Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2009-03-16 23:00:15
P.G.

P.G.

Posztok: 208
Velünk: 5197 napja

Na ma nekem is megvolt, és végre találtam egy embert aki valsz ért is hozzá!

Egész más lett az autó!!! Bár én teljesen mást állítottam mint pete.

Amit olvastam minden miatára leírt beállításban a hátsón volt a nagyobb dőlés!

Mindenhol kb 0.5 -te volt jobban döntve hátul.

Nekem elöl -0.6 hátul -1 lett végül...,és az elöl-hátul összetart melett voksoltam mégis.

Na meglásssuk, holnap a Ringen tesztelve leeeeeeeeeeesz!!! smile  

2009-03-13 20:49:22

pete

Posztok: 24
Velünk: 5044 napja

Én ma ejtettem meg a futómű beállítást és az első mecseki teszten bíztatóan vizsgázott. Nem állítom, hogy kíméli a gumit, de a kanyarban egyenlőre nagyon jónak tűnik.

Elöl:

Kerékdőlés: -1,5°-ot szerettem volna állítani, de a max, amit ki lehettett hozni -1,2°-lett.

Összetartás: 0 mm

Utánfutás: maximum, amit állítani lehet.

Hátul:

Kerékdőlés: -1°

Összetartás: 1,4 mm oldalanként

Ezek a beállítások az első kerékdőlés kivételével egyébként még a gyári ajánlott tűrések között vannak. Remélem a következő Hungaroring nyílt napon is bizonyítani fog. Ha ültetve lenne az autó valószínűleg az első kerékdőlés is elérte volna az általam kért értéket.

Nem saját kútfőből merítettem az értékeket nincs is igazán kipróbálva, de eddig jónak tűnik a kanyarokban.

http://www.ae86.hu/2___sz-meg-negy-temakor/

aláírás Pete
2009-03-12 12:24:15
P.G.

P.G.

Emberem nem így mondta, hanem h egyszerre állítódik a kettő, a dőlés meg az összetartás, és h ez a futómű nem alkalmas ilyen beállításra.

S végül a te embered milyen értékeket tudott belőni és milyen lett???

És sokat ellenkezett h úgy állítsa ahogy Te akarod?

2009-03-12 11:47:54
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9117
Velünk: 5740 napja

Csak egy két gondolat:

Na-nak Nb-nek ugyanaz a futóműve, minden ugyanúgy állítható. A problémádhoz hasonlóval én is szembesültem, csak valszeg én egy értelmesebb futóművest találtam (Geri nevű tagunk ajánlotta), aki elmagyarázta, hogy miért nem tud egy értéket olyanra beállítani amilyenre én akarom. A te embered szerintem úgy értette amit mondott, hogy ha beállítja kért értéket a kerékdőlésre, akkor már nem tud olyan összetartást állítani amilyet kérsz, mert már végállásban van a tekerő. Ez a probléma nekem elöl jelentkezett, azt mondta a szerelő, hogy valamelyik paraméterből engednem kell, mert a kért erős kerékdőlés mellett nem marad lehetősége az összetartást oda állítani ahova kértem. Kérdeztem hogy akkor mások miért tudják ezt beállíttatni, azt felelte, hogy ha meg van ültetve a kocsi, akkor a helyzet teljesen más, akkor könnyedén meg tudja csinálni, ráadásul szerinte ilyen agresszív (icehawk féle recept) értékeket ültetés nélküli kocsin nem is érdemes beállítani, mert túl sok a rugóút, így az erősen berugózott keréknél a dőlésszög szélsőségesen nagy lesz, ami már nem kedvező.

aláírás DrasticPlastic Driver
2009-03-12 10:39:34
P.G.

P.G.

Vagy lemaradt egy 10-es szorzó??? ~1.6mm

2009-03-12 10:09:15
P.G.

P.G.

Sziasztok!

Segítsetek lécci!

Tegnap voltam kereket cseréltetni, gondoltam akkor már mehet egy futóműbeállítás is..

Vittem is a kis papírt, h elöl-hátul milyen dőlés meg összetertás, de aszonta a srác h hátul nem tudja állítani külön az összetartást és külön a dőlést.

Ezért vagy az összetartást állítja és akkor a dőlés nem az lesz amit akarok, vagy fordítva..

Lehet ez h az NA-n lehet ilyet állítani, a síma NB-n meg neeeem?

Ha mégis lehetne akkor tudtok valakit aki megcsinálja amit kérek és ért is hozzá??

Ill. még 1 kérdés: Az 1/16' az coll-t jelent? Mert ahol állíttattam ott azt mm-ben kellett állítan állítólag.. Az akkor ~0.16 mm??? (2,54/16)

Köszi! PG.

2009-01-21 8:43:21
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 5268 napja

az ültetéstől egyenlőre még kicsit fázom, de még gondolkodom rajta.

köszi a tippeket.

Matt , majd ha aktuális a dolog akkor lehet, hogy hívlak smile

2009-01-21 8:29:54
Matt

Matt

Posztok: 2758
Velünk: 5365 napja

Alex: Katona nekem 12.000/db áron csinálta meg a bilsteineket. nem volt olcsó de ezt az egycsöves technológiát állítólag csak ő szereli itthon. sima gátló nem tudom mennyi lehet.

az ültetőrugóról annyit, hogy a gyári gátlóhoz találták ki. elvileg ahhoz jó, én Citadella kollégával csere-beréltem, az ő autójában tökéletesen együttműködött a gyári cuccal, csak őt zavarta az alacsony magasság meg azért komfortból is elvesz. 

2009-01-20 18:13:39
Alex

Alex

annyit semmi esetre sem szeretnék rákölteni...

ahogy most van azzal is ki vagyok békülve, nagyjából, de a repülőszőnyeg helyett jobb lenne egy kicsit feszesebb futómű...

"olcsó" smile megoldásnak arra gondoltam, hogy a Katonánál felújíttatom a gátlókat egy cseppet feszesebbre a gyári rugóhoz. Szerintem ez a processzus egy új gátló árából kijön. Ha kevés ez a "keménység", akkor lehet, hogy bepróbálnám az emlegetett IL-től rendelhető rugót. Alapjában véve egyébként engem nem zavar, hogy optikailag így kicsit traktoros smile csak vezetni legyen jobb smile

Ez az elmélet milyen szerintetek?

2009-01-20 18:08:08
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 6015 napja

Szerintem meg elég, ha csak ültető rugót veszel.

Nekem is és Gram nak is csak a rugó van kicserélve és tökéletesen működik.

Nem üt fel stb..

Szerintem elég kemény hozzá az NA gátlója.

Persze ellehet rá külteni több száz ezret gátlóval együtt...

aláírás Kilinccsel elöre:)
2009-01-20 17:56:07
Gyéé

Gyéé

Szerintem vegyél 4 sportgátlót. Sajnos a Matt rugójával nem tudjuk mi harmonizál, csak hogy mi nem. Ha olyan rugók, amiket az IL-en árulnak, akkor mint potenciális vásárló fel tehetsz nekik elvi kérdéseket arról, hogy mi passzol hozz. De ha nem azonosítható a márka, vagy ők nem ismerik, akkor nehéz kinyomozni hogy ehhez a rugóállandójú rugóhoz milyen erős csillapítás kell. Vagy vegyél állítható csillapítású gátlókat, azt összehangolhatod a rugóval ha van türelmed próbálgatni.

2009-01-20 17:37:37
Alex

Alex

Milyen gátló lehet az én kisautómban gyárilag? 91, NA, 1.6, no klíma...?

Ha a gátlót szeretném kissé felkeményítetni, akkor tudok erre valami jó megoldást?

Hol, mennyi kb? 

Esetleg ezt kombinálnám Matt ületőrugóival... ez mennyire jó ötlet? mármint a gyári gátló feljújítva-kissé felkeményítve elbírná a Matt keményebb ültetőrugóit?

thx 

2008-10-06 22:00:53
Barac

Barac

Posztok: 603
Velünk: 5587 napja

Ez a nyomtávszélesítő engem is megszivatott, nem vettem észre, hogy tengelyenként van dobozban, igy jött kettő darab 5 mm-es. Asse tudtam sírjak vagy nevessek smile
Aztán rendeltem mellé 20mm-est(2*10), az lesz hátul, másik meg elöl.
Egyébként az 5mm-es is látszik hátul, az már volt fent, de nem a hosszú csavarral, így csak egy körre hagytam.

2008-10-04 20:42:35
Gyéé

Gyéé

Hát igen, szarok ezek az Audik....:-)

2008-10-03 14:49:19
dragu

dragu

Posztok: 74
Velünk: 5286 napja

Ellopták a pénztárcámat a ház előtt parkoló audiból, otthagytam 1 percre, nyitott ajtókkal. Csak beugrottam megnézni, hogy lekapcsoltam-e mindent a házban.

Mire kimentem pénztárca sehol. Abba volt a mia forgalmija!

Ma hozta vissza egy rendicsek megtaláló, aki még látta is hogy egy régi 323 mazdából dobták ki 2 utcával arrébb!

Eltörném mind2 kezét lábát. Kitépném a ......, kolumbiai nyakkendő, ükszülőkig és ükunokáig egytől egyig. Dózer, só, hozsanna.

smile

Persze mindent letiltattam, elintéztem, újat, igényeltem egy hét alatt! sad

aláírás 1992-es NA. Szerthető!