Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2016-10-17 20:55:14
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1500
Velünk: 4113 napja

robika, 2016-10-17 11:45:31

Válasz erre: @Steel #111264 

...Ha esetleg valakinek van tapasztalata akkor szívesen meghallgatom, mármint minőségileg, nem pedig a jó - nemjó szemszögből nézve!...

Nekem Raceland van, ami ugyan az, mint a TA.

Az enyémben a rugók nagyon gyengék voltak.
Egy év után kicseréltem Golf II sport rugókra.

Így lett használható.

Ahogy olvasom a klubtagok hozzászólásait, van akinek jó ez a setup és van, aki úgy szívott vele, mint én.

Mintha időnként más és más rugókat használnának.

Inkább a Vmaxx-et ajánlanám.

aláírás

.

2016-10-17 17:15:57
robika

robika

Posztok: 70
Velünk: 2065 napja

Válasz erre: @Steel #111301 

Köszi az infót!:D Rámegyek akkor szerintem, és bízom benne hogy nem szalad szembe egy beton árok :DDD

Szép napot!!

2016-10-17 17:12:13
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2969 napja

Szia Steel!

Köszi a választ, a kérdésem igazából a minőségre irányult, tisztában vagyok az általad kifejtett dolgokkal, illetve azzal hogy ez nem egy profi coillover szett, viszont szeretném az autót lejjebb dobni, és ha már kemény és ráz, nem örülnék ha a gagyibbat sikerülne megvenni, és mondjuk eltörne benne valami a szuper magyar utakon smile Néztem összehasonlító teszteket, igaz ott az újabb Vmaxxot nézték, de azt írták jobban ki van dolgozva mint a TA.

Ha esetleg valakinek van tapasztalata akkor szívesen meghallgatom, mármint minőségileg, nem pedig a jó - nemjó szemszögből nézve!

köszi smile

Szia Robika!

nem fog eltörni a TA, sokkal erősebb rugója van, mint a gyári futóműnek. Igaz, én el tudtam hajlítani a gátlót, de a beton árok bármelyikkel ugyanezt tette volna smile

50-et megér, aztán ha már nem tetszik, elvheted a Katonához tuningra.

Történet:

Szia Steel!

Köszi a választ, a kérdésem igazából a minőségre irányult, tisztában vagyok az általad kifejtett dolgokkal, illetve azzal hogy ez nem egy profi coillover szett, viszont szeretném az autót lejjebb dobni, és ha már kemény és ráz, nem örülnék ha a gagyibbat sikerülne megvenni, és mondjuk eltörne benne valami a szuper magyar utakon :) Néztem összehasonlító teszteket, igaz ott az újabb Vmaxxot nézték, de azt írták jobban ki van dolgozva mint a TA.

Ha esetleg valakinek van tapasztalata akkor szívesen meghallgatom, mármint minőségileg, nem pedig a jó - nemjó szemszögből nézve!

köszi :)

Szia Robika!

nem fog eltörni a TA, sokkal erősebb rugója van, mint a gyári futóműnek. Igaz, én el tudtam hajlítani a gátlót, de a beton árok, bármelyikkel ugyanezt tette volna :)

50-et megér, aztán ha már nem tetszik, elvheted a Katonához tuningra.

2016-10-17 11:45:31
robika

robika

Szia Steel!

Köszi a választ, a kérdésem igazából a minőségre irányult, tisztában vagyok az általad kifejtett dolgokkal, illetve azzal hogy ez nem egy profi coillover szett, viszont szeretném az autót lejjebb dobni, és ha már kemény és ráz, nem örülnék ha a gagyibbat sikerülne megvenni, és mondjuk eltörne benne valami a szuper magyar utakon smile Néztem összehasonlító teszteket, igaz ott az újabb Vmaxxot nézték, de azt írták jobban ki van dolgozva mint a TA.

köszi smile

2016-10-17 10:59:30
Steel

Steel

robika, 2016-10-17 9:25:57

Sziasztok!

Állítható futóművön gondolkodok, jelen pillanatban 2db eladó van itt az oldalon, szeretnék segítséget kérni, hogy melyik lehet a "jobb", melyiket érdemes választani

Ta Technix ( vadonat új 50e huf ) by Z3n94

Vmaxx ( keveset futott 80e huf) by markvszoli

köszönöm előre is!

Robika, ez most olyan kérdés....ha visszaolvasgatsz, látod, hogy mindennek vannak hívei és ellenzői is, főként azért, mert nem vagyunk egyformák és van aki a mákos gubát szereti, más meg a rántott csirkét. Nekem pl. nem kéne egyik sem, ennek ellenére örültem, amikor TA-technix volt az autóm alatt, mert jól meg lehetett ültetni vele. Tudod: kinek mi a fontos? Nem tudhatjuk, hogy neked mi a fontos és mennyire...mindenesetre ezek nem teljesen állítható szettek, csak 1 vagy 2 paramétert tudsz változtatni a szokásos 3 helyett. Viszont olcsóbbak és amíg állsz az autóval, pont ugyanolyan jók.

2016-10-17 9:25:57
robika

robika

Sziasztok!

Állítható futóművön gondolkodok, jelen pillanatban 2db eladó van itt az oldalon, szeretnék segítséget kérni, hogy melyik lehet a "jobb", melyiket érdemes választani

Ta Technix ( vadonat új 50e huf ) by Z3n94

Vmaxx ( keveset futott 80e huf) by markvszoli

köszönöm előre is!

2016-10-16 21:27:53
GeccoSX

GeccoSX

Posztok: 88
Velünk: 2015 napja

Válasz erre: @WarLock #111231 

akkor újratervezés smile

Te mit ajánlanál? most is pont ez lenne a gond ,hogy szereti eltolni az orrát :/ bár most kitudja mi ,hogy áll éppen szóval ez nem mérvadó

2016-10-16 21:11:28
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 4026 napja

Válasz erre: @GeccoSX #111230 

Ez így jó kis orrtolós setup lesz.

Történet:

Válasz erre: @GeccoSX #111230 

Ez így jó orrtolós lesz.

2016-10-16 21:10:16
GeccoSX

GeccoSX

Posztok: 88
Velünk: 2015 napja

Sziasztok

Szerdán mennék futóművet állítani. Az lenne a kérdésem ,hogy itthon valahol tudok szerezni excenteres csavart? Olvastam ,hogy érdemes vinni pár darabot tarcsiba.

Egyébként ezt akarnám belőni kérdés mi mennyit enged smile

Elöl: dőlés -0,5, széttartás 1/16", utánfutás a lehetséges max. 6 fok

Hátul: dőlés -1.0, összetartás 1/16"

Bár lehet kicsit dőlés lehetne nagyon még egy fél fokkal. Csak tartok tőle ,hogy utcán akkor már nagyon enné a gumit. smile

Illetve kérdés valaki akinek ilyesmi volt már az egyenesfutás mennyire volt gázos ezekkel a beállításokkal? köszönöm

2016-09-25 10:07:34
Steel

Steel

Fülee, 2016-09-24 19:02:39

Gondolom már volt szó itt többször is arról, hogy az NA-ba jó-e egy NB vagy NBFL állítható futómű. Amit eddig találtam, hogy csak a felső rugótányért kell szintén NB-re cserélni és akkor oké.

Valaki meg tudná nekem egy erősíteni? Köszi

Én úgy vettem észre, hogy a rendes állítható futóműnél nincs rugótányér csereberélési lehetőség és ugyanazt árulják NA/NB-hez. Én is olyat vettem annak idején, amit mindkettőhöz ajánlottak és jó volt az NA-ba. És ha jót akarsz, elfelejted ezeket a segédrugós dolgokat.

2016-09-24 19:02:39

Fülee

Posztok: 305
Velünk: 2639 napja

Gondolom már volt szó itt többször is arról, hogy az NA-ba jó-e egy NB vagy NBFL állítható futómű. Amit eddig találtam, hogy csak a felső rugótányért kell szintén NB-re cserélni és akkor oké.

Valaki meg tudná nekem egy erősíteni? Köszi

aláírás Kaposvár
2016-09-24 18:11:59
markvszoli

markvszoli

Posztok: 50
Velünk: 2443 napja

Eladó Vmaxx állítható futómű, coilover 4000kmt volt az autóban, sehol rozsda, kopás vagy akármi csak ahol a rugók öszeértek 1-2 helyen pattant le a festék egy kicsit. "Csaba" nicknevű forumtárstól vettem kb. fél éve. Ára: 80.000ft 

aláírás NBFL 2001
2016-09-24 23:57:45

pitesy

Posztok: 230
Velünk: 2806 napja

---

Történet:

Lenne nekem is valamim idevagoan elado:

TA-Technix allithato futomu, NA toronycsapagyakkal (vagy nevezzuk felso rugotanyernak? :)). Ezek Karaszy-eknal atalakitasra kerultek, a hatsok kaptak uj csillapitokat, az elsok pedig ujra lettek szelepzve, igy ebben az allapotaban van mar csillapitasuk is (ami gyarilag nem sok volt bennuk). Osszesen 5db golyalabat adok, 1 serult (az elozo tulaj ehelyett egy ujat szerzett a szetthez). Ezek meg a linearis rugos valtozatok a segedrugokkal, nem a progressziv rugosak.

Mindennek az arat csak a szelepezes/felujitas araban szabom meg, ami 60e Ft. Ha esetleg kell hozza 1 par Jass Performance-fele "mely" toronycsapagy, az +10e Ft lenne. Ezek idealisak hatra, lehet veluk egy kis rugoutat nyerni, mielott az utkozo koppan.

Kepem nincs jelenleg, de osszerohadva es leelve nincsenek (ha van erdeklodes, csinalok majd).

Erdeklodni a pitesy kukac gemejl pont com-on lehet. Koszonom!

2016-04-06 15:13:34
Hunya

Hunya

Posztok: 5319
Velünk: 5011 napja
gram, 2016-04-06 14:54:42

boogie84, 2016-02-26 16:23:34

A toronycsapagyra gondolsz?

Nó száccs ting az MX-ben ez toronycsapágy. Nem forog.

Én az elől ~2 fokkal és 0 összetartással azért egyenesfutásban jelentős különbséget érzek. Kétkezes vezetés mindenképp alap.

Érdekes, nekem ez inkább a gumi/felniméret miatt van. De csak 120 felett, addig jól fut.

aláírás May the Fairy be with You!
2016-04-06 15:02:20
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja

Válasz erre: @uno1 #101784 

Erre írtam az imént, hogy "Elsősorban a tapadás maximalizálására kitalálva és nem a gyári hanem erősen módosított (gyárinál sokkal feszesebb futómű, erősebb stabik, tapadós gumik) futóműhöz.

továbbá, hogy

"1,5-2 fok körüli vagy afölötti dőlést stock futómű magasság mellett nehéz lesz elérni. Az ültetés sokat segít ezen."

Történet:

Akkor még egyszer. Idézet tőlem: "Elsősorban a tapadás maximalizálására kitalálva és nem a gyári hanem erősen módosított (gyárinál sokkal feszesebb futómű, erősebb stabik, tapadós gumik) futóműhöz.

továbbá

"1,5-2 fok körüli vagy afölötti dőlést stock futómű magasság mellett nehéz lesz elérni. Az ültetés sokat segít ezen."

Erre írtam az imént, hogy "Elsősorban a tapadás maximalizálására kitalálva és nem a gyári hanem erősen módosított (gyárinál sokkal feszesebb futómű, erősebb stabik, tapadós gumik) futóműhöz.

továbbá, hogy