Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2009-06-17 23:10:46
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 5061 napja

Csabi, nem akarom az ördögöt a falra festeni, de neked is régebbi autód van, készülj fel, hogy a csavarok nem biztos, hogy könnyen meglazulnak 

2009-06-17 23:14:26
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4691 napja

Természetesen meg fogom próbálni, de számomra már az is bíztató volt, hogy egy órát mondott fél helyett. Meglátjuk mire jutunk egymással, vmit dolgozni fog, mert közben hibákat is kell neki debugolni. Este utána úgyis tali lesz (remélem),  és ha akkor/addig nagyot bukik az útfekvés, már megyek is vissza hozzá

Apropó kinyomtatott értékek! Nekem megvan a "92 NA workshop manual"(ha kell vkinek szóljon, 96MB), melyben a beállítási értékek másak, mint a miata.net default.

FW Total toe-in:3+-3mm(0,12)/0,18deg +- 18'

Camber Angle: 0deg24' +- 45'

Caster Angle: 4deg30' +- 45'

RW Total toe-in:3+-3mm/0,18deg +- 18'(0,12)

Camber Angle: 0deg43' +- 30'

2009-06-17 22:41:33
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5196 napja
Csabi76, 2009-06-17 22:20:36

Egyébként Tarjánba megyek,  infrás a gép, de nem biztos, hogy hajlandó lesz a beállításaimra.

dehogynem! neki mindegy mit állít! adj neki 500-1000Ft-t az elején és mondd meg h pontosan állítsa ne a toleranciába mert az...!!! (nekem bevált) plusz vittem kinyomtatva az értékeimet. (mondjuk ez nem konkrétan az a hely  volt ahova te viszed de működik a dolog általánosságban is gondolom)  

2009-06-17 22:20:36
Csabi76

Csabi76

Köszi mx5fan a tanácsot! A futóműbeállítás egyébként pontosan a szimmetriától indult, mert másképpen veszi a kanyarokat a kocsi, attól függően, hogy éppen merre irányul. A fórumokat végigolvasva de ja vu-m volt Gyéé tavaly áprilisi kommentjétől, melyben a kocsija viselkedését írta le, a Pusztaszeriringes futóműtesztelése során. Amikor a csavarjai megdöglöttek. Na, vmi ilyesmit tapasztaltam én is, csak a kolompolásnak más hangja volt, a túlkormányzottságot viszont 5km/h-nál érzem, gyakorlatilag körbe tudom autózni a hátsó kerekemet. Amíg nem vezettem Gergo 89-esét, fel sem tűnt mert én már így vettem, és az időnként kivágódó miatafeneket meg a szar guminak tulajdonítottam

Egyébként Tarjánba megyek,  infrás a gép, de nem biztos, hogy hajlandó lesz a beállításaimra. Arra gondoltam, hogy Gyermely a szomszéd falu, ahol Bird egyik kommentben említett vkit. Legalább a nevét megmondanátok?

2009-06-17 21:04:48
mx5fan

mx5fan

(kűfődi fórumokról) NA, NB:  elöl: max. utánfutás ami csak lehet,  -1 fok dőlés 0 összetartás, hátul: -1,5fok dőlés, 0mm vagy 1mm de mindenképpen összetartás!

arra figyelj, hogy minden érték oldalanként szimmetrikus legyen. ha az egyik oldalon 4,6 utánfutás megy a másikon csak 4,2 akkor mindkét oldal 4,2-re menjen. ugyanez igaz dőlésre. ültetés nélkül nem biztos hogy eléred a -1 fok dőlés akkor max. ami megy! (ugyanúgy szimmetrikusan)

...szerintem ;-)

2009-06-17 20:44:14
Csabi76

Csabi76

Srácok, holnap 2-re megyek futóműállításra (mai nagy ijedtségemből ocsódva hirtelenötlettel). Még átfutom a fórumot és a miata.netet, de tud vki mondani értékeket ami bevált, idegesíthetem vele a szerelőket? A kocsim nincs ültetve, sőt időnként olyan mintha épp ellenkezőleg... amikor beálltam vele a sorba, olyan magas volt mint Matt-é.

2009-06-12 21:19:16
Alex

Alex

ma sikerült egy kis dimbes-dombos kanyargósat menni,

a futóműállítás sikeres volt úgy érzem, jobban szereti a kanyarokat, mint előtte,

jobban tartja az ívet, illetve mivel gyári értékeken belüli maradt a beállítás a gumikat sem

kell félteni.

majd ha lesz vmi ültetés én is rámegyek egy agresszívebb beállításra, de gyári lábakon így

most nekem ok smile

2009-06-11 17:36:36
Alex

Alex

sikerült a futóművet beállítatni, igazi faros szülés volt...

sajnos be voltak rohadva a csavarok, és bele is törtek két excenter állítót...

érdemes ezekből néhány tartalékkal menni akinek már nagyon régen állítottak és nem

tudja mire számíthat.

A paraméterek pedig a gyári értékeken belüli kicsit sportosabbra lettek tekergetve,

de semmi extra, még nem tudom milyen, remélem hamarosan kipróálhatom egy rendes

úton. 

Birdnek extra köszönet az mentésért!!! smile  

2009-06-09 18:04:23
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5808 napja

Helyes!! Addig jó amig megy!! és maradjon is ez így..

Nekem is amióta, beállítattam a futóművet ,meg közben felkerült a nagyobb kerék a Yokohama Paradával elég durva lett.

Elötte se volt rossz ,de most olyan mintha sinen menne a kanyarban.

Lehet káne valami durva kagylóülés smile

aláírás Kilinccsel elöre:)
2009-06-09 17:58:09
Alex

Alex

köszi Bird a tanácsokat, még kivárok, csináltatok egy "sportosabb" futóműállítást (valószínűleg a Miq s Miata.neten lévőt, az olvasmányaim szerint az egy vállalható kompromisszum), aztán amennyi lé lesz a dolgokra...

és köszi a rugó felajánlást

egyébként most lett nem rég elvégezve a revízió, nagyon jó helyre került az autó, nagyon megy smile  

2009-06-09 17:39:53
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5808 napja

Alex!!

Nekem van egy szett rugószettem kipróbálásra/kölcsönbe.

Szerintem, ha jók a gátlóid, akkor azok megfelelőek egy ültető rugóhoz.

Matt nél az volt a szűk keresztmetszet, hogy Blistein gátlói vannak.

Mivel ahhoz más rugót ajánlanak, ezért nem volt jó a sima Eibach.

Mint kiderült az ütköző gumi miatt volt neki annyira pattogós és kemény.

Nekem elméletileg nincs megkeményítve a gátló, azaz elöl, nem tudom, úgy vettem, hátul, meg amit vettem komplett futómű abból van a gátló, de a biztos, hogy gyári. Igaz NB

Úgyhogy ha ültetni akarod szerintem, csak akkor érdemes mondjuk egy Koni vagy egyéb komplett gátlót és rugót venned, ha állítani szeretnéd a keménységét és a magasságát.

Nekem, az ültetéssel és a peres gumival sem vészes szerintem a használhatósága, de ami tény ,hogy kanyarban mostanában nem a drift hanem a kanyar sebesség, ami elképesztő.

aláírás Kilinccsel elöre:)
2009-06-09 16:33:04
Alex

Alex

izgalmasan hangzik. majd írj milyen leültetve, nekem is nagyon böki a fantáziámat a dolog.

én vagy felújítatva a gyári gátlót eibach rugókkal, vagy KYB állítható gátlót is kipróbálnám...

viszont most hétvégén olyan útakon is áthaladtam, ahol annyira nem jött volna jól a -35mm. sad  

Katonát nem kérdezted, hogy szerinted hogyan lehetne és mennyit leültetni azt a B. gátlót?

2009-06-09 14:43:28
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja

szóval annyi a szitu, hogy nem bírok betelni az ültetett NA-k látványával. Minden autótípuson reneteget dob az ültetés, de ezek a buksilámpások mintha teljes karakterváltozáson mennének át. Ültetés nélkül aranyos, gülüszemű játékautók, ültetve meg mintha egy földönhasaló, agresszív pályagép lenne.

A tavalyi ültetőkudarcból tanulva remélhetőleg kiokosodtam ezen a téren és sikerülni fog végre a kívánt eredmény.

Az alap probléma, hogy a gyári gátlóütköző gumi gyakorlatilag olyan mint a beton. Szerncsére ahhoz nagy bajnak kell történnie, hogy gyári állapotban találkozzon vele a gátló teteje, de akkor nagyot üt.

gyári ütközővel, ha megültetjük a vasat, összébbhúzódik a gátló, ha nem megfelelő az új rugó a gátlóhoz egy kisebb mozdulatnál már kapjuk is az ütést alulról és pattogunk mint a meszes.

de ha sikerül megnövelni a gátlóutat olyan hosszúra mintha gyári lenne a rugó. de közben szép lapos a gép és feszes a gyárinál sokkal merevebb rugók miatt, akkor azt leszámítva, hogy odaverjük az alját meg kicsit fogunk jobban pattogni, cserébe meg nem dől a bódé és rettenetes tempóba szaggat a kanyarba akkor nekem már megéri.

én most a lap alján látható ütközőket fogom rendelni:

http://www.performance5.com/handling_suspension.asp

ezek elvileg ilyen progresszíven nyomhatók össze tehát egy ideig puha aztán meg kemény, kvázi segédrugóként szolgálnak.

rugónak meg mindenhol az eibach-ot ajánlották a gyári NA Bilstein-hez, szóval egy szett abból is jön aztán hátha sikerül a mutatvány. egyenlőre ez az elmélet, jó magam is kíváncsi vagyok az eredményre.

2009-05-31 10:08:10
P.G.

P.G.

Posztok: 208
Velünk: 4990 napja

Hello!

Aki az enyémet állította nincsen csilivili lézeres kütyüje, tükrökkel mér, de nagyon jól belőtte, és ért is hozzá. Kb ott van ahol az OMV kút az M7 és a Budaörsi út elágazásánál. Számot adok emailben (elérhetőségek közt) ha tényleg érdekel!

Pg.

2009-05-29 21:49:58
mx5fan

mx5fan

hát én még nem vittem sehova... itt a közelemben kéne találni vmit...  (zala megye)

a múltkori ahol cisnáltam az jó volt de drága... szorított az idő...