Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Össznépi jövésmenés.    |   << vissza

Össznépi jövésmenés.

2010-03-23 17:50:04
baltás

baltás

Posztok: 294
Velünk: 4066 napja

Én még nem voltam egy ilyen találkozáson sem, de ha bevesztek, a legközelebbire elmennék.

Dobogókő felé többször is voltam mostanában, sajnos hétvégén a kiránduló Wagon R+osok teljesen lefogják a forgalmat, 40-50 körül mennek, előzni meg életveszélyes. Ki lehet fogni, de ahhoz mázli kell.

2010-03-23 17:15:08
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4416 napja

Szombat Mazdatali van. Ha tudok, én oda elmegyek, És ha tudok, utána marhagyorsan smile  utánatokeredek. Vagy esetleg becsatlakozunk többen a Mazdataliba, és utána grillezés helyett zsíroskenyér?

2010-03-23 17:11:17
rave

rave

Posztok: 229
Velünk: 4438 napja

Nah akkor ami szóban van.

Holnap este

Péntek du. és szombat.

2010-03-23 17:07:59
VDaNi

VDaNi

Posztok: 290
Velünk: 4910 napja

Hát amikor a C63 már teszi ki a seggét, az MX5tel én még simán íven megyek mögötte. Ehhez nem kell nagy tudás.

2010-03-23 17:02:18
VDaNi

VDaNi

Aki Pénteken nem ér rá!
Szombat? Én szívesen felmennék Dobogókőre egy kis hagymás/zsíros kenyeret enni! smile

Társulna valaki? Kora délután. Akár nyugodtan is mehetünk, én kiszáguldozom magam máskor is! No? Kis krúzolás. Péntekieket is várok! :D

D

2010-03-23 16:45:21
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1441
Velünk: 4921 napja
Szabcsy, 2010-03-23 14:50:50

az mx5 nem egy sportautó!

Éljenek a gyári megoldások

khm khm khm grrrrrrrrrrrrrrr!!!!  és akkor nagyon finoman fejeztem ki magam! :-P

a kocsizás témához:
amióta rendszeresen pályázom, sokkal óvatosabb, lassabb vagyok utcán.
a pályán kiélem magam, eljátszadozok az autó valós! határain. ezek utcán szinte megközelíthetetlenek!!
az utcán már annyi a barom, agyatlan, száguldozó, kanyarlevágó, hogy sokszor a fő elfoglaltságom az autó épségének megőrzése.

és inkább tiszta, alacsony forgalmú szakaszokon eregetem el a lovakat, de term. a józan ész határain belül.

ON!!!!!!!!!

2010-03-23 16:33:55
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9019
Velünk: 5258 napja
Pufi, 2010-03-23 16:11:33

csabi beelöztél :-)

mi lenne ha tényleg nyitnátok egy új topikot és akkor ott mindenki leírhatná drága élményeit. ki mennyire gyors, ki mennyire szuper, ki mit tud... stb. stb. stb.

srácok ezt nem bunkósdiból írom de ez nem ide való :-)

engem inkább az érdekelne hogy arco mikor indul mert pénteken pest fele visz az utam!

Bocsánat, igaz!

aláírás DrasticPlastic Driver
2010-03-23 16:33:10
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9019
Velünk: 5258 napja

A közlekedésben hidegfejjel racionálisan és csak a biztonságot szemelőtt tartva, minden eshetőségre felkészülve kellene viselkedni. Csak az a baj, hogy az autógyártók mindent megtesznek azért, hogy élvezetes kocsikat gyártsanak, márpedig ha élvezed a vezetést akkor minden arra csábít, hogy gyorsulj, kanyarodj, stb. Ellentmondásos az egész, hiszen ha az ember olyan lenne, hogy mindig csak a biztonságot nézné, akkor nem léteznének 100lóerőnél erősebb kocsik. Márpedig inkább az az alattiak halnak ki.

Szóval tényleg van álszentség a téma körül, mindenkinek a saját lelkiismerete és veszélyérzete diktálja a tempót. Ha baj lesz belőle akkor utólag lehet elgondolkodni hogy megérte-e.

A vezetési tudásról - itt most a biztonságos vezetésre gondolok - az a véleményem, hogy amikor majd 70 évesen leadom a jogsit akkor fogom látni hogy jól csináltam-e ( meg hogy szerencsém volt-e!). Az hogy valakinek 30 vagy 35 éves koráig nem volt komoly balesete még nem jelent semmit.

Szóval jó szerencsét mindenkinek, kiki élvezze a maga tempóját a baleset meg maradjon távol mindannyiunktól, a gyorsabbaktól meg a lassabbaktól is.

aláírás DrasticPlastic Driver
2010-03-23 16:11:33
Pufi

Pufi

Posztok: 93
Velünk: 4382 napja

csabi beelöztél :-)

mi lenne ha tényleg nyitnátok egy új topikot és akkor ott mindenki leírhatná drága élményeit. ki mennyire gyors, ki mennyire szuper, ki mit tud... stb. stb. stb.

srácok ezt nem bunkósdiból írom de ez nem ide való :-)

engem inkább az érdekelne hogy arco mikor indul mert pénteken pest fele visz az utam!

2010-03-23 16:25:54
Csabi76

Csabi76

VDaNi, 2010-03-23 15:20:11

Hát én mikor haverjaimmal járok autózni, akkor ott van 350 lovas EVO, E55 Amg  (540LE), Boxster, C63 AMG, C32 AMG, BMW M3, Civic VTi, tehát nem épp alap autók, de pl. parkolóban stopperrel mérve én voltam a leggyorsabb 1 kis pályán. Egyenesen persze legyorsulnak, de ahogy jön 1 szerpentin, kanyargós út, technikás rész, abszolult első helyek között van az MX5... Ráadásul nem kell figyelnem, hogy milyen az út, mivel ültetés nélkül tudja ezt...

Bocs VDani, ne érts félre de itt azért egy kis csúsztatást érzek. Én is pár barátommal gurultam elég sokat (BMW M3, RX8, GT3000) és azért bármennyire is jó autróink vannak, a vezetői tudás, és annak saját felismerése, hogy még mit lehet, és már mit nem, az ami ebben rengeteget számít. Szvsz ha annyi ideje birtokolnál egy Boxstert, vagy az említett M3-at mint MX5-öt, kitapasztaltad volna annyira, hogy ugyanezt azokkal érd el.

Mindannyiunknak van egy  (relative) alacsony árfekvésű autónk, ami ugyan a szívünkhöz nőtt, de pl egy (klubtag által lezárt) körforgalomban több mindent meg merünk próbálni mint akár egy AMG tuningolt Mercivel. 

A miata kanyarban az isten, én is egy Hringes napon döntöttem el, hogy ez kell nekem. Egy 3x olyan erős autóban ültem, és kanyarban nem lehetett közeledni hozzá.

Én egész évben használom az autóm, és pontosan értem mind2 fél látáspontját. Nem tartom magamat egy Laudának, de vezettem a miatát jégen, ködben, vízben, és változó útviszonyon, törés nélkül. Egy rövid történetet írnék le 

Éjjeli 1 személyes kanyarvadászat, Bokodról kifelé menet nyújtott  gyors balos, belementem, majd a visszafordító rész előtt 85-ről  keresztben (nem G+ smile ) megálltam. A jobb első kerekem előtt 50 cm-el békésen tovább hortyogott a részeg az úton, mögötte a bicója pár méterrel. Elaludt bicózás közben, majd úgy gondolta ott akkor már beágyaz. Szerintem ez nem vezetési tudás, nem állatibaromijó kocsi/gumi/fék, estleg kátyúmentes jóltapadó aszfalt. Ez szimpla mák.

Ha vki (nem) ért ezzel egyet, nyisson egy új topikot, itt meg beszéljük végre meg a Mazdatalit, meg a pénteki gurulást

Bocs a hosszú postért 

2010-03-23 15:20:11
VDaNi

VDaNi

Hát én mikor haverjaimmal járok autózni, akkor ott van 350 lovas EVO, E55 Amg  (540LE), Boxster, C63 AMG, C32 AMG, BMW M3, Civic VTi, tehát nem épp alap autók, de pl. parkolóban stopperrel mérve én voltam a leggyorsabb 1 kis pályán. Egyenesen persze legyorsulnak, de ahogy jön 1 szerpentin, kanyargós út, technikás rész, abszolult első helyek között van az MX5... Ráadásul nem kell figyelnem, hogy milyen az út, mivel ültetés nélkül tudja ezt...

2010-03-23 15:16:57
Csabi76

Csabi76

arco, 2010-03-23 14:53:15

Pénteken ,-még jó idő lesz remélem-, délután lenyomok egy Csobánka,Lepence,Visegrád gurigát.

Aki jön ,ott találkozunk. Széles utat,könyököt ki.

A délután az kb hány óra?
2010-03-23 15:11:21
Szabcsy

Szabcsy

Posztok: 76
Velünk: 4404 napja

Igazi, sportautónak gyártott autókat gyári mx5-el nehéz alázni. Persze kicsiny hazánkban ezekből olyan kevés fut, hogy úgysem akad össze az ember velük a hétköznapokban. Persze sikerélmények gyakran adódnak az ember életében. Múltkor pl. legyorsultam egy pizzás mopedet ami rémes szagú volt a piros lámpánál állva nyitott tető mellett. Azért a gyors vezetést a kiváló pesti utak is korlátozzák és itt viszont nagy előny az mx5 kományzása! smile  

aláírás Zuglóban nincsenek dombok, ám akadnak felüljárók!
2010-03-23 14:57:13
VDaNi

VDaNi

Evvel azért nem értek egyet.

Nem egy Dragster, nekem pl 7.3 alatt van 100on bemérve, de cserébe nagyon komoly sportautókat tudok vele fogni kanyarban, legyen az 300 vagy 600 lóerő... smile

1 stílus gurungázni nyugodtan az MX5tel, az is nagyon jó! Kivételesen jó feeling.

De gyorsan autózni, sportautókhoz képest is nagyon alkalmas az MX5.

2010-03-23 14:53:15
arco

arco

Posztok: 280
Velünk: 6129 napja

Pénteken ,-még jó idő lesz remélem-, délután lenyomok egy Csobánka,Lepence,Visegrád gurigát.

Aki jön ,ott találkozunk. Széles utat,könyököt ki.

aláírás arcodetoni