Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Euroring    |   << vissza

Euroring

2013-10-04 0:05:38
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 3874 napja

Persze, persze, alig tudtad összeszedni. Valld be, hogy csak mutatni akartad milyen jó is az a szép új hátsó stabi.Laughing

Az elektronikus difizár: manual szerint megy ilyenkor. Ugyanazt csinálja, mint a rendes "LSD", csak nem a nyomatékot osztja, hanem simán ráfékez a kipörgő kerékre. Valószínűleg azért került bele, mert egyrészt ez egy filléres (szó szerint, €-ban is) extra a gyárnak, ha már bent van a teljes négycsatornás ABS rendszer, másrészt meg elindulásnál jobban tud segíteni jégen pl., mint a normál LSD.

2013-10-03 23:17:57
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4101 napja

Egészen biztos, hogy finomabban technikásabban vezettem, ráadásul én nem fékezni járok ki a pályára, ez is okozhatta, hogy nem melegedett elCool

Ezt az ABS-el padló fékkel kanyarodott dolgot azért helyén kell kezelni, nagyobb fék és némi kormányzás esetén nekem simán elindul a feneke, ha éppen úgy tartja kedve, a célegyenes végén egyszer alig tudtam összeszedniSealed

"elektronikus difizár" - ez mi? sperr mellett?

2013-10-03 23:08:41
zed1

zed1

szroli, 2013-10-03 21:15:56

Nehéz egy idegen és drága kocsival a 3. körben a határon menni! Smile Szerintem bőven maradt bent még sok-sok idő! A kocsid nagyon alulkormányozott volt és az nekem nem nagyon fekszik. Én a túlkormányzottat jobban elviselem! Gabeszéban és a tiedben is éreztem a menetstabilizátort néha, hiába volt kikapcsolva (lehet, hogy ez csak kipörgésgátlót kapcsolja ki?) ! Szerintem a fék elmelegedéséhez ez is hozzájárulhat, érdekes volt tapasztalni, hogy tök hirtelen fogyott el!

Véleményem szerint az NC egy nagyon jó sport roadster a mindennapokra és a közutakra, de pályára érdemesebb egy NB-t építened a mókázásokra! Wink

Sajnos tényleg nagyon alulkormányozott így ültetve, viszont azt ma legalább gyönyörűen szemléltettem, hogy az első gumik puhábbra vételével ezt nem lehet megszűntetni. Ellenben kavicsában várakozásra remekül alkalmas a puhább abroncs, még ha egyesek szerint nem is engedtem le eléggé, hogy ha már arrafelé bóklásztam, akkor legalább ki tudjak belőle jönni.Laughing Rugócsere után a service manual alapján lett beállítva a futómű, de lehet nem vártam eleget a rugók helyre rázódására vagy csak simán elmászott. Köv. héten belövöm mx5fan álltal javasolt értékekre, aztán kiderül. Remélem lehet vele valamit csinálni, mert ez így kicsit-esek kelek érzés volt a pályán. Kakucson v. szlalom közben a jóval kissebb sebesség miatt ennyire nem jött ki, de ez így nem tetszik. Amennyivel jobb lett közúton, ugyanolyan semmilyen maradt pályán. Utolsó mentsvárként még előre vissza tudom rakni a gyári stabit, elvileg az is csökkentené az alulkormányozottságot.Undecided

Redstuff nagy csalódás, csúnyán bepuhult a végére, főleg, hogy Gabesznél bírta végig simán a gyári. 

Jól érezted, bár a menetstabilizátor kikapcsol teljesen elvileg, az elektronikus difizár (meg még ki tudja milyen alfunkció) aktív marad végig. Szóval lehet ez is közrejátszott, de Gabesznél jobban bírta a technika. Lehet ő finomabban vezette.Laughing Érzésre egyébként maga az ABS is használja a az elfordulás szenzor jelét, mert gyönyörűen lehet kanyarodni vele padlóig nyomott fékkel. 

Autó építése meg eldőlt, tegnap szóltak, hogy OSZAK-on nem férek be a széria osztályba jelen állapotában az autóval, szóval akkor már maradt valami jó kis pályázós na/nb építése. Már csak a főnökséget kell meggyőzni prémium osztáskor. Money mouth (A következő 30 évben és akkor talán összejön a keret.Laughing)

2013-10-03 22:52:12

Szilveszter

Felfüggesztett fiók
Posztok: 105
Velünk: 2793 napja

Lécci írjatok arról is, hogy ki milyen fékkel (tárcsa méret, fajta, betét) ment és kinek hogy viselkedett a cucc; köszi!

2013-10-03 22:42:54
Gabeszpapa

Gabeszpapa

obela, 2013-10-03 22:10:57

Nagyon király volt az egész nap, még a széria 1.6 NB-vel is őrült jókat lehet kanyarogni az Euroringen! 
Persze, hogy bírtam a lépést Gabesz 2.0-jával, mivel nem kíméltem úgy a gumijaimat (meg sajna a gépet sem), mint ő, használtam a rázóköveket is, íveket is talán jobban ismertem már. És ha már időket írt mindenki, mikor tisztán autóztam, akkor stabil 1:34 közepéket mentem, az utolsó mért körben sem fértem be alá (1:34.03). Ezután azonnal a célegyenes utáni kombinációban a nap esését produkáltam, elsokalltam, rázókő, perdülés, oldalt csúszva kavicságy - a duci kasszás kislány szedett ki a pickuppal. Szerencsére semmi kár nem esett, még a képen látható csúnya kerekeimben (BE+BH) sem, csak le/felszerelte a gumis.
 Kavics

Nekem ez a kerék dolog fel se tűnt, mire figyeltem vajon?Innocent

A képeket elkérhetem mailben? Beteszem a gyűjteménybe smile -> megtaláltam fb-n smile

2013-10-03 22:26:33
obela

obela

Posztok: 639
Velünk: 5335 napja

És hogy legyen pár rendes kép is, mert tényleg a móka volt a lényeg.

Boxutca

Gram felemásan húzott cipő

Gram felemásan húzott papucsai

A kedvenc felnim

Gram kölcsön superleggerái még a szürke veréb NB-men is eszeveszetten jól mutatnak (hálám üldözze az Elnök urat sokáig)

2013-10-03 22:10:57
obela

obela

Posztok: 639
Velünk: 5335 napja

Nagyon király volt az egész nap, még a széria 1.6 NB-vel is őrült jókat lehet kanyarogni az Euroringen! 
Persze, hogy bírtam a lépést Gabesz 2.0-jával, mivel nem kíméltem úgy a gumijaimat (meg sajna a gépet sem), mint ő, használtam a rázóköveket is, íveket is talán jobban ismertem már. És ha már időket írt mindenki, mikor tisztán autóztam, akkor stabil 1:34 közepéket mentem, az utolsó mért körben sem fértem be alá (1:34.03). Ezután azonnal a célegyenes utáni kombinációban a nap esését produkáltam, elsokalltam, rázókő, perdülés, oldalt csúszva kavicságy - a duci kasszás kislány szedett ki a pickuppal. Szerencsére semmi kár nem esett, még a képen látható csúnya kerekeimben (BE+BH) sem, csak le/felszerelte a gumis.
 Kavics

2013-10-03 21:44:59
Gabeszpapa

Gabeszpapa

szroli, 2013-10-03 21:15:56

zed1, 2013-10-03 14:03:57

Ismét a munka frontján.Laughing

A pálya jó, a kavicságy napos, de sajnos a tapasztalat kocsi szintjén nem túl jó. EBC Redstuff elmelegedett (Gabeszpapa nálad hogy bírták a gyáriak?), Szroli NB-je sínautó az enyémhez képest, ami az időkben is elég durván megmutatkozik. Szroli majd beszámol talán, hogy érzésre mennyit tudott volna még hozni, mert most kb. 4mp-cel volt lassabb az NC-mmel az ő NB-jénél.Surprised

Nehéz egy idegen és drága kocsival a 3. körben a határon menni! Smile Szerintem bőven maradt bent még sok-sok idő! A kocsid nagyon alulkormányozott volt és az nekem nem nagyon fekszik. Én a túlkormányzottat jobban elviselem! Gabeszéban és a tiedben is éreztem a menetstabilizátort néha, hiába volt kikapcsolva (lehet, hogy ez csak kipörgésgátlót kapcsolja ki?) ! Szerintem a fék elmelegedéséhez ez is hozzájárulhat, érdekes volt tapasztalni, hogy tök hirtelen fogyott el!

Véleményem szerint az NC egy nagyon jó sport roadster a mindennapokra és a közutakra, de pályára érdemesebb egy NB-t építened a mókázásokra! Wink

Hm, érdekes a vélemnyed smile de nem alaptalan!

A két nc között éreztél különbséget? Én nem értem alulkormányozottnak az enyémet, inkább néha kicsit kiszámíthatatlan, de hát így izgalmasCool mintha néha ugyanarra másképpen reagálna...

A kikapcsolt stabi kilő mindent szerintem, néha az abs korrigál be, Zednél szerintem a betét lesz a hunyó...

Tényeg más az NB-NC, alap építésbe biztos hogy az nb alkalmasabb pályára!

2013-10-03 21:15:56
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1906
Velünk: 3276 napja

A pálya jó, a kavicságy napos, de sajnos a tapasztalat kocsi szintjén nem túl jó. EBC Redstuff elmelegedett (Gabeszpapa nálad hogy bírták a gyáriak?), Szroli NB-je sínautó az enyémhez képest, ami az időkben is elég durván megmutatkozik. Szroli majd beszámol talán, hogy érzésre mennyit tudott volna még hozni, mert most kb. 4mp-cel volt lassabb az NC-mmel az ő NB-jénél.Surprised

aláírás

Black Sushi

2013-10-03 20:12:46
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 4955 napja

A mai nap tömör összefoglalása: a vadászkutya-szaglású csajom szerint még a szám is égett gumiszagú smile

aláírás

Tanga

2013-10-03 16:23:02
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1906
Velünk: 3276 napja

Szuper közösen pályázni! Laughing

Az Euroringesek elég rugalmatlanok, nem egy ügyfél barát csapat! Frown

Kipróbáltam Gabesz és Zed kocsiját, nagy élmény volt, köszi. Smile Remek megtapasztalni a különbségeket és pár kör után már ráérezni a másik kocsijára!
Vezetés közben nem izzadtam meg, de beültem Myair mellé az anyósülésre és folyt rólam a víz, Tomi nagyon jól megy és a rázóköveket is maximálisan kihasználja! Smile Sokkal nehezebb egy ilyen erős Tangával egy remek, hibátlan kört összerakni, mint mondjuk az én gyengébb kocsimmal! Respect!

Saját tapasztalat: a sperr jól tette a dolgát, nagyobb élmény vezetni a kigyorsításoknál a korrigálások miatt! Köridőben annyira (érzetre) nem számított!

Mai legjobb időm: 1:30.61 lett, de mentem egymás után 6 kört 1:32-es időkkel zsinórban! Most a gumik jobban bírták, ellenben nem sikerült 30 alá mennem!  Érdekes, mert jobbnak éreztem a tempót a múltkorinál, de most a racechrono mást mutatott! Wink

Remélem rövid telünk lesz!Cool

aláírás

Black Sushi

2013-10-03 16:14:44
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 4955 napja

A főnökúr már ellőtte a poénomat: 1:26.48. Jó móka volt, tényleg faszák a yokók, a sima utcaihoz képest több, mint 3 mp a javulás. Persze nem biztos, hogy mind a gumik számlájára írható, de azért jelentős a különbség. Nekem még érzetre Szroli Pilotsportjai nagyon tetszettek, teljesen sínautó-fíling. De lehet, hogy csak a sofőr annyira jó, hogy mindig a megfelelő sebességgel megy a kanyarban smile Nekem sajnos kevésszer sikerült nem csúszva venni az íveket.

aláírás

Tanga

2013-10-03 15:15:41
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5850 napja

Csak egyet drifteltem. Egy jó hosszút. Cool

New Personal Best: 1:29:74. Valszeg azért, mert kaptam két kölcsöngumit hátra, ami a tangáról való. Így aztán már csak 3mp van köztünk... 1:26:4, jézus! Űridő. Sealed Tanultam kicsit használni a rázókövet a mestertől, valamint rájöttem, hol kell 3. revlimiteren autózni, mert sok idő váltani. Wink

Reggel cudar idő volt, aztán egész jó lett.

2013-10-03 15:18:52
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Jó kis nap volt, el is fáradtam, több időre menni nem is érdemes szerintem. Nekem jól bírta a betét, gyári, Lalee útmutatása alapján, pedig erősen gondolkodtam vmi másban, de ezek szerint jó döntés volt, hogy maradt!

Tényleg nagyon szépen megy Roland, a tanga más dimenzió, Gramm meg driftben tette oda amit kellett smile Jó volt, örülök, hogy mentemCool

Az zavart csak, hogy Obelat nem igazán tudtam lerázni, simán jött mögöttem...Yell

2013-10-03 14:03:57
zed1

zed1