Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Euroring    |   << vissza

Euroring

2014-10-13 11:42:15
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 2930 napja

Szia!

Mikor terveztek ott lenni?

Lehet, hogy megpróbálnám és is szabaddá varázsolni magam

2014-10-12 18:19:39
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1906
Velünk: 3276 napja
myair, 2014-10-12 14:22:56

A kituno idojarasra valo tekintettel a het elejen tervezek egy karikazast az euroringen. Hetfo es kedd az autos nap. Valakinek van kedve csatlakozni? Nekem rugalmas az idopont.

Kedden vagy egy kis esély, hogy el tudjak szakadni a meló helyről!

aláírás

Black Sushi

2014-10-12 14:22:56
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 4955 napja

A kituno idojarasra valo tekintettel a het elejen tervezek egy karikazast az euroringen. Hetfo es kedd az autos nap. Valakinek van kedve csatlakozni? Nekem rugalmas az idopont.

aláírás

Tanga

2013-10-04 17:03:33
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 3874 napja

Futómű beállítva*, következő csoport szervezését ezennel megnyitom.Smile A következő akciós napak vannak a közeljövőben:

október 13. vasárnap

október 16. szerda

október 20. vasárnap

mx5fan: Ahh, ez jogos kérdés. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.

* Csak hogy már ne írjam máshová az értékeket:

Korábbi Mostani
Első dőlés
-1.5°

-1.7°

Hátsó dőlés
-2.3° -1.7°
Első utánfutás
+5.6° +6.4°

Első összetartás

-0.3° 0.0°
Hátsó összetartás
0.0° 0.2°

Szóval a futómű nagyjából rendben volt, (számomra) meglepő módon a hátsó 2.3°-os összetartás sem ette a gumikat egyáltalán.

2013-10-04 13:03:36
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1441
Velünk: 4925 napja

igen ezt tudjuk, ez a hiba jön, anno ki is olvastuk egy haverommal, amit viszont nem tudunk, hogy ha ezt a hibát beveszi akkor még lekapcsol -e pár dolgot a DSC OFF hoz képest?
tehát mi a különbség az 1s vs. 5s állapot között... lehet semmi...
majd azért ha lesz idöm még kapirgálom a témát. smile

2013-10-04 17:03:52
zed1

zed1

Nem picsogunk, profi racing driver's excuse-okat gyártunk.Laughing Egyébént a kavicságy is túl mély volt, valamint a napsugarak beesési szögével sem voltam elégedett és a meztelen csajok is elmaradtak ezúttal, szóval komoly motivációs gondok is felmerültek.Laughing

Viccet félretéve: 5mp-ig nyomva a gombot C1093-as DTC-t üt rá a kocsi, szóval beragadt gomb detekció lesz:

2012 - MX-5 - Brakes

DTC C1093 [DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)]

DTC

C1093

DSC OFF switch system

DETECTION CONDITION

• Continuous ON signal from the DSC OFF switch for 5 s or more is detected.

POSSIBLE CAUSE

• Short to ground in the wiring harness between the DSC HU/CM terminal P and the DSC OFF switch terminal A

• DSC OFF switch malfunction

• The driver pressed and held the DSC OFF switch for 5 s or more.

2013-10-04 11:50:19
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5850 napja

Ne picsogjatok Sealed, biztos a hárombetűsök miatt nem követtetek 1:30 alá. Wink

Az jutott eszembe, hogy körönként két váltással kevesebb volt most, hogy hátra nem a váltóméretes 16"-os került fel kölcsibe, hanem egy pöttyedt nagyobb. Mondjuk a vegyesített méretű gumikban nem volt sok bizodalmam, de végül nem nagyon befolyásolta a viselkedést.

2013-10-04 11:15:16
zed1

zed1

Beragadás lesz az, mert különben nem lenne értelme, hogy nem engedi visszakapcsolni. A logika mögötte az, hogy ha x loop-ig a beragadt gombot érezted, utána nem tudod eldönteni, hogy a gomb vacakol tovább, vagy tényleg a sofőr kapcsolgatja a gombot. Amit esetleg éreztek az az ABS + járulékos dolgok (pl. EDL).

A gyártók erre nem szoktak DTC tárolást kérni, mert hát úgyis felkapcsolod a visszajelzőt és látod a gondot, de van aki pl köv. ignition cycle-ben kéri a DTC-t. Erre mindját ránézek a kajaszünetben.

2013-10-04 11:21:09
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4101 napja
mx5fan, 2013-10-04 9:05:39

Gabeszpapa, 2013-10-03 21:44:59

Tényeg más az NB-NC, alap építésbe biztos hogy az nb alkalmasabb pályára!

huh, kemény szavak... smile

ami biztos gyári NA/NB kanyarban élénkebb, élvezetesebb autó, mint a gyári NC! ezt akár köbe is véshetjük!
mindez egy gyárilag feszesebbre hangolt futómünek köszönhetö.

de! amíg nem mentetek igényes futómüvel felfegyverzett, jól beállított NC-vel addig azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel! wink
nem akarok haza beszélni, ezért inkább baltás kollegára hivatkoznék csak... nézzétek meg milyen idöket megy az 1.8 NC-vel

az alulkormányzottság az nem valami szégyelni való dolog. gumi, aszfalt, vezetési stílus, futómü geometria, gátlók, rugók, stabikkal mind gyönyörüen hangolható a pilóta kénye kedve szerint. (erröl lehet beszélgetni külön topikban)
az egészben meg az a vicces hogy ha egy adott pályán adott napon adott hömérsékleten sikerül kotyvasztani valamit ami jónak érzödik az már egy másik aszfalton, hömérsékleten biztosan másképp viselkedik.

amíg gyári közeli marad a futómü az NC-n (puha gátló, puha rugó és a bumpstop-on kanyarodik) addig nagy csodákat nem szabad várni, nem reménytelen de inkább csak tüneti kezelés minden.
már korábban beszélgettünk róla én is végigjártam többlépcsöben az utat...

azért a stabikkal lehet játszani, könnyü cserélni és a geometriába bele kell nyúlni! felmenni min. -1.8° dölésre! rengeteget számít, igaz utcán enni fogja belül...

Oké, megkövetem magam, csak nem akartam, hogy azt kapjam részrehajló vagyok az nc-k felé smile

Nagyon szívesen beülnék melléd megnézni, hogy milyen egy kihegyezett NC...Cool

Stabi cserék megvoltak nálunk, szerintem sokat segített! ültetni viszont én más okból nem merem...Most azért rossz úton is élhető és nem is akadod fenn minden fekvőrendőrön...

Azt viszont elrontottuk tegnap, hogy nem mentünk Zeddel egymás kocsijával, akkor jobban éreztük volna a különbséget...

2013-10-04 11:04:11
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4101 napja
mx5fan, 2013-10-04 10:19:50

a miata.net -en van egy 5km hosszú topik erröl.
1s nyomásra kivillan a DSC OFF. sokan azt mondják, hogy megszünik minden beavatkozás, sokan azt mondják, hogy néha rotyog kicsit.
aztán van az 5s+ ig nyomott gomb amikor a DSC OFF mellett kivillan a csuszkáló autó is. sokak szerint csak ekkor kapcsol ki teljesen, sokak szerint ez már csak a beragadt gomb hibaüzenet és az autó viselkedése nem változik.
(a hosszan nyomott gomb után csak gyújtás on/off után engedi visszakapcsolni magát a DSC)

a végeredmény: nincs végeredmény, nem jutottak dülöre.
valaki az 1s ben hisz valaki az 5s ben

én eddig jól elvoltam az 1s -el néha (mintha) éreztem volna hogy picikét beavatkozik pl. vizes füvön "jólmegfordulás" közben hallottam rotyogni kicsit...
szívesen hallanék véleményeket töletek is ebben a témában smile

rá kéne akasztani egy 4csatornás oszcilloszkópot a szelepekre aztán menni egypár kört valami szük kanyargós pályán...

(biztosítékokat is lehet huzigálni csak akkor az ABSen belül a fékeröelosztó is eltünik az meg nyélen autózáskor végzetes lehet)

Pont ezt a kört futottuk meg Zeddel, anno nekem Bojan mutatta, hogy nem kapcsolom ki teljesen, 5 mp ig kell nyomni a teljes kikapcsolásig....

Zed meg mondta hogy az csak a beragadt gomb visszajelzés smile Na mindegy ezt akkor nem mi oldjuk meg.

Ha az asszony határozott unszolására egy helyben forgok egy picit vagy az utcán kicsit megcsúsztatom sose éreztem, hogy érdemben beavatkozna, pályán viszont tegnap hallottuk a rotyogást smile Én személy szerint nem húzogatnék ki biztosítékot, nekem az már erős smile

2013-10-04 10:19:50
mx5fan

mx5fan

a miata.net -en van egy 5km hosszú topik erröl.
1s nyomásra kivillan a DSC OFF. sokan azt mondják, hogy megszünik minden beavatkozás, sokan azt mondják, hogy néha rotyog kicsit.
aztán van az 5s+ ig nyomott gomb amikor a DSC OFF mellett kivillan a csuszkáló autó is. sokak szerint csak ekkor kapcsol ki teljesen, sokak szerint ez már csak a beragadt gomb hibaüzenet és az autó viselkedése nem változik.
(a hosszan nyomott gomb után csak gyújtás on/off után engedi visszakapcsolni magát a DSC)

a végeredmény: nincs végeredmény, nem jutottak dülöre.
valaki az 1s ben hisz valaki az 5s ben

én eddig jól elvoltam az 1s -el néha (mintha) éreztem volna hogy picikét beavatkozik pl. vizes füvön "jólmegfordulás" közben hallottam rotyogni kicsit...
szívesen hallanék véleményeket töletek is ebben a témában smile

rá kéne akasztani egy 4csatornás oszcilloszkópot a szelepekre aztán menni egypár kört valami szük kanyargós pályán...

(biztosítékokat is lehet huzigálni csak akkor az ABSen belül a fékeröelosztó is eltünik az meg nyélen autózáskor végzetes lehet)

2013-10-04 9:55:00
zed1

zed1

Ilyet anno nem hallottam, nem hiszem, hogy lenne ilyesmi. Van gyártó, akinél vissza tud kapcsolni (pl. Aston egyes típusaiban v. Porsche v. Pug). 2011 végétől már csak ESP szerelt autók és LCV-k (kisteher) kaphatnak típusengedélyt az EU-ban és így (talán 2014-től) már csak ilyet vehetsz. Rengeteg autóban egyébként az ESP-t ki tudod kapcsolni akkor is, ha éppen nincs rá gomb (OBD-n v. simán bizti kihúzással), mivel ilyenkor sok rendszer vészrendszerre kapcsol (égni fog az ESP/fék visszajelző lámpa), de minden működik simán tovább. Az autók másik fele meg el sem indul. Attól függ a gyártó mit szeretne.

A többi hárombetűs (EBD, ELD, RBS, stb.) is teljesen gyártó függő. Sajnos általában nem kívülről programozható, hogy mely funkciók legyenek aktívak, így az ESP kikapcsolásától függően fog élni egy/másik funkció.

Egyébként baromi egyszerű ellenőrizni, megpörgeti az ember vizen egy picit a kocsit és látni/érezni lehet, hogy bekapcsol-e vagy sem. NC visszajelzője mondjuk külön állatfaj, mert csak DSC-nél (és talán kipörgésgátlónál) villan fel, de néha érezni, hogy valamelyik más funkció belenyúl és ilyenkor nem jelez.

Köv hétre kértem időpontot futóműveshez, szóval a köv. Euroring csoportot el kezdem lassan szervezni.Laughing

2013-10-04 9:46:45
Pampalini

Pampalini

zed1, 2013-10-03 23:08:41

Sajnos tényleg nagyon alulkormányozott így ültetve, viszont azt ma legalább gyönyörűen szemléltettem, hogy az első gumik puhábbra vételével ezt nem lehet megszűntetni. Ellenben kavicsában várakozásra remekül alkalmas a puhább abroncs, még ha egyesek szerint nem is engedtem le eléggé, hogy ha már arrafelé bóklásztam, akkor legalább ki tudjak belőle jönni.Laughing Rugócsere után a service manual alapján lett beállítva a futómű, de lehet nem vártam eleget a rugók helyre rázódására vagy csak simán elmászott. Köv. héten belövöm mx5fan álltal javasolt értékekre, aztán kiderül. Remélem lehet vele valamit csinálni, mert ez így kicsit-esek kelek érzés volt a pályán. Kakucson v. szlalom közben a jóval kissebb sebesség miatt ennyire nem jött ki, de ez így nem tetszik. Amennyivel jobb lett közúton, ugyanolyan semmilyen maradt pályán. Utolsó mentsvárként még előre vissza tudom rakni a gyári stabit, elvileg az is csökkentené az alulkormányozottságot.Undecided

Nekem tavaly szintén alulkormányozott volt a verda nagy tempónál! A mosoly néha rá is fagyott az arcomra!
El is könyveltem, hogy ez ilyen és jobban kell vigyázni! Aztán optikailag jött az ültető rugó és egy nem gyári futómű beállítás (pl. elöl: -1,5 és hátul: -2,5 dőlés), ja meg új gumik. Meglepett az eredmény, a kocsi nagyon stabil és kiszámítható lett! Szerencsém volt, nem volt benne semmi tudományosság! Wink
Én a futómű beállítást nézném meg először!

aláírás

Black Sushi

2013-10-04 9:37:00
Pampalini

Pampalini

Mx5fan teljesen igazad van! Már csak egy dolog: mit lehet kezdeni az elektronikával? Itt a menetstabilizátorra és a többi nyalánkságra gondolok. Le lehet butítani?
Azt hallottam, hogy Uniós előírás, hogy a kikapcsolt ESP is bizonyos (nem szokványos) esetekben beavatkozzon!

aláírás

Black Sushi

2013-10-04 9:05:39
mx5fan

mx5fan

Gabeszpapa, 2013-10-03 21:44:59

Tényeg más az NB-NC, alap építésbe biztos hogy az nb alkalmasabb pályára!

huh, kemény szavak... smile

ami biztos gyári NA/NB kanyarban élénkebb, élvezetesebb autó, mint a gyári NC! ezt akár köbe is véshetjük!
mindez egy gyárilag feszesebbre hangolt futómünek köszönhetö.

de! amíg nem mentetek igényes futómüvel felfegyverzett, jól beállított NC-vel addig azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel! wink
nem akarok haza beszélni, ezért inkább baltás kollegára hivatkoznék csak... nézzétek meg milyen idöket megy az 1.8 NC-vel

az alulkormányzottság az nem valami szégyelni való dolog. gumi, aszfalt, vezetési stílus, futómü geometria, gátlók, rugók, stabikkal mind gyönyörüen hangolható a pilóta kénye kedve szerint. (erröl lehet beszélgetni külön topikban)
az egészben meg az a vicces hogy ha egy adott pályán adott napon adott hömérsékleten sikerül kotyvasztani valamit ami jónak érzödik az már egy másik aszfalton, hömérsékleten biztosan másképp viselkedik.

amíg gyári közeli marad a futómü az NC-n (puha gátló, puha rugó és a bumpstop-on kanyarodik) addig nagy csodákat nem szabad várni, nem reménytelen de inkább csak tüneti kezelés minden.
már korábban beszélgettünk róla én is végigjártam többlépcsöben az utat...

azért a stabikkal lehet játszani, könnyü cserélni és a geometriába bele kell nyúlni! felmenni min. -1.8° dölésre! rengeteget számít, igaz utcán enni fogja belül...