Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Lassú elektromos ablakok    |   << vissza

Lassú elektromos ablakok

2008-02-14 10:46:53
-rob-

-rob-

Posztok: 63
Velünk: 5151 napja

Á, akkor nem olyan lesz mint az enyém, mert az bentfelejtett ablakkilincs hangon szól. :-)

Lehúzott tetővel nem hallani úgysem... :-) De majd szétszedem, amint beköltözöm a garázsba nemsokára. :-D

aláírás -RoB-
2008-02-13 19:49:17
Erno

Erno

Posztok: 1442
Velünk: 5504 napja

majd meséld el mit találtál, nekem a jobbosban zörög valami ha rázós uton megyek. Olyan bentfelejtett biciklilánc hangja van.

De hogy is tanították anno? Zörgő autó nincs, csak halk rádió smilesmile

2008-02-13 12:55:27
-rob-

-rob-

Posztok: 63
Velünk: 5151 napja

Voltatok össznépileg ablakot szerelni? Tapasztalat?

Szeirntem ide tartzó kérdésem, hogy vajon mi a fene zörög egyre jobban a balos ajtómban, ami valaszeg az ablakemelővel állhat kapcsolatban (ezt csak úgy gondolom. Szörnyű a hangja). 

Vagy szedjem szét aztán kiderül? Fűtött garázs híján ez későbbre tolódik, de hátha valaki tapasztalt ilyet...

aláírás -RoB-
2008-01-02 18:21:11
Chaos

Chaos

Posztok: 189
Velünk: 5456 napja
myair, 2007-12-03 13:48:53

időszerű lenne ismét nekiugorjak. Ráadásul a fűtött garázs nagyon csábítóan hangzik, úgyhogy én is beneveznék egy ilyen össznépi ablakszerelésbe smile Gramnál sajnos már nagyon hideg van smile ))

Mekkora az a fűtött garázs? smile Én is legalább fél éve tervezgetem, hogy szétkapom mindkét oldalt, mert a hideg beálltával egy centi / másodperc sebességgel megy le az ablak, ami zavaró lehetne, ha a Dunába driftelnék. smile

aláírás

[img]http://www.nextage.hu/NextAge_files/mx5.jpg [/img]

Sárga - gondolja. Átvillan a fején a szó: sárga. Vajon hogy jön ez ide?

(c) Artur Dent, Galaxis útikalauz

2007-12-04 20:32:04
obela

obela

Posztok: 639
Velünk: 5004 napja

Endrének higgyetek, a mérnök úr gépzsírozza az OFF autókba való vezérműtengelyeket Győrben :-)

Én egy éve amúgy mindennemű leírás nélkül elég könnyen székaptam a két ajtót és nekem sokat segített az újrazsírozás - mondjuk én az onnan kivakart beszáradt korábbi anyag alapján szilikonzsírt használtam :-)

2007-12-04 19:49:04
Erno

Erno

Posztok: 1442
Velünk: 5504 napja
balneum, 2007-12-01 15:04:38

Nem tudom pontosan, de a lithium grease-t én glicerinnek fordítanám

Szereny olvasatomban a "lithium grease" a litium bázisu zsír. Miért, van más zsír is??? Ez az alap gépzsír, ha jól emlékszem.

http://www.mol.hu/hu___umbazisu_kenozsirok/

2007-12-03 13:48:53
myair

myair

Posztok: 759
Velünk: 4624 napja

Sziasztok!

Nekem is volt már hasonló problémám. Elsőnek én is a kapcsolós dolgot próbáltam, mégiscsak az a legegyszerűbb, de nem sokat ártott... Az ajtók szétszedésével már sikerült előbbre jutni. Első körben a kenéssel próbálkoztam, és bár jutott anyag rendesen mindenhova, még kevésnek bizonyult. A megoldás nálam a szerkezet állítgatásában rejlett. Sokadik próbálkozásra valahogy eltaláltam azt a pozíciót, ahol a legkevésbé szorul. Sajna azóta megint produkálja a tüneteket a bal oldali, úgyhogy időszerű lenne ismét nekiugorjak. Ráadásul a fűtött garázs nagyon csábítóan hangzik, úgyhogy én is beneveznék egy ilyen össznépi ablakszerelésbe smile  Gramnál sajnos már nagyon hideg van smile ))

MyAir

aláírás

Tanga

2007-12-02 18:34:00

Semmi Cicó

Posztok: 312
Velünk: 5242 napja

Gyerekek, teljesen el vagyok érzékenyülve a sok segítség és felajánlástól !

A projektet nem holnap, de nem is holnapután szándékozom végrehajtani, mert az év vége most húzosabb, mint szokott. Úgy néz ki,  hogy minden hétvégén dolgoznom kell (most is bent vagyok).

De addig beszerzem a szükséges alkatrészeket, kenőanyagokat (jöhetnek a tippek, honnan ! )  és gram-mal is felveszem a kapcsolatot, hogy milyen csillapítóanyagot vegyek.

Mégegyszer köszi

sc.

2007-12-02 13:15:32
Kalap

Kalap

Posztok: 1591
Velünk: 4736 napja

Ez jól hangzik. Esetleg van-e arra lehetőség, hogy jelen legyek ENSZ megfigyelőként? Igérem nem szólok bele, viszek kólát és csipszet mindenkinek. Az én jószágom is produkálja a tüneteket. Annyira azért nem vagyok pofátlan, hogy "akkor az enyémetiscsináljukmegléccilécci", de azért megnézném, hogy mit kell csinálnom, hogyan kell szétszednem...

Kalap 

aláírás

Fun is not a straight line

2007-12-02 8:31:58

kopi

Posztok: 265
Velünk: 4653 napja

Sziasztok ezuton szeretném felajánlani semmi cico kollégának a temperált garázst előre egyeztetet időben és szerintem egy alapos nitros mosás és friss zsirzás csodákra képes mivel mi autot vettünk és tapasztalatom szerint ilyen kisméretü ablakot alyen profi modon megvezetni kevés auton láttam  telefonszámom 30/2692123

2007-12-02 8:31:13

kopi

Posztok: 265
Velünk: 4653 napja

Sziasztok ezuton szeretném felajánlani semmi cico kollégának a temperált garázst előre egyeztetet időben és szerintem egy alapos nitros mosás és friss zsirzás csodákra képes mivel mi autot vettünk és tapasztalatom szerint ilyen kisméretü ablakot alyen profi modon megvezetni kevés auton láttam  telefonszámom 30/2692123

2007-12-02 7:52:15
laran

laran

Posztok: 573
Velünk: 5311 napja

A solder meg nem katona akar lenni, hanem forrasztás smile Nekem a régebbi autóm kapcsolói mondták fel a szolgálatot, akkor kellett forrasztani. Aztán mikor másodszorra is tönkrement az egyik, vettem újat. Szerintem a zsírzás megoldja a te gondodat.

2007-12-01 17:05:16
Klem-S

Klem-S

Posztok: 244
Velünk: 5499 napja

a gram békájának is lassúk voltak az ablakai, azt hiszem gépzsírral kezeltük. a régi gépzsír eléggé össze volt már állva, ilyen nagy göböket szedtünk ki a csúszkából, majd bekentük frissel.

a csillapításról gramot kérdezd, ő pontosan tudja mit szerelt bele smile

2007-12-01 15:04:38

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5316 napja

Nem tudom pontosan, de a lithium grease-t én glicerinnek fordítanám, azt szoktak ablakos helyeken használni, megszünik a nyöszörgés, nem hagy foltot, közben mégis kenést ad. Vagy csak egyszerűen szénporos-grafitporos (módosulat beli különbség van a láncban, de majdnem ugyanaz) gépzsírra gondolt az illető, amit a záraknál is használnak, ez magának a mechanikának jöhet jól. 

2007-12-01 13:34:06

Semmi Cicó

Posztok: 312
Velünk: 5242 napja

Sziasztok,

Az elektromos ablakom lassan magamra hagy. Találtam két leírást,

1. ki kellene kitisztítani a járatokat, de nem értem a leírásból, hogy mivel kellene utána kezelni. Nem tudom mi lehet az a  "lithium grease" ....
http://www.miata.net/garage/power_window_fix.html

2. valami bűvészkedés van a kapcsolókkal. De nem tudom miért kell a katonákat belekeverni ( solder )  ?
http://www.miata.net/garage/powerwin/index.html

Sajnos helyem sincs ezt a kis beavatkozást megcsinálni. Ha valaki felajánla vmely hétvégén délelőttre a garázsát, az nagy segítség lenne  :-)

Meg arra gondoltam, hogyha már szétszedem az ajtót, akkor jó lenne beleintallálni vmilyen csillapító anyagot, hogy ne legyen olyan hangja az ajtónak mint egy wartburgnak

Minden ötletet szívesen fogadok!

sc.