Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2012-05-21 13:42:17

iloilo

Posztok: 171
Velünk: 3670 napja

Sziasztok,

Láttam ezt a Bilstein hirdetést az ebay-en:

http://www.ebay.de/i___&hash=item519eaadb47

Egy 1.8 nbfl szett, ha jól gondolom.

Kérdés, hogy belemegy-e az 1.6 sima nb-be, ha igen, akkor mennyit ül (ültet-e egyáltalán), és végül érdemes-e ezt megvenni.

Egyébként 2cm ültetés létezik? Vagy rakjak egy zsák cementet a csomagtartóba és már ül is ennyit. smile

De tényleg. Nem akarnám lezúzni az autó alját, de a gyári magassággal nem annyira jók a nagy kerekek.

Köszi.

öö és még valami. A múltkor voltam a kabriótalis guruláson, de végül jól lemaradtunk egy Barchettás kollégával, egy szó mint száz, hogyan konfirmálódhatnék taggá. wink

2012-04-24 16:07:02
Hunya

Hunya

Posztok: 5319
Velünk: 5013 napja

Van egy guminyomás topic valahol, ott ki lett vesézve a téma. 2.0 vagy 2.1 ha nagyon hajtod fújj bele 1-2 tizeddel többet. pl. pályanap.

aláírás May the Fairy be with You!
2012-04-24 12:00:15
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4953 napja

sajnos igazad van Cool

2012-04-24 11:56:34
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9098
Velünk: 5535 napja

Jó dolog ez a Raceland. Amennyiben a rugózást és a csillapítást a gumi elvégzi helyetteLaughing...

(elnézést, úgy látszik ma köcsög vagyok...még szerencse hogy nem ártok vele senkinek...)

aláírás DrasticPlastic Driver
2012-04-24 11:44:46
m3ss

m3ss

ti toyo t1-r-t milyen guminyomason hasznaljatok? mert azt idaig is tudtam, hogy azert szamit komforterzetben a guminyomas, de hogy ilyen iranyban...most hasznaltam par hetig 1.8 baron, szidtam is mint a bokrot. erzodott is kanyarban ahogy nyulik az oldalfala aztan hirtelen betapad, de vertek a katyuk nagyon. de az hogy felfujtam most 2.0-ra es most erezhetoen jobban veszi a katyukat a kocsi, az eleg fura. nem is nyulik annyira igy nyilvan.

nem placebo, mert meg a parom is eszrevette...par fokkal jobban toleralhato igy a raceland Wink fujjam tovabb? miata na ajanlott guminyomas vhol 1.8-2.2 bar kozott van, ugye?

2012-04-20 19:32:24
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4147 napja

Esetleg a toronyszilentedre nézz rá, bár inkább tényleg gátlónak hangzik.

2012-04-20 19:18:48
baltás

baltás

Posztok: 294
Velünk: 4343 napja

...vagy puhák már a gátlói.

2012-04-20 18:57:04
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4375 napja

Összenéztük Copasszal a két verdát, mind a kettőben ugyanaz a H&R ültető rugó van, szemre ugyanannyira ülnek, érdekes hogy ő a garázslehajtón símán lejött (úgy hogy bent ültem nála smile , nekem meg egyedül is figyelni kell, bár erre magyarázat lehet hogy nekem van még alul pár plusz merevítés.

Ami jobban meglepett, hogy ha kézzel nyomkodtuk lejebb a kocsit, akkor érezhető volt, hogy az övé egy kicsit puhább, létezik az, hogy kell egy kis idő a rugónak amíg bejáródik? Furcsán hangzik, de másra nem tudok gondolni, esetleg annyi, hogy időközben a H&R variált a rugóállandón? smile

2012-04-20 13:52:42
m3ss

m3ss

hat ja, nehez dontes, mert gyari magassaggal az na peldaul nagyon butan nez ki. andrassyn meg lehet vigyorgok lentrol, aztan a vagany utcan mar qrvaanyazok Tongue out

Baltas: hja, de azert a suly is sokat szamit itt, nem csak a futomu, nehezebben vesziti el a tapadast egy nehezebb, hosszabb tengelytavu kocsi ilyen korulmenyek kozott.

Hunya: arra kivancsi lennek nagyon, sajnos nem erek ra. pedig te kocsid, meg Janiet nagyon kiprobalnam, mind2ben mozgatja vmi a fantaziamat Cool amugy erzed a 10% kulonbseget? tenyleg valos lehet? annyit sztem boven eszre kell hogy vegyel, teszt ide vagy oda. hany kg a te autod?

2012-04-20 13:32:17
baltás

baltás

Hát ja. Nem véletlenül nem ugyanaz a rally meg a pályafutómű. Céges Mondeoval nem kicsit lehet gyorsabban menni hepehupás vidéki utakon, mint az Mx5-el. 

De az Andrássy úton milyen faszán néz ki, amikor felfelé kell nézni a Ferrarikra! Valamit valamiért ugye.  

2012-04-20 13:31:16
Hunya

Hunya

m3ss!

Próbáld ki az enyémet vasárnap Tökölön. Bilstein gátló + nagyon kemény rugó. Igaz, össze vannak hangolva.

2012-04-20 13:08:24
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4147 napja
m3ss, 2012-04-20 12:10:07
Nem is az a fo gond, hogy le kell lassitani nagyon az ilyeneknel, hanem en pl nem erzem a kocsit annyira "biztonsagosnak" nagyobb sebessegnel sem. pl 120 korul mentem multkor regi otoson, es tiszta katyu az ut, ossze vissza dobalja a kocsit, elpattog, normalisan csillapito futomuvel sokkal batrabban megy az ember ilyen utakon...de lehet csak en erzem ezt.

Nem csak te érzed. Az Opel Astra F 1.7TD-mben (imádom az öreg vasat Laughing) van egy állítható Koni Sport Kit három éve (16 évesen ráfért a csere a gyári szettre, autópályázáshoz akartam valami kevébé billegőt és Kárászy-éknál pont volt egy teljes szett féláron), amivel hangolás előtt szinte félelmetes volt hasonló körülmények között vezetni. Hullámos, pici kátyúkkal tűzdelt aszfalton pattogott a futómű, veszélyesen orrtolós lett a kocsi ilyen aszfaltú kanyarban, stb. Behangolva (elől puhábbra, hátul keményebbre véve a gátlókat) ez a viselkedés eltűnt, jóval stabilabb lett a kocsi, mint korábban.

2012-04-20 12:07:12
baltás

baltás

Én a múltkor egy újfelújítási dombocskán vertem oda az alját, egész pontosan a középső keresztmerevítőt, azóta nyiszorog minden alul, mert hozzáér máshoz. Nagy szerencse, hogy az NC alja hosszanti merevítő+keresztmerevítő kombójából áll, és minden értékes dolog csak ezek felett megy el. Az ültetés az egy ilyen biznisz. 

2012-04-20 12:10:07
m3ss

m3ss

azert ennyire nem fekete-feher a helyzet, hogy alacsony az nem komfortos. az ilyen kokany/olcso megoldasok, mint raceland, gyari gatlo random rugoval, meg mittudomenmi ilyen eredmenyeket szul. tovabbra sem tudok mit mondani, tessek beulni egy 350z-be vagy s2kba aztan mondja azt vki, hogy billeg vagy nem csillapit qrvajol... (igaz ezek sincsenek gyarilag agyonultetve, de nagyon nincs bodyroll sem)

egy bilsteines ultetett miatat azert kiprobalnek, mert Gyee autojarol az volt az elso benyomasom, hogy az szepen csillapit...

Hunya: ja meg lehet szokni, de pl nekem pesten padkan parkolas miatt is szivas volt nagyon leultetve. ha nap mint nap hasznalja az ember a kocsit szivas allandoan amiatt messze parkolni, mert ide nem tudsz felmenni...na meg videken volt azert 1-2 olyan fekvorendor ahol meg kellett fordulnom.. smile nem is az a fo gond, hogy le kell lassitani nagyon az ilyeneknel, hanem en pl nem erzem a kocsit annyira "biztonsagosnak" nagyobb sebessegnel sem. pl 120 korul mentem multkor regi otoson, es tiszta katyu az ut, ossze vissza dobalja a kocsit, elpattog, normalisan csillapito futomuvel sokkal batrabban megy az ember ilyen utakon...de lehet csak en erzem ezt.

2012-04-20 11:57:27
Hunya

Hunya

Bakony-körön simán oda lehet verni közúton is ha - mx5fan írta - nagy tempóval berugózik a cucc. Láttam én már szikrázni NC-t is utána összeszorított foggal csaptam oda az enyémet. Ez normális. Fekvőrendőrt meg lassan és átlósan. Meg lehet szokni.