Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2009-07-30 21:21:43
Atom_75

Atom_75

Posztok: 353
Velünk: 5672 napja
Matt, 2009-07-20 19:46:46

Gyéé: véletlenül szülinapomra ezt a könyvet kaptam ajándékba - szevasz Pufi wink - ha kell szívesen kölcsönadom....

Mivel Gyé nem csapott rá a lehetőségre kérdezném, ha engem érdekel megkaphatnám-é-e esetleg talán valamiképpen?

aláírás JR SC, 60/130 pulley, Greddy E-Manage Ultimate, WBO, EGT
2009-07-28 12:15:45
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja

csakhogy visszakanyarintsam a topicot az eredeti témához. A hétvégi osztrák túra előtt újraállítattam a futóművet. A mostani értékek:

Elől: kerékdőlés: -0,6 fok; 0 összetartás; utánfutás maxon ami így 3,7 lett asszem ami nem sok, de kevés.

Hátul: kerékdőlés: -1,3 fok; összetartás 1/16 coll oladalanként.

Nekem nagyon bejön ez a setup, sokkal több a visszajelzés a kormányon, semlegesen sodródik, nagyon kiszámítható, néha nem is akarja kicsapni a farát.

A beállítást egy 17.kerületi műhelyben végezték 6ezer pénzért ami szvsz nem sok. Több mint egy órát tököltünk vele mire mindenhol 100%-ig szimmetrikus lett a két oldal.

Ami érdekes volt, hogy míg a jobboldalon engedett volna ennél durvább értékeket is a baloldalon nem lehetett. A srác szerint ez lehet a szilentek állapota, vagy egy valamilyen korábbi sérülés miatt kissé deformálódott futóműelem esetleg bölcső miatt. Mindegy a lényeg, hogy most nagyon raj a verda,  smile

ja innen okoskodtam ezúttal:

http://www.cardomain.com/ride/184538/4

2009-07-21 17:44:45
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5808 napja

Szerintem vidáman tekeri a hátsó kerekeket a turbó feltöltős motor, ami a kékség elejében rejtőzik smile

aláírás Kilinccsel elöre:)
2009-07-21 11:37:52
Bulirobot

Bulirobot

Posztok: 697
Velünk: 5064 napja

Álomszép.

Mondjuk ezeket a gumikat gondolom megnyikkantani se lehet. Talán nagyon durva kézifékezésre.

Cserébe tarthatja a kanyarban, mint vasmacska.

Jó alacsony emberé lehet.

Már ha azt nézzük, hogy a kormány felsô karimája alig ér fel az agyig :o) 

2009-07-20 20:56:55
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9098
Velünk: 5533 napja

Hát ez a kocsi tényleg egybe van. A kék szín igenis nagyon szép, de lehet hogy később mást fogok mondani.

Matt, téged úgy látszik szeretnek, ilyesmit csak olyantól kap az ember, aki tényleg odafigyel. Kivéve ha te kérted....

aláírás DrasticPlastic Driver
2009-07-20 19:46:46
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja

Gyéé: véletlenül szülinapomra ezt a könyvet kaptam ajándékba - szevasz Pufi wink - ha kell szívesen kölcsönadom. A csávó aki írta részt vett még annó a munkálatokban, amikor a prototípusból sorozatgyártású autó lett, szóval valamit biztos ért a típushoz. hát durván eddig annyi a lényeg, hogy a legtöbb ilyen népszerű módosításoktól csak más lesz a vas nem pedig jobb. Mondjuk a forced induction rész a leghosszabb de azt még nem mertem elolvasni, majd egy zord őszi délután egyszer. Egyébként nagyon érdekes könyv.

2009-07-20 18:38:19
Bird

Bird

Na ezt meséltem Gyéé.

Ez 9,5 széles ami elég durva.sőt!

Amúgy szerintem nagyon szép ez a verda ,annak ellenére ,hoyg a kék szín nem a kedvencem.! 

http://images.google___6sa%3DN%26start%3D18

2009-07-20 16:43:33
Gyéé

Gyéé

Találtam egy cikket, ami teljesen elvette a kedvem a jövőbeni NA-m felnituningolásától. Épp rendelni akartam 8coll széles brutál felniket, de most ez a cikk kicsit elbizonytalanított.

2009-06-27 9:16:01
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4691 napja

Tehát eredeti felállás: elöl nem túl régi, maga alá gyűrődő BARUM, amit 2-re fújok, de 1,9 lesz belőle.Hátul: Kőkemény Dunlop  SP sport  2000 ami próba alatt 2,1re  felfújódott, és úgyfelejtődött. Mivel a Dunlopnak matuzsálemként is jobb a tapadása, mint az elsőnek- ráadásul egy pici összetartás van is rajta, ami elöl 0 - kanyarban egyenesen viszi kifele a seggét. Legalábbis én így képzelem, ami korántsem biztos, hogy igaz. A fenti nyomáson ráadásul a kormány nem is hajlandó magától visszatérni középre. visszaengedve a helyzet jelentősen javul, majd mikor a tartalék matador felkerül próbaképp hátulra(195), a helyzet majdnem jóra változik.

Igazad van Bird, ugyanezt kérdeztem én is egy barátomtól, aki ült már bukóval a fején, és ő azt mondta, hogy a hátsó szélesebb kerék minden esetben alákormányzást fog okozni, tehát ott más oka van, illetve másképp kompenzálnak

Berber, Gyéé köszönöm a felajánlásokat, lehet élnék is majd velük. Csak hát más kocsiját olyan izé dolog vezetni... Mintha nemistudom, a barátnőjét vinném el smile

2009-06-26 16:08:17
berber

berber

Posztok: 51
Velünk: 4699 napja
Csabi76, 2009-06-26 14:25:30

Tisztelettel jelentem, úgy néz ki (legalábbis nagyon remélem) megvan a kutya elásása helyének az iránya smile - Kösz a helpet mindenkinek, természetesen én vagyok/voltam a hülye. Elfelejtettem, hogy a hátsó kerekem 205-ös, az első 195-ös, és a kettő egymásra hatását nem lehet guminyomással korrekciózni. Még mindíg van egy kis libegés hátul, de egyforma nyomáson kezd úgy viselkedni ahogy kellene.

Mindenkinek egy nagy bocs, igazatok volt: a gumi a ludas- csak nem a kora, hanem a mérete. Most már nagyon várom az új készletet, remélem, nemsokára árat már kapok rá.

A különböző szélességű gumik külön tengelyen, még ha egyéb méreteiben is cseppet különböznek (átmérő), biztosan nem okoznak ilyen jelenséget. Egy próbát kéne nyomni azonos biztosan jó gumikkal, hogy kizárható legyen az egyéb hibalehetőség. Az enyémeket szívesen felajánlom felpróbálásra, ha erre gördülsz 185-ös turanzák, pár hetesek, tuti jók smile

2009-06-26 15:24:30
Bird

Bird

Én nem értem ,mi az összefüggés ,de ha egy tengelyen megeggyező a gumi mérete és mintája akkor mi baj lehet!??

Az erősebb hátsó kerekes sportautókat alapból így szerelik, és ott sincs ilyen probléma.

Nekem volt úgy fújva a gumim ,hogy hátul keményebb volt ,de akkor sem produálta ezt a jelenséget!

Bár ,ha nagy a nomás eltérés akkor kitdja?!

2009-06-26 14:25:30
Csabi76

Csabi76

Tisztelettel jelentem, úgy néz ki (legalábbis nagyon remélem) megvan a kutya elásása helyének az iránya smile - Kösz a helpet mindenkinek, természetesen én vagyok/voltam a hülye. Elfelejtettem, hogy a hátsó kerekem 205-ös, az első 195-ös, és a kettő egymásra hatását nem lehet guminyomással korrekciózni. Még mindíg van egy kis libegés hátul, de egyforma nyomáson kezd úgy viselkedni ahogy kellene.

Mindenkinek egy nagy bocs, igazatok volt: a gumi a ludas- csak nem a kora, hanem a mérete. Most már nagyon várom az új készletet, remélem, nemsokára árat már kapok rá.

2009-06-23 9:54:00
Gyéé

Gyéé

Szerintem nyugalomra semmi ok! Valami biztosan nem oké, sanszos hogy a gumi. Szerintem alkalom adtán próbáld ki valakinek a kocsiját, égy olyat ami biztosan rendben van (monnyuk az enyémet.-) ) és addig ne nyugodj amíg a tiéd megközelítőleg olyan nem lesz. Nem egy túl összetett dolog ez, ki kell bukni a hibának. Én a helyedben most vagy megcserélném az első és a hátsó kerekeket, vagy kérnék valakitől két kereket egy próbaútra.

2009-06-22 13:26:36
Csabi76

Csabi76

Vittem magammal mint a szentírást! smile Még mindíg itt van, ráfirkálva néhány mért érték. Na jó, akkor elsőnek gumi... sad .

Az előbbi linkekkel pont arra utaltam, hogy nem is biztos, hogy a beállítással van a gond, hanem pl azzal, hogy ha a kocsi "kapott" hátul anno, akkor az egyik kerék beljebb állhat és így az első-hátsó egytengelyűség nem stimmel, ami pont ilyen esetet produkál

2009-06-21 23:02:37
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5196 napja
mx5fan, 2009-06-17 21:04:48

(kűfődi fórumokról) NA, NB:  elöl: max. utánfutás ami csak lehet,  -1 fok dőlés 0 összetartás, hátul: -1,5fok dőlés, 0mm vagy 1mm de mindenképpen összetartás!

na hozd azt a papírt és írd be az előtte, utána értékeidet, hogy ne csak a levegőbe beszéljünk de amit leírtál abból sanszos a gumi (kevés profil, öreg)

amúgy meg olvasgass persze az nem árt de nem kell újra feltalálnod a spanyolviaszt! itt vannak az értékek már múltkor beírtam. a németek, amcsik ezzel járnak mind. ez egy utcai sportos BEVÁLT érték. (persze lehet jobban durvulni több negatív dőléssel, de az elöl-hátul 0,5 fok külömbséget tartják ill. elöl egy kis széttartást lehet tolni)

az NC-t ugyanígy állítják csak hátra nem kell a 0,5-al nagyobb dőlés mert más a futómű karakterisztikája berugózáskor