6466
Velünk: 3545 napja
gram, 2014-08-18 12:10:41

Én lúzer meg kisomtam, útban volt a vákuumdobja a sportlégszűrőnek. Sealed

Nekem is ki kellett szerelnem, mert a kompresszor nem fért volna el. Sealed

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2014-08-18 12:10:41
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5092 napja

Én lúzer meg kisomtam, útban volt a vákuumdobja a sportlégszűrőnek. Sealed

2014-08-18 12:06:40
Csaba

Csaba

Posztok: 192
Velünk: 2180 napja

Itt van még egyébként egy elég jó leírás, gyári ablaktörlőkapcsolós beszereléssel. 

http://www.lightweightmiata.com/kiki/cruise/

2014-08-18 9:31:26
Csaba

Csaba

A fék szerintem jó lett, de letesztelem majd, csak kerítek egy pedálnyomogatót. 

Én is a szívargyújtóra raktam volna, ha megtalálom... Kicsit át lett tákolva, mert startgomb ment a helyére... 

Próbálgatom még, meglátjuk! Kösz a tippeket!

2014-08-17 0:27:59
nb1985

nb1985

Posztok: 143
Velünk: 2848 napja

Még 1 tipp: Esetleg a féklámpa-kapcsolón nincs fordítva a 2 kábel, amit rákötöttél? 

2014-08-17 0:16:30
nb1985

nb1985

Posztok: 143
Velünk: 2848 napja

Helló!
Most, hogy megfejtettem a működését a kütyünek, így ha tényleg minden jónak tűnik, szerintem csak a gyújtás jellel lehet baj. MX-5ös leírásokban tutira oda kötik? Meg persze a szívóerővel. 

Tuti kapcsolt 12V a szivargyújtón van ott a közelben, szerintem én inkább oda kötném, Ha valami miatt kivágja a biztosítékot a kütyü, akkor így maximum csak szivargyújtód nem lesz. 

A belső szürke kábel (kapcsoló háttérvilágítása): monjduk a ködlámpa/háttérvilágítás állító/fényszóró magasságállító kapcsolók hátulján keresnék egy olyat, amin akkor van 12V amikor világít a helyzetjelző. Az van talán a legközelebb.

Mondjuk sokat nem tudtam segíteni, de most már kíváncsi vagyok, mi lesz vele!

2014-08-16 22:43:55
Csaba

Csaba

Felelevenítem ezt a témát: beszereztem egy cruise control kitet Murphtől: http://goo.gl/0MHxs5

50 dolcsi volt a szállítás Magyarországra, 12 ezer forint és tíz nap a postán keresztüli vámkezelés. Biztos van ennél olcsóbb megoldás is, de ehhez volt leírás, és szerettem volna én beszerelgetni, hátha sikerül... egyelőre nem sikerült...

Átnézegettem vagy négy leírást a neten a beszerelésről, ezek alapján ma neki is láttam. Beszereltem a szervó egységet a motortérbe és bekötöttem a gázbowden mellé. Egész jól néz ki! 

A vákuum csővel már egy kicsit bajban voltam, ugyanis nekem nem teljesen olyan a motorterem, mint amit a képeken láttam. Nem tudom, hogy ez csak az NBFL kivitel miatt van, vagy mert volt már egy motorcsere a kocsimban. Mindenesetre rádugtam a pillangószelep fölötti, eredetileg kis gumisapkával ledugaszolt, derékszögben a szelepfedél felé néző kis csövecskére. Van benne vákuum. Elvileg 6 Hgmm-t kell tudni konstansan ahhoz, hogy működjön a rendszer. Nem tudom megmérni... Mindenesetre valamennyit szív. Azt olvastam, hogy kicsit változnia kell a motor fordulatszámának, ha járó motor mellett cuppogtatja az ember az ujját a cső végén. Valami minimális hangváltozás van, mindenesetre nem sok. Ez egy kérdéses pont a rendszerben. 

Azt mondta Murph, hogy kell nekem egy vákuumtartály is. A leírásban az van, hogy ha emelkedőn nem bírná tartani a tempomat a tempómat smile , akkor be kell szerelni. Ezt egyik leírásban sem említették, hogy kéne, mindenesetre sem azzal, sem anélkül nem működik egyelőre. 

A szervó egységen lévő 7 kis mikrokapcsolót a fórumokban találtaknak megfelelően állítottam be, vagyis 1,2,4 be, 3,5,6,7 ki. Ez eléggé ellentétes egyébként a használati útmutatóval, de mindenhol hasonlót olvastam, mx-5-ben így működik jól elvileg. 

A mikrokapcsolók mellett lévő jumpert lehúztam, mert csak automata váltónál kell. Bár azt írják, igazából tök mindegy...

A vezetékekkel eléggé bajban voltam. Eléggé analfabéta vagyok elektronikailag...

A szervóból kijövő kábelek: 

A feketét földként lecsavartam a szervót rögzítő csavar alá, a bal torony mellé. Azt olvastam, tökéletesen jó ott. 

A kéket rádugtam a motortérben levő diagnosztikus csatlakozó IGN kábelére. Ez színben egyezett a leírásokkal (zöld, sárgásnarancs csíkkal), de nem azok között volt, amiket írtak (talán feketét és barnát mondtak). A neten megnézegettem, melyik a gyújtás vezetéke, és abba gyömöszöltem be alulról. Nem túl elegáns módszer, de elvileg működik! 

A fekete-szürke közös kábelt ugyan nem vágtam le, mint ahogy javasolták, de nem is kötöttem be sehová. 

A maradékokat átvezettem a tűzfalon, a gázbowden melletti lyukon. Itt összetalálkoztam az utólagos olajhőmérő kábelével, ami külön örömöt jelentett! 

Itt jött a legrosszabb része, lábbal az égnek, tarkóval a pedálokon. Iszonyú szűk a hely, és iszonyú hosszúak a kezeim hozzá. 

A lila és zöld kábeleket a leírás szerint rákapcsoltam a fékkapcsoló kábeleire. Persze csak miután eltöltöttem kb. 20 percet a fékkapcsoló csatlakozójának kihúzásával. A tetején kell nyomni! 

A sárga, zöld, barna vezetékeket összekötöttem az utastéri kapcsoló felől jövő ugyanilyen vezetékekkel. 

Van egy piros vezeték, ami egy biztosíték közbeiktatásával narancssárgában folytatódik. Azt olvastam, hogy ezt a biztosítékdoboz mellett levő egyetlen sárga kábelre kell rácuppantani. Namost én ott elég sok kábelt találtam. Meg volt már bolygatva jócskán az a rész az olajhőmérő, töltésmérő, óra, startgomb miatt, sőt, régen még kihangosító is volt. Szóval találtam egy sárgát, próba szerencse, rádugtam. Nem volt jó. Nézegettem még a leírást, azt olvastam, olyan kell, ami csak gyújtás mellett kap áramot. Kerestem egy olyat, és rádugtam arra. Fogalmam sincs, mi az, valami piros... Még nem égett le a kocsi! :D 

A kapcsolóból jövő fekete földet lecsavartam a biztosítékdoboz csavarja alá. Itt már találtam egy másik utólagos földet valahonnan, úgyhogy most együtt örülhetnek! 

Ezek után az a helyzet, hogy a kapcsoló működik. Kap áramot, és világítanak a ledek, ahogy kell. A kábelezés is talán jó. Legalábbis a voltméterrel végigbénázgattam a cuccal kapott leírás hibaelhárítási diagnosztikáját, és mindegyik kábelben akkor van áram, amikor kell. 

MÉGSEM TARTJA MEG A TEMPÓMAT! 

Kicsit tanácstalan vagyok. A következők a rendszer lehetséges hibapontjai szerintem: 

1. nincs elég vákuum. Hova célszerű rádugnom a cuccot, hogy a legnagyobb legyen a pippantás? 

2. a piros kábelt a kormány alatt mégsem mindegy, hogy milyen kábelre dugom rá. De elvileg ez az áramforrás lenne, ha jól értem, és az áramellátással nincs baj... 

3. az utastéri kapcsolóból jövő szürke kábelt mégiscsak be kell kötni. Bár egyik leírás sem tér ki rá, olvastam olyat, akinek attól javult meg, hogy bekötötte. A használati útmutató szerint be kell kötni a helyzetjelzőbe. Hogy találom meg legegyszerűbben a helyzetjelző kábelét? 

4. egyéb, amit nem tudok kitalálni! 

Nagyon örülnék bármilyen tanácsnak! 

Maga a cucc egyébként elég jónak tűnik, rengeteg eszközt adnak hozzá, a felét sem használtam el. 

2008-05-07 23:26:23
Barac

Barac

Posztok: 598
Velünk: 4351 napja

Azért ha van itt valaki aki ezen túl van,
mármint a beszerelésen, ne tartsa titokban!

smile

2008-05-07 12:19:40

Semmi Cicó

Posztok: 309
Velünk: 4815 napja

nem olyan bonya dolog, egy csomó cég szerel be Mo-n is. Nekünk a legyegyszerübb kell (a vákuumdobos ) . Ahol szerelnek be riasztót, ott gyakran ilyet is csinálnak. az indexen vagy egy fórum, amely nem gyakran frissül, de hasznos azért :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9094940

Kapcsolót pedig a kapcsolóboltból kell venni :-)

http://href.hu/x/5lg3

sc.  

ui. az én személyes megoldásom pedig az lesz, hogy valakitől elkunyerálom, aki a kanadai származású Zöld Béka néven  emlegetett NA-jaból helyhiány miatt kiszedte. Egyelőre még azt gondolja, hogy egyszer visszarakja, de a kompresszor mellett úgyse fog neki elférni :-) 

2008-05-07 10:08:17
Barac

Barac

Látom bele kell ásnom magam a témába.
Köszi a linkeket, látszik vami reménysugár smile  

2008-05-07 8:03:49
laran

laran

Posztok: 573
Velünk: 4884 napja

Korábban én is ráfeküdtem a témára, ezeket találtam:

http://www.miata.net/garage/msm_cruise.html

http://www.mnrelectronics.com/macrco.html

http://www.brandsplace.com/0002-ccs100.html

http://sotelectronic___Cruise%20Control.htm

http://www.the12volt.com/cruises/cruises.asp

Lehet csemegézni smile  

2008-05-06 18:00:03

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 4889 napja

Tudomásom szerint be. Elvileg benne is kell, hogy legyen csak kapcsoló kéne hozzá. Legalábbis azokkal az autókkal, melyekkel eddig talákoztam, ott csak egy kapcsoló kellett vagy a új bajuszkapcsoló és már volt is cruise control.

Különben ez engem is nagyon csikálna, ha esetleg tud valaki rá megoldást. smile  

2008-05-06 16:28:50
Barac

Barac

Utólag beszerelhető egy tempomat? mondjuk NB-be?