Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2014-06-10 9:08:36
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2969 napja
Csaba, 2014-06-10 8:25:45

csabihal, 2014-06-09 22:08:12

Csaba, 2014-06-09 19:14:21

gram, 2014-06-02 7:58:57

A segédrugónak csak annyi a szerepe, hogy akkor is poziban maradjon a főrugó, ha az már elemelkedne a tányérjától. Pl. emeléskor, ugratáskor. Szemléltető ábra smile
Amúgy sztem simán a gátló nyikorog, Szenyoré volt ilyen. Az enyém kussol.

Voltam Ottéknál kontrollon. Megnézegette Lóri a gépet, megnyomogattuk a bal hátulját, ami nyekereg. Azt mondta, hogy a bumpstop ér hozzá összenyomott állapotban a gátlóhoz. Nem akarta bezsírozni, mert akkor elkezdi összeszedni a koszt. Szerinte semmi baj nem lesz tőle. 

Két dolog azért zavar
1. Nem tudom, el fog-e múlni teljesen. Kicsit talán enyhült, de továbbra is baromi idegesítő, és aszimmetrikus. A másik három kussban van.

2. Kérdés, hogy mennyit ront a rendszer működésén, hogy beleér a gátló? 

Azt hiszem, megpróbálom átmenetileg feljebb emelni a hátulját. Szerintem tényleg a bumpstop nyikorog valamiért. Ha jól értelmezem, akkor nem annyira kéne beleérnie a gátlónak a bumpstopba, ha megemelem hátul. Jól berake-esítem! 

bocs ha hülyeség, mert nem értek hozzá, de akkor is nyikorog a bal hátulja, ha nem csak Te ülsz benne bal oldalt?

üresen is nyikorog?

Akkor is nyikorog, ha ketten ülünk benne. 

Azt nem tudom, hogy nyikorog-e jobb kanyar közben, ha nem ül senki a kocsiban, még nem próbáltam így! :-D 

...és ha a csomagtartóban ültök ketten, akkor is nyikorog? Laughing

2014-06-10 8:25:45
Csaba

Csaba

Posztok: 194
Velünk: 3209 napja
csabihal, 2014-06-09 22:08:12

A segédrugónak csak annyi a szerepe, hogy akkor is poziban maradjon a főrugó, ha az már elemelkedne a tányérjától. Pl. emeléskor, ugratáskor. Szemléltető ábra smile

Voltam Ottéknál kontrollon. Megnézegette Lóri a gépet, megnyomogattuk a bal hátulját, ami nyekereg. Azt mondta, hogy a bumpstop ér hozzá összenyomott állapotban a gátlóhoz. Nem akarta bezsírozni, mert akkor elkezdi összeszedni a koszt. Szerinte semmi baj nem lesz tőle. 

Két dolog azért zavar
1. Nem tudom, el fog-e múlni teljesen. Kicsit talán enyhült, de továbbra is baromi idegesítő, és aszimmetrikus. A másik három kussban van.

Azt hiszem, megpróbálom átmenetileg feljebb emelni a hátulját. Szerintem tényleg a bumpstop nyikorog valamiért. Ha jól értelmezem, akkor nem annyira kéne beleérnie a gátlónak a bumpstopba, ha megemelem hátul. Jól berake-esítem! 

bocs ha hülyeség, mert nem értek hozzá, de akkor is nyikorog a bal hátulja, ha nem csak Te ülsz benne bal oldalt?

üresen is nyikorog?

Akkor is nyikorog, ha ketten ülünk benne. 

Azt nem tudom, hogy nyikorog-e jobb kanyar közben, ha nem ül senki a kocsiban, még nem próbáltam így! :-D 

2014-06-09 22:08:12
csabihal

csabihal

Posztok: 1856
Velünk: 2912 napja

Két dolog azért zavar

üresen is nyikorog?

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2014-06-09 20:15:18

kitiltottfelhasznalo

Felfüggesztett fiók
Posztok: 51
Velünk: 2966 napja
Csaba, 2014-06-09 19:23:02

Van rá valakinek valami tippe, hogy ki tudná esetleg megjavítani? Két szerelő már halálra ítélte. Esetleg Katonáék Dömsödön? Van valakinek elérhetőségük hozzájuk?

Ment mail az elérhetőséggel!

2014-06-09 20:17:55
Csaba

Csaba

Még egy kérdés: ezt a gátlót cseréltem le Kakucs óta a VMaxx-ra. Utólag megértettem, hogy miért ütött olyan eszméletlenül, és hogy miért kellett naponta befújni WD-40-nel az utolsó hetekben, hogy ne nyikorogjon rettenetesen...

Van rá valakinek valami tippe, hogy ki tudná esetleg megjavítani? Két szerelő már halálra ítélte. Esetleg Katonáék Dömsödön? Van valakinek elérhetősége hozzájuk?

2014-06-09 19:14:21
Csaba

Csaba

Két dolog azért zavar

2014-06-02 9:37:21
balcsi

balcsi

Posztok: 305
Velünk: 4557 napja

Pénteken kaptam emilt a német forgalmazótól, elkészültek a gyárban a VMAXX-ok. Március első napjaiban rendeltem meg. :-) AZE TUNING a forgalmazó neve. Ámbár kétségtelenül jó áron veszem, ha ideér.....

aláírás

2014-06-02 9:08:44
Steel

Steel

Erről jut eszembe, hogy a Kemence és Perőcsény közötti úton 160 fölött lehet ugratni.Laughing

2014-06-02 7:58:57
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6121 napja

2014-06-01 22:44:41
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5196 napja

segédrugó csak azért kell h ne zörögjön adott helyzetekben a förugó.
(szinte mindig össze van nyomva)  

2014-06-01 21:34:05
Kalap

Kalap

Posztok: 1613
Velünk: 5338 napja

+1 :

A Vmaxx-nál is össze van ülve a segédrugó teljesealapállapotban!

aláírás

Fun is not a straight line

2014-06-01 17:26:40
Steel

Steel

Igen, ez normális, ezek a TA-Technix és rokonai (a segédrugósok) mind így állnak.

Szerintem nagyjából mindegy, hol a segédrugó, úgyis tökig össze van nyomva.

Amerre a fekete gyűrű megy, arra megy a karosszéria is.

Szerintem pl. Bird meg a Mester simán akarna...Laughing

2014-06-01 17:25:24
kovandor

kovandor

Posztok: 848
Velünk: 3236 napja

A segédrugó szándékosan van a másik oldalon? (az enyémben nincs ilyen, sorry ha láma kérdés)

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2014-06-01 17:17:09
Csaba

Csaba

A bal hátsó felfüggesztés felől csúnya nyekergések hallatszanak jobb kanyarban, az a gyanúm, hogy a bumpstopon kanyarodom. Benéztem kerekek mögé, és meglepődve tapasztaltam, hogy mi a helyzet. Simán lehet, hogy ez így normális, nem értek hozzá, ezért megmutatnám:

Jobb hátsó:

Bal első: 

Nagyon össze van nyomva mindkét rugó, alig van rugóút. A segédrugó teljesen, az gondolom így normális. 

Elöl fent van a segédrugó, hátul alul. Ez lényeges? 

Nagyon fel van tekerve a fekete gyűrű. Nem akkor kellene fent lennie, ha nincs ültetve? Most 32 cm a kerék közepe és a kerékjárati ív közötti távolság hátul, és inkább feljebb szeretném még egy picit, mint lejjebb. Ki akar ennél még négy centivel lejjebb utazni? smile  

2014-05-22 9:05:11
Steel

Steel

Csaba, 2014-05-22 8:01:11

Steel, 2014-05-21 19:54:17

Csaba, 2014-05-21 17:52:28

Megtörtént a csere Ottéknál a Neszmélyi úton. Korrektek voltak, elszöszmötöltek vele rendesen, max. ötödfok eltérések lettek. Ez lett a végeredmény: 

Most állítottam először futóművet (tavaly tavasszal vettem a kocsit). Az látszik, hogy már az előző német tulaj elég agresszívre hangolta a beállítást, és nem sok minden állítódott el azóta. Egyedül az egyik hátsó kerék dőlésszöge ment el, gondolom ez magyarázza, hogy zöld lámpánál mindig azonos irányban indult el a kocsi feneke, ha kipörgött a kerék. Kicsit meredekebb dőlésszög mellett végülis hasonló maradt a beállítás, mint volt, a vezethetőséggel nemigen volt bajom. A tapasztalatokról majd akkor írok, ha lesznek smile  

A "futóműmagasság" mit takar? Csak nem a mágikus "kerékközép-sárvédőív" távolságot? Ha igen, akkor nem sokat ültettél rajta.

A lapon az adatbázisukban szereplő gyári ( ?) értékek szerepelnek. Nem tudom, mit takar, de nekem láthatóan nem mérte sem a kiindulási, sem a végső értéket. 

Szerintem épp eléggé le van ültetve, a gyári sportive kivitelhez képest kereken 5 cm-t. Nem tudom, Bird hogy bírja még másfél centivel lejjebb, ez is veszélyes volt (a keresztmerevítő alá autópályán beszoruló kő érzését senkinek nem kívánom!) és nagyon kellett vigyázni a városban is mindenre. Műszaki vizsgán végigkarcoltam a szerelőakna fedlapját, furcsán nézett a vizsgabiztos...

Úgyhogy most egy egész centivel magasabbra kértem :D

Képet, képet!