Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Össznépi jövésmenés.    |   << vissza

Össznépi jövésmenés.

2010-03-23 6:43:51
Ordune

Ordune

Posztok: 7226
Velünk: 4488 napja

OFF

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak igen ritkán szoktam száguldozni. Autópályán ráállok 140-re (ami ugye a GPS szerint pont 130), és ha egy út falvakon vezet keresztül, mindig lelassítok - ha nem is 50-re -, de 70-80 közé biztosan.

A 100-as tempo úgy jött össze, hogy telefonáltam (kihangosítóval) és nem figyeltem a kilóméterórára... sad

ON

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2010-03-23 0:26:23
Erno

Erno

Posztok: 1451
Velünk: 6019 napja

OFF

Hát az igazat megvallva, nálam az bejegyzés volt végső érv, hogy miért NE menjek el palacsintázni egyéb tennivalóim félrerugásával, miszerint "de azért kicsit zúzzunk már oda a vasaknak is jobban mint múltkor! "  (pedig Majk fele is többször volt 140 mint 90). Szóval inkább megcsináltam tennivalóimat, és elmentem kényelmesen kikönyökölve a Bakonyba délután.... Ez van.

ON

2010-03-22 21:15:35
Ordune

Ordune

Posztok: 7226
Velünk: 4488 napja

off autóval voltam smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2010-03-22 20:42:39

BerTom

Posztok: 236
Velünk: 4481 napja

off: rabasznak igaza van smile

on: a fene megesz, hogy nem tudtam végül menni gurulgászni! Egész nap hozta az ingatlanos a vevőjelölteket ugyhogy derekasan bexoptam....

Ugy néz ki, hogy ez eheti szerdát és a szombatot is mert pont melózok sad

2010-03-22 19:20:20
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 4712 napja
rave, 2010-03-22 13:33:25

Akkor ontopik.... smile

A koponyeg.hu szerint szerdán szép idő lesz ígyhát du. este fele egy rakpartos találkozós móka?

Énénénén! Ne felejtsük el a szombati évadnyitó tavaszi Mazdaklub találkozót sem, ami a tárnoki tóhoz vezet. Konvolyozás, grillezés, dumálgatás, ahogy mindig. Szívesen látjuk az összes MX5ös ördögöt. B-)

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2010-03-22 18:17:37
Turp

Turp

Posztok: 413
Velünk: 4795 napja

Csatlakozom

2010-03-22 17:04:15
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5721 napja

Ha már én kezdtem el, akkor egy picit OFF.

Szerintem a mx-5 ös társaság, ha elindul valamerre, nem feltétlen megy 100 felett, de nem is kell ahoz, hogy beleszállj egy trafiba.

De amikor mész Mányon a semmi közepén, egy egyenes úton, és telerakják 60 as táblával, és még trafiznak is, akkor az édes anyukájukat.

Te próbálsz haladni nem száguldozva, és kaszálnak ahol érnek, ráadásul full szarok az utak.

Ezért veszek blokkolót.

Van nekem más kiadásom, is mint, hogy minden autókázásom alatt a drága benzinen kívül, még súlyos ezreket pengessek be...

Megmondom nektek őszintén azt hittem, hogy valami baj van velem, hogy nem élvezem az autókázást mostanában.

De amikor csak arra tudsz figyelni, hogy hol mekkora kátyú van, és nem tudod élvezni a vezetést, és állandóan azt kell figyelned, hogy melyik bokorban bújtak el a rendőrök, akkor kicsit a tököm tele kezd lenni az egész itthoni rendszerrel.

Megint csak nincs gáz a büntetéssel, aki tényleg gyorsan hajt, és mondjuk óvoda vagy iskola környékén trafiznának, vagy falvakban ahol fontos, hogy ne száguldozzanak.

A másik, meg hogy 30e ről indul a tarifa...

Fater nem gyorshajtó ,de amikor kijön a csekk 30e ről ,hogy egy 30 as táblánál 43 al ment akkor egy picit felmegy a pumpa.

Lehet kint az Osztrákoknál is, van trafi, de biztos nem lesötétített Suzukiból, meg bokorból mérnek, és lehet, hogy ugyanennyi a büntetés, csak nem annyi az átlagfizetés, mint nálunk.. És persze közlekedési morál is más!

Itthon a rendszerrel van a baj, meg azzal, hogy nem megelőzni akarnak, hanem ahol érnek lehúzni,és ez nem csak a rendőrökre igaz.

Még egy gyors történet:

Kollégám dugóban telefonált ,rendőr bokorból elő ,kiszedi mondja 20e ,feljelentés stb. vagy megoldhatjuk .

Jött a kérdés mennyi van önnél.

Mondta 5e.

Akkor forgalmiba be,majd adja oda újra.

Közben beállt melléjük a másik sávban, egy Lexus LS600h telefonálva.

Geri kérdezi, ő telefonálhat ???

Rendőr erre megrázza a vállát és ennyi..

Akkor miről is beszélünk?????

Nem azt húzzák le akit, marhára nem érdekel.

Ugyan ez a luxusadó is! A "szegény-csoró "ember akinek pl .lásd totacar Opel senator, vagy valami ilyesmi volt, ami kb 100e ft ot ér, de 170 Le az szívja meg ,és nem akinek 20M tényleg luxusjárgánya van.

Nem irigy vagyok ,csak azt marhára nem vágja a földhöz az a + 100e/év amit ki kell fizetnie.

Bocsi ezt ki kellett adnom magaból! smile

ON

aláírás Kilinccsel elöre:)
2010-03-22 13:33:25
rave

rave

Posztok: 229
Velünk: 4626 napja

Akkor ontopik.... smile

A koponyeg.hu szerint szerdán szép idő lesz ígyhát du. este fele egy rakpartos találkozós móka?

2010-03-22 13:07:34
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5109 napja

(már régóta és nagyon) OFFTOPIKKKKKK! wink

2010-03-22 12:36:26
rave

rave

sztem kicsit félreértettél.

Én csak azt akartam mondani, hogy végeláthatatlan fórumtéma lesz ez, és aki ilyen szinten gyorsan hajt az úgyis lesz*rja, h ki mit mond.

CSak ennyit mondtam, nem akartam, h fórum háború legyen, és nem is ellened szólt. smile

Bocs, ha félreértettél

2010-03-22 12:09:23
rabasz

rabasz

Posztok: 302
Velünk: 6042 napja

rave: ez egy nyitott fórum, hadd döntsem el, hogy mit írok!

Egyébként én nem mondtam, hogy ki mit (ne) csináljon, ettől függetlenül a véleményem megvan róla.
Azt gondolom, hogy a szabályok lehetőség szerinti betartása, ésszerű keretek közötti élményautózás és dinamikus haladás nem zárja ki egymást. Az extrém gyorshajtás viszont, akár tetszik, akár nem, veszélyes! És ez nem rendőrködés, bár ha neked az, legyen, szabad véleményt nyilvánítani...

Nem kívánom senkinek, hogy a lelkén száradjon mások halála, vagy maradandó sérülése, de a felelősségteljes közlekedésért igenis szót fogok emelni a jövőben is, ha neked ez nem tetszik, sajnálom.

Ez eddig egy normális és higgadt társaság volt, amibe belefér a driftelés, előzgetés és képzeljétek én is szoktam gyorsabban menni a megengedettnél, de nem hiszem hogy engem kéne kioktatni, amiért szóba hoztam...

2010-03-22 11:02:30
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4329 napja

Sokkal menőbb egyesben 60-al végigrobogni a falun, vagy kettesben 100-al főúton .. Hagyszójjon ,)

2010-03-22 9:31:23
rave

rave

ilyen alapon a driftelésért, a gumicsikrogatásért és mindenért utálnhatnak, még azért is hogy futja ilyen "rohadt drága és exklúzív" sportautóra.

Most nagyon nem értek egyet, annak ellenére, hogy nem szoktam 180al átrobogni falun...

2010-03-22 9:28:30
laran

laran

Posztok: 573
Velünk: 5826 napja

Azt azért szeretném elkerülni, hogy megutáljanak minket a száguldozások miatt. Eddig mosolygós autósokkal találkoztam, akik előzékenyek voltak, integettek. 

2010-03-22 9:02:50
rave

rave

Rabasz:

szerintem ezt el se kezd.

Mindenki saját felelőssége, hogy vezet.

Kérlek ne kezdjünk el itt "rendőrködni", és kioktatni egymást h miért igen és miért nem.