Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Össznépi jövésmenés.    |   << vissza

Össznépi jövésmenés.

2008-07-10 14:01:26
szenyor

szenyor

Posztok: 400
Velünk: 5769 napja

belga után szabadon:

ha csak gurulunk az a baj,

ha csapatunk az a baj,

ha nem csúszik a kerék, az a baj,

ha túlcsúszik, az a baj.

jövő héten még ráérek, bár várjuk csak meg Kalap 14:00 környékére időzített topicját... wink

2008-07-10 13:43:56
Atom_75

Atom_75

Posztok: 353
Velünk: 5398 napja
Bulirobot, 2008-07-10 12:15:16

...Amikor így tettem - bár igaz Matt bemattulva tolta mögötted - de azért a tükörben észre lehet venni, hogy csak egy autó van mögötted.

...

Mondhatnám, hogy annál a tempónál már nekem is előre kellett néznem.... wink

De nem, ott volt az, hogy majd bevárjuk egymást kereszteződésben, azon a hegy szakaszon nem volt honnan közénkjöjjön senki.

De egyébként igazad van, a 3. bevárásnál már én is rájöttem, hogy inkább a konvojos szetáppal kell menni. Mint ahogy tettem visszafelé.... Bár ott inkább Kriszta vezetett benneteket... smile

aláírás JR SC, 60/130 pulley, Greddy E-Manage Ultimate, WBO, EGT
2008-07-10 12:37:40
Chaos

Chaos

Posztok: 189
Velünk: 5783 napja

Sikerült egy kis videót készítenem (amíg az akksija le nem merült a minikamerámnak), ha felér YouTube-ra, mutatom! smile

aláírás

[img]http://www.nextage.hu/NextAge_files/mx5.jpg [/img]

Sárga - gondolja. Átvillan a fején a szó: sárga. Vajon hogy jön ez ide?

(c) Artur Dent, Galaxis útikalauz

2008-07-10 12:27:22
Matt

Matt

Posztok: 2744
Velünk: 4883 napja

"Amikor így tettem - bár igaz Matt bemattulva tolta mögötted - de azért a tükörben észre lehet venni, hogy csak egy autó van mögötted."

smile asszem tegnap is mondtam, de még1-szer bocsi. igazatok van, bár én titeket mindig megvártalak, csakhogy felbukkantatok toltam tovább és próbáltam követni Atom-ot, akinek szerintem csak akkor ég a féklámpája amikor nyugisan közlekedik smile

2008-07-10 12:30:02
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5846 napja

13+2, majdnem totó. wink

Jó lenne a jövő héten is, csak annak már nyissunk egy új topikot, mert ez az össznépi "betelik" lassan... wink

Egyébként valszeg nem azért volt nehéz a lépést tartani, mert az 1.6 gyengébb, hanem egyszerűen minnél hátrébb vagy a sorban, annál gyorsabban kell menni. Amíg az eleje konstans 80-100-at megy, a vége 40-140 között ingázik, mert előzni kell az idegen kocsikat, egyéb tereptárgyakat, jaj-a-kanyar, kereszteződésben-jaj-merre-mentek, ilyenek... wink Ez így lükén hangzik, de tényleg így van.

A legegyszerűbb módszer, ha az előtted menőhöz képest 3 másodperc követési távolságot tartasz, az tök kényelmes, és akkor kezdesz elnyúlni, ha mögötted többre maradnak le.

2008-07-10 12:19:57
Bulirobot

Bulirobot

Posztok: 697
Velünk: 4789 napja

Egyébként tudja valaki (esetleg Gram) hogy hányan voltunk?

Jó sokan az biztos.

Jövô szerda? 

2008-07-10 12:15:16
Bulirobot

Bulirobot

Posztok: 697
Velünk: 4789 napja

Igen Atom, az jó lenne.

Mondjuk ki kellett taposnom szegény 1.6 belét, hogy a két 1.8-cal lépést tartsak, de már mögöttem szétszakadt a konvoj, meg még hátrébb is pár helyen.

Aztán mondtad, hogy ha valaki mögül leszakadnak, az lassítson le, várja be, és akkor müxik.

Amikor így tettem - bár igaz Matt bemattulva tolta mögötted - de azért a tükörben észre lehet venni, hogy csak egy autó van mögötted.

Szerintem alapvetôen kétféleképpen lehet csinálni, attól függôen csapatás, vagy kabriós-konvojozás a cél.

Utóbbinál egész egyszerûen olyan tempót kell tartani, ami mindenkinek megfelel.

Csapatósdinál meg nem vagyunk sem mi, sem a jármûveink egyforma képességûek, és nincs mindenkinek mindig egyforma napja sem.

Olyankor szerintem két részre érdemes beállni, ki hogy érzi éppen.

Vagy elôl akik tolni akarják, hátul akik nem,

vagy fordítva és adnak elônyt.  

Mondjuk kettônél többre akkor sem érdemes szakadni szerintem. 

Meg elágazásoknál, ahol nem egyértelmû merre kell menni, be kell várni a látótávolságot.

Mondjuk jól esett a csapi, csak ez így nemigen nevezhetô konvojnak. 

2008-07-10 11:15:14
Atom_75

Atom_75

Nincs valahol ilyen "az együtt gurulás ABC-je" című szabálygyűjtemény? Olyasmire gondolok minthogy:

Mindenki figyelje a mögötte jövő autó(ka)t, ha lemaradnak lassítson, ne az előtte menőt akarja utólérni. Ha mindenki így csinálja együtt marad a konvoj.

Körforgalomba behajtáskor kicsi helyet hagyjunk, idegenek ne tudjanak besorolni

Haladó szinten lehetne olyat is csinálni forgalmas helyeken, hogy mondjuk az első 2-3 autó kereszteződéseknél, körforgalmaknál amutomatikusan lezárja a "bejáratokat", a csapat elhaladtával visszaállnak előre.

Kiba nehéz olyan tempót tartani az elejéről, aminél nem marad le senki, viszont nem túl lassú ahhoz, hogy idegenek beleelőzzenek a sorba.

Én próbáltam úgy menni, hogy ahol nagyobb közúti forgalom volt ott nyugisan, ahol no bekötőút, ott lendületesebben, hogy aki akarta élvezhesse a kanyargós utat. Most talán a lendületet kicsit túlzásba vittem néha, de már ki voltam éhezve... smile  Legutóbb, Etyek, Alcsút, Velence felé ez jobban működött.

Lehet az se mindegy milyen sorrendben állunk a menetbe.

Egyéb gondolatok?

2008-07-10 10:55:07
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5846 napja

Azon kívül, hogy mindenki sírvafakadt, amikor nélküled elindultunk... wink Igazán jó volt, kicsit nehezen konvojoztunk, sietés-lemaradás, húzd_meg-ereszd_meg... Meg volt egy fókusz_árokba_lökő_verseny, volt is nyertesünk, de erről majd az érintett nyilatkozik... wink

2008-07-10 10:35:59
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9019
Velünk: 5258 napja

Bocsánat, nem úgy jött ki a lépés.

Remélem nélkülem mit sem ért a tali, ugyanakkor tartok tőle hogy hiányom észrevétlen maradt (egy enivörzözri IDE VAGY ODA IGAZÁN NEM SZÁMÍT...)

Jót gurigáztatok?

aláírás DrasticPlastic Driver
2008-07-09 16:23:19
Klem-S

Klem-S

Posztok: 244
Velünk: 5827 napja

Akkor 19.00 Budaörsi MC-d parkoló a tali? Az az amelyik a Media Markt mellett van? Ha tudok odanézek, gurulni sajna nem tudok menni, mert családi porgramom van sad

2008-07-09 14:48:59
szenyor

szenyor

Posztok: 400
Velünk: 5769 napja

azta, hát ennyi mx nincs is a világon... smile

2008-07-09 14:27:33
Chaos

Chaos

Posztok: 189
Velünk: 5783 napja

rabasz
szenyor
Bird
Gyéé
Bulirobot
obela
076gabor ""?""
Atom
Kriszta ""?"" DEBÜTÁLÓ! ""smile""
B.Tomi ""?"" offtopic
Gram
Chaos

Matt(yi) lehet

Akkor 7 kor, megtankolva mindenki startra készen!

aláírás

[img]http://www.nextage.hu/NextAge_files/mx5.jpg [/img]

Sárga - gondolja. Átvillan a fején a szó: sárga. Vajon hogy jön ez ide?

(c) Artur Dent, Galaxis útikalauz

2008-07-09 13:26:43
Matt

Matt

Posztok: 2744
Velünk: 4883 napja

Jóvanakkor:

rabasz
szenyor
Bird
Gyéé
Bulirobot
obela
076gabor ""?""
Atom
Kriszta ""?"" DEBÜTÁLÓ! ""smile""
B.Tomi ""?"" offtopic
gram

Matt(yi) lehet

(sms-t majd a madártó' kaphacc...)

2008-07-09 12:21:00
Atom_75

Atom_75

Jóvanakkor:

rabasz
szenyor
Bird
Gyéé
Bulirobot
obela
076gabor "?"
Atom
Kriszta "?" DEBÜTÁLÓ! "smile"
B.Tomi "?" offtopic
gram

(sms-t majd a madártó' kaphacc...)