Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2014-06-30 11:23:28
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3398 napja

@Csaba - tapasztalat: rossz uton kevessbe kenyelmes, mint a gyari futomu, kicsit dobalosabb, de nem pattog el es fogja az utat...en altalaban autopalyan illetve szerpentinen hasznalom ott nagyon jo, meg a gyari 185/60 R14 Dunlop Fast Response gumival is...

Egy ilyen cuccal, tudsz elol adni neki dolest, ilyesmivel kiserleteztem otthon, igaz jobban eszi a kerek belsejet, de ultrakat lehet fordulni, szuk nemet autopalyalehajton 85km/h volt a rekord amivel meg elfordult..mogottem a Porsches csak nezett smile ....

http://www.ebay.co.u___&hash=item3a92bc2029

Ar/ertek aranyban jo ez a futomu, de ha most vennek, inkabb sporolnek meg es egy MeisterR-t vagy HSD.... 

2014-06-30 10:58:27
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2969 napja

Ugye, mondtam hogy vegyétek meg az enyémet! Cool

2014-06-30 10:43:04
Greg

Greg

Posztok: 586
Velünk: 3086 napja
balcsi, 2014-06-30 9:59:24

Sziasztok! 3 hónap után véget ért a VMAXX XXTREME vásárlási mizériám, visszakértem a pénzt (amit 2 napon belül visszafizettek szerencsére). Március közepétől május végéig azzal nyugtattak, hogy meg lesz az XXTREME, majd egy hete felajánlottak egy "sima" VMAXX-ot, mert a másikat nem gyártják. SZóval ilyet ne rendeljetek most sehonnan, valszeg nem gyárta agyár, vagy nem EU-ba. Most vagy gyűjtök mellé egy jobb szettre, vagy elmegyek abba az irányba, hogy a MIATA marad ilyen állapotban és belevágok egy pályázásra alkalmas, nem féltős, rendszám nélküli, gyilkolható, becsövezett hátsókerekes (pl. FORD SIERRA) építtetésébe.

Nem lenne érdemes újra megpróbálni egy group buy-t összehozni?

Voltunk elég sokan jelentkezők szerintem...

2014-06-30 10:26:41
inzekt

inzekt

Posztok: 58
Velünk: 3060 napja
balcsi, 2014-06-30 9:59:24

Sziasztok! 3 hónap után véget ért a VMAXX XXTREME vásárlási mizériám, visszakértem a pénzt (amit 2 napon belül visszafizettek szerencsére). Március közepétől május végéig azzal nyugtattak, hogy meg lesz az XXTREME, majd egy hete felajánlottak egy "sima" VMAXX-ot, mert a másikat nem gyártják. SZóval ilyet ne rendeljetek most sehonnan, valszeg nem gyárta agyár, vagy nem EU-ba. Most vagy gyűjtök mellé egy jobb szettre, vagy elmegyek abba az irányba, hogy a MIATA marad ilyen állapotban és belevágok egy pályázásra alkalmas, nem féltős, rendszám nélküli, gyilkolható, becsövezett hátsókerekes (pl. FORD SIERRA) építtetésébe.

Fix magasságú futómű nem játszik? VMAXX árából már elég jók vannak azért, ami nem gagyi...

2014-06-30 10:00:57

atomin

Posztok: 2354
Velünk: 3045 napja

Mostanában láttam pár elég jó Coilovert a Nutz-on. Érdemes ránézni...

2014-06-30 9:59:24
balcsi

balcsi

Posztok: 305
Velünk: 4557 napja

aláírás

2014-06-30 7:40:22
Csaba

Csaba

Posztok: 194
Velünk: 3209 napja
wolfblind, 2014-06-28 17:19:26

Csaba, 2014-06-10 20:07:19

Felemeltem a kocsit és beálltam alá a szerelőaknába. A bal hátsó kerék és a föld között 1 cm volt, így lőttem két képet a két oldalról: 

Bal:Bal

JobbRemélem tévedek, de ezeket látom: 

1. A segédrugó felemelt állapotban is teljesen össze van nyomva (vagy szemmel nemigen látható mértékben rúg ki...). Értelmetlennek tűnik így. Ha lejjebb engedném a kocsit, talán jobban kinyílna, de ennél lejjebb csak Bird képes elviselni napi használatban smile  

2. A rugóút siralmas. Felemelt állapotban kb. 5 cm van a gátló teteje és a bumpstop között. Ha leteszem kerékre, több, mint 3 cm-t beül a rugó. Kevesebb, mint 2 cm marad... Ez jobb oldalon látható is, még éppen elemelt bal hátsó mellett is nagyon kevés a jobb oldali rugóút. 

Elöl nem fényképeztem le, de hasonlóan összenyomott a rugó felemelt állapotban is. Itt más a gátló kiképzése, a bumpstop és a rugó között van egy műanyagnak tűnő cső, ebbe csúszik be a gátló. Ez hátul nincs. Lehet, hogy ezért nyekereg, mert ha összenyomódik a bumpstop, kiszélesedik, és hozzáér a rugóhoz? De akkor miért csak az egyik oldal? 

Ja, és az előbbiekből adódóan természetesen felemelt helyzetben is baromira feszül a rendszer, piszok nehéz tekerni az emelőgyűrűt. Nem is sikerült magasabbrra emelni, feladtam...

1. Normalis, nekem ugyanigy osszeul a VMAXX-on a segedrugo, az csak kirugozashoz van benne...

2. Rugout sajna valoban nem sok, nekem is ilyen 2,5-3cm, ebben jobb sajnos egy dragabb HSD vagy MeisterR futomu, azok komfort fokozatban, sokkal kenyelmesebbek, sajna a VMAXX-nal nincs ilyen opcio, az Extreme kicsit jobb, ott allithato a kemenyseg valamivel komfortosdabb a Hilltrac ilyen sajna, de sztem nem olyan rossz azert a helyezet...

Neked milyen szepek meg, enyem mar sokkal rozsdasabb smile ...

Neked mik az eddigi benyomásaid egyébként? 

2014-06-28 17:19:26
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3398 napja

Felemeltem a kocsit és beálltam alá a szerelőaknába. A bal hátsó kerék és a föld között 1 cm volt, így lőttem két képet a két oldalról: 

Bal: 

Bal

Jobb:

Jobb

Remélem tévedek, de ezeket látom: 

1. A segédrugó felemelt állapotban is teljesen össze van nyomva (vagy szemmel nemigen látható mértékben rúg ki...). Értelmetlennek tűnik így. Ha lejjebb engedném a kocsit, talán jobban kinyílna, de ennél lejjebb csak Bird képes elviselni napi használatban smile  

2. A rugóút siralmas. Felemelt állapotban kb. 5 cm van a gátló teteje és a bumpstop között. Ha leteszem kerékre, több, mint 3 cm-t beül a rugó. Kevesebb, mint 2 cm marad... Ez jobb oldalon látható is, még éppen elemelt bal hátsó mellett is nagyon kevés a jobb oldali rugóút. 

Elöl nem fényképeztem le, de hasonlóan összenyomott a rugó felemelt állapotban is. Itt más a gátló kiképzése, a bumpstop és a rugó között van egy műanyagnak tűnő cső, ebbe csúszik be a gátló. Ez hátul nincs. Lehet, hogy ezért nyekereg, mert ha összenyomódik a bumpstop, kiszélesedik, és hozzáér a rugóhoz? De akkor miért csak az egyik oldal? 

Ja, és az előbbiekből adódóan természetesen felemelt helyzetben is baromira feszül a rendszer, piszok nehéz tekerni az emelőgyűrűt. Nem is sikerült magasabbrra emelni, feladtam...

1. Normalis, nekem ugyanigy osszeul a VMAXX-on a segedrugo, az csak kirugozashoz van benne...

2. Rugout sajna valoban nem sok, nekem is ilyen 2,5-3cm, ebben jobb sajnos egy dragabb HSD vagy MeisterR futomu, azok komfort fokozatban, sokkal kenyelmesebbek, sajna a VMAXX-nal nincs ilyen opcio, az Extreme kicsit jobb, ott allithato a kemenyseg valamivel komfortosdabb a Hilltrac ilyen sajna, de sztem nem olyan rossz azert a helyezet...

Neked milyen szepek meg, enyem mar sokkal rozsdasabb smile ...

2014-06-28 17:12:54
inzekt

inzekt

Posztok: 58
Velünk: 3060 napja

Sziasztok,

Valószínűleg már kicsit megadták magukat a rugók így 15 év távlatában, kicsit dől a kocsi, jobb oldalon 1 centivel feljebb van a hátulja, mint a balon... Valszeg rugó/gátló csere érett, de akkor már valami normálisabb futóműre ruháznék be. Van valakinek valami jó tippje?

Amit én néztem az a Koni Sport (sárga) -30mm-es rugókkal (talán H&R?). Van valakinek tapasztalata erről a típusról?

Másik kérdés, hogy a régebbi Konikon van pár vályú amibe egy gyűrűt rögzítve lehetett állítani a rugó bak magasságát. Nem tudom, hogy az újabbaknál is megmaradt ez a lehetőség? Sajnos semmi infót nem találtam se a Koni oldalán, se máshol.

Köszi!

2014-06-13 13:56:54
Csaba

Csaba

VMaxx fejlemények:

Azért nem annyira rossz a helyzet! A nyekergés múlóban van, úgy látszik, "bekopott" smile  
A rugóút meg kb. ugyanannyi, mint a Bilstein+H&R kombinációban volt. Ennek árán viszont sokkal feszesebben van az úton, nem billen meg nagyon a bódé kanyarban smile Kiváncsi vagyok, milyen lesz a Kakucsringen!

Összességében komfortosabb az összeállítás, mint amilyen a H&R rugóval volt. 

2014-06-10 20:24:58
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2969 napja
Csaba, 2014-06-10 20:20:53

Nitzer, 2014-06-10 20:12:49

...Ja, és az előbbiekből adódóan természetesen felemelt helyzetben is baromira feszül a rendszer, piszok nehéz tekerni az emelőgyűrűt. Nem is sikerült magasabbrra emelni, feladtam...

Nekem össze volt rohadva az egyik gátló az anyával. Éppen csak egy kicsit lehetett mozdítani rajta.

Ki kellett szerelni és csak satuban sikerült állítani.

Nem lehet, hogy Neked is ez a baj?

Nem, nekem azért mozdul. Két hete szerelték be újonnan, elég csalódott lennék :D

...és még azt se mondhatjuk, hogy "kis pénz, ki foci", mert nem is volt olyan kis pénz.

2014-06-10 20:20:53
Csaba

Csaba

Nitzer, 2014-06-10 20:12:49

...Ja, és az előbbiekből adódóan természetesen felemelt helyzetben is baromira feszül a rendszer, piszok nehéz tekerni az emelőgyűrűt. Nem is sikerült magasabbrra emelni, feladtam...

Nekem össze volt rohadva az egyik gátló az anyával. Éppen csak egy kicsit lehetett mozdítani rajta.

Nem, nekem azért mozdul. Két hete szerelték be újonnan, elég csalódott lennék :D

2014-06-10 20:12:49
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1500
Velünk: 4113 napja

aláírás

.

2014-06-10 20:07:19
Csaba

Csaba

Bal: 

Bal

Jobb:

Jobb

Remélem tévedek, de ezeket látom: 

2014-06-10 15:33:29
Csaba

Csaba

Steel, 2014-06-10 9:08:36
Csaba, 2014-06-10 8:25:45
csabihal, 2014-06-09 22:08:12
Csaba, 2014-06-09 19:14:21
gram, 2014-06-02 7:58:57
A segédrugónak csak annyi a szerepe, hogy akkor is poziban maradjon a főrugó, ha az már elemelkedne a tányérjától. Pl. emeléskor, ugratáskor. Szemléltető ábra smile

Amúgy sztem simán a gátló nyikorog, Szenyoré volt ilyen. Az enyém kussol.

Voltam Ottéknál kontrollon. Megnézegette Lóri a gépet, megnyomogattuk a bal hátulját, ami nyekereg. Azt mondta, hogy a bumpstop ér hozzá összenyomott állapotban a gátlóhoz. Nem akarta bezsírozni, mert akkor elkezdi összeszedni a koszt. Szerinte semmi baj nem lesz tőle. 

Két dolog azért zavar
1. Nem tudom, el fog-e múlni teljesen. Kicsit talán enyhült, de továbbra is baromi idegesítő, és aszimmetrikus. A másik három kussban van.

2. Kérdés, hogy mennyit ront a rendszer működésén, hogy beleér a gátló? 

Azt hiszem, megpróbálom átmenetileg feljebb emelni a hátulját. Szerintem tényleg a bumpstop nyikorog valamiért. Ha jól értelmezem, akkor nem annyira kéne beleérnie a gátlónak a bumpstopba, ha megemelem hátul. Jól berake-esítem! 

bocs ha hülyeség, mert nem értek hozzá, de akkor is nyikorog a bal hátulja, ha nem csak Te ülsz benne bal oldalt?

üresen is nyikorog?

Akkor is nyikorog, ha ketten ülünk benne. 

Azt nem tudom, hogy nyikorog-e jobb kanyar közben, ha nem ül senki a kocsiban, még nem próbáltam így! :-D 

...és ha a csomagtartóban ültök ketten, akkor is nyikorog? Laughing

Akkor én kezdek el nyikorogni! ;-)