Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Össznépi jövésmenés.    |   << vissza

Össznépi jövésmenés.

2010-03-23 14:50:50
Szabcsy

Szabcsy

Posztok: 76
Velünk: 4404 napja

Engem egyszer "vadászott le" a csapat úgy 7 autóval Budakalász környékén. Köszönhetően mazsola vezetési stílusomnak, a Bp-re tartó úton úgy 1 perc alatt koptam le a csapatról. Következtetéseket levontam és azóta is magányosan és megfontoltan autókázom az országban. Néha persze jó örömködni de azért az mx5 nem egy sportautó! Megfizethető, élmény vezetni, szép és jól kanyarodik. Még a gyári reklámfilmeken sem versenyeznek vele. A közösségi összetartás tök jó dolog de próbáljunk már a városi vagány Suzuki gyorsulási versenyzők szintjétől távol maradni! Éljenek a gyári megoldások, a 22 fokos nappali hőmérsékletek és a jó levegő! 

aláírás Zuglóban nincsenek dombok, ám akadnak felüljárók!
2010-03-23 14:40:49
VDaNi

VDaNi

Posztok: 290
Velünk: 4910 napja

"Egyébként szerintem minket itt az mx5 iránt érzett szeretet tart össze klub szinten, ettől még a rendezvényeken nem kötelező egy tempót menni. Nem hiszem hogy rá lehet kényszeríteni bármelyikünkre olyasmit amit nem akar, max nem egyszerre érkezünk meg a célba, ebből még sose volt sértődés"

ÍGY VAN!

Fiat talikat is több ízben szerveztem, akár több 100 autóval.

Van egy gyors csoport, aki mondjuk 1-1 kanyargós részen végigmegy amennyivel akar, aztán akik meg krúzolnak a gyönyörű frissen lemosott autóikkal, majd 10 perccel később odaérnek.

2010-03-23 14:39:15
VDaNi

VDaNi

Velünk: 4910 napja

Én elég dinamikusan autózok, szinte mindig, de durván gyorshajtani csak ritkán szoktam, ha mondjuk gyorsulok 1 autóval vagy éppen éjszaka adja magát 1 út.

Mentem én már 306tal is Budapesten az M3 bevezetőn vagy éppen 220szal az Árpád hídon :DDD

(306 az nem az MX5tel nyilván :DD)

Falvakon viszont úgyse élmény gyorsan átmenni. Ott én le szoktam lassítani. Nincsenek úgy felkészülve egy gyors autóra, mint Budapesten, ahol szerintem 1 nagyobb úton 5 perc alatt 2 autót is láthatsz 100 felett menni...

Országúton küldöm neki, falvakban meg 50-60 körül átgurulok, élvezem a nyugit a gyors szakaszok között, a lakók meg megnézhetik az autót és elismerően bólintanak, nem köcsögöznek le, hogy száguldozok!

Ugyanígy szerintem száraz úton az ég világon semmi veszély nincs 200zal menni AUTÓPÁLYÁN...
Azt meg megmondani, hogy ki szerint mi veszélyes, mit szabad, mi nem, tényleg túlzás...

Annyit mondanék, hogy kopkopkop traffipaxos büntetésem még nem volt.

(kis segítségem: www.police.hu/traffipax :D)

2010-03-23 14:36:50
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9019
Velünk: 5258 napja

Én azért váltottam az mx-re sportmotorról, mert azon csak akkor áll össze a kép ha gyorsan mész, az viszont hosszú távon biztos bajt okoz. Úgy gondoltam, hogy ebben a kocsiban az a jó, hogy nem kell vele gyorsan menni ahoz hogy élvezetes legyen, mert fúj a szél, lent ülsz az aszfalton, fordulsz mint egy kisördög stb. Szerintem ez a rész működik  - legalábbis nekem - nem kell a nagy tempó. A több lóerő is inkább az érzés, a drift és a primitív lápától indulás miatt fog jól esni. Persze van alkalom amikor egyszerűen elragadja az embert a hülyeség, ezekre nem vagyok büszke.

Egyébként szerintem minket itt az mx5 iránt érzett szeretet tart össze klub szinten, ettől még a rendezvényeken nem kötelező egy tempót menni. Nem hiszem hogy rá lehet kényszeríteni bármelyikünkre olyasmit amit nem akar, max nem egyszerre érkezünk meg a célba, ebből még sose volt sértődés.

Viszont a vélemény szabad kifejtése alap jog kell hogy legyen, a vita meg nem rossz dolog ha kultúráltan csináljuk. Eddig ment biztos ezután is fog.

A megengedett sebességet meg mindenki lépte már át szóval a kollektív bűnösség állapotában vagyunk.

aláírás DrasticPlastic Driver
2010-03-23 13:57:34
Matt

Matt

Posztok: 2744
Velünk: 4883 napja

egy pár rövid megjegyzésem lenne ide:

- a felelőtlen száguldozással én sem értek egyet, annak ellenére, hogy be kell valjam párszor részt vettem ilyenben smile az utóbbi időkben azért nem annyira.

- jó a csapatszellem, tök király amikor sokan megyünk együtt, DE szerintem irreális elvárás, hogy egymásra erőltessünk dolgokat. voltam én is olyan talin (tavalyi bakonyi gurulás) ahol egyszerűen nem volt kedvem tempósan menni. nem sértődtem meg ha valaki beszólt, megelőzött, otthagyott. előbb odaér aztán ott találkozunk, ha nagyon elveszek majd csörgök max.

de azért nem járni talira mert nem tetszik a tempó szerintem nem okos döntés és szerintem Ernő fog jönni ugyanúgy mint eddig csak most nem ért rá smile

- A majki "ámokfutás" se volt kötelező program, akinek nem teszett az mondhatta volna, hogy fáradt vagyok, sok ez stb. majd később összefutunk.

én így lát(ogat)om a klub-rendezvényeket  

2010-03-23 13:44:42
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5533 napja

Természetesen az álszenteskedést nem rabasz kollégára értettem, hanem mindenkire és magamra is egyaránt!

Ami a lényeg,hogy már nem lehet úgy közlekedni mint régen!

Mondjuk Ernő nek is igaza van! Majk fele kb 3x volt gyorsabb a tempo mint most a hétvégén, és legalább ennyivel is voltunk többen és aki hátúl jött annak nagyon kellett szednie a lábát!

És azt is elhiszem ,hogy ezek után Ernő kevesebbszer fog eljönni ,mert neki nem a száguldozás az élvezet!

aláírás Kilinccsel elöre:)
2010-03-23 10:43:47
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4141 napja

Vajon mennyire szed cafatokra egy élőlényt az NA-k felnyitott lámpája 100-nál?

2010-03-23 9:49:40

100

Velünk: 5892 napja

áhh már elvitték. motorcuccok vannak főleg, hengerfej, ecu, vizpumpa, inditó, generátor, kardán, váltó, hűtő, stb...

aláírás E itt a kert! :)
2010-03-23 9:48:16

BerTom

Posztok: 236
Velünk: 4293 napja

Rabasznak mág mindíg igza van smile

2010-03-23 9:45:17

BerTom

100: megvannak még a gyéri aluk gumival?

2010-03-23 9:43:48

100

Velünk: 5892 napja

az mx5 egy játékszer, azért vettem és azért járok vele mert élvezem. viszont városba is csak akkor megyek 120-szal ha igy van beállitva a lámpa és el akarom érni a zöldet :D najó meg a lágymányosin mert ott annyi a forgalom sebessége smile

aláírás E itt a kert! :)
2010-03-23 9:07:51
rabasz

rabasz

Posztok: 302
Velünk: 5855 napja
rave, 2010-03-23 8:41:47

Látod Rabasz, én csak ezt akartam elkerülni... smilesmile

Egyáltalán nem kell ezt elkerülni! wink Felnőttek vagyunk, meg kell tudnunk érteni egymást és miért ne beszélhetnénk róla?

Bird: amit mondasz 100%-ban igaz, de szerintem attól még nem álszenteskedés az sem, hogy a száguldozás ellen beszélek.

Elismertem, hogy én is megyek gyorsabban a megengedettnél. De mindenképpen különbséget kell tenni az 50-60 és a ~100 körüli sebességek között! Nem is konkrétan az számít, hogy mennyivel megy az ember, hanem az, hogy a témát hogyan kezeljük.

Azért szólaltam meg a témában, (és azért nem hagyom abba még mindig) mert az az érzésem kezdett lenni, hogy MENŐ dolognak tűnik a száguldozás, kezdett előjönni a téma, hogy milyen módon lehet elkerülni a büntetést, ki mennyivel ment, stb. Szerintem a közösség ereje pont az lenne, hogy nem erre bátorítjuk egymást, hanem a szabályok lehetőség szerinti betartására.

Emlékezzetek a motorosokra, akik videóra veszik, hogy mennyivel mennek. Szerintem, bármennyire vagány dolog is ez, nem szabad erre buzdítani senkit!

Elfogadva, hogy az ember igenis gyorsabban megy néha, azért hangsúlyozzuk a veszélyeit és főleg lakott területen próbáljuk betartani a megengedett sebességet. Nem véletlenül vannak versenypályák, a közutakon igenis felelősséggel tartozunk egymásért! Akinek ez fáj, vagy nem fogadja el, azt csak sajnálni tudom...

Szeretném azt hinni, hogy az MX-5 birtoklása és vezetése továbbra is összetartó erőt jelent és a klub tagsága elég felnőtt ahhoz, hogy ne csak játékszernek tekintse az autót, hanem felelősségteljesen használja.

Részemről nem OFF-olom a topic-ot ezzel tovább, aki nem kezeli helyén a gyorshajtást a jövőben sem, szíve joga, megvan a véleményem róla. Engem pedig lehet nyugodtan trendőrnek nevezni :p

2010-03-23 8:41:47
rave

rave

Posztok: 229
Velünk: 4438 napja

Látod Rabasz, én csak ezt akartam elkerülni... smilesmile

2010-03-23 8:10:38
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5533 napja

Szerintem egyébként Ernő nyugodtan jöhettél volna ,mert egyáltalán nem mentünk gorsan!!

Budaörsről Nadapra 80-90 fölött nem is mentünk, és átlagban is kb 70-80 al a nagy semmi közepén.

Falvakban meg 40-50.

Mondjuk én egy dolgot nemértek.

Jön itt mindenki ,hogy ő nem megy gyorsan meg csak szabájossan megy stb..

Én nem így ismertem meg ezt a társaságot.

Bármikor volt valami tali és elindultunk valamylik hídon, ott mindenki kacsázott és nem 50 el ment..

Minek ez az álszenteskedés???

aláírás Kilinccsel elöre:)
2010-03-23 7:44:59

BerTom

Nem akarlak megkövezni igy ismeretlenül sem főleg h ha nem figyelek én is szoktam néha 70 körül menni falvakban, de ez az igazán veszélyes. Sokszor 40-50 nél sem tudsz megállni. Lakott terülten kívül már más a helyzet... Az ugye nem vitás h a balesetek nagyon nagy százalékát a gyorshalytás okozza.

Na de ez már egy másik topic lenne smile

Amúgy néha lehetetlen lassan menni ezzel az autóval, de ez inkább a szerpentines kanyargós utakra jellemző nálam smile