Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2008-08-05 17:46:25
Franky

Franky

Posztok: 20
Velünk: 4925 napja

Hali!

smile  

Érdekelne a dolog, ha jó az enyémben NB(FL)-be. Mennyi lenne az annyi? ha ez így túl direkt akkor yourflashweb@gmail.com -on megbeszélhetjük.

2008-08-05 12:18:29
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja

basszus. így már kezd érthetővé válni a dolog. szerintem nekem egy NB-be való rugót sikerült beszereznem, mert az magyarázatot adna arra is, hogy leült az eleje mert az elől jobban ültet, meghogy miért nem szereti a bilstein.

Az NA-ba valóra nem írják ezért kerülte el eddig a figyelmem. Kösz Atom!

2008-08-05 11:13:17
Atom_75

Atom_75

Posztok: 353
Velünk: 5672 napja
Matt, 2008-08-04 19:15:16

szeva

hát nekem elvileg most lesz egy szett eibach fölösleges. Ha itt visszaolvasol meg is tudod miért. nekem túl sok egyszerűen ilyen utakra. mondjuk annak utána kell nézni, hogy jó-e NB-be.

ha érdekel szólj. 

Matt, én is néztem Eibachot IL-en, de miután elolvastam ezt itt:

Eibach sport springs

price: 169,00 € number:
Drop Down (FA/RA) in mm 35 / 30

prices including Tax, plus shipping and handling

brief description:
Eibach lowering springs, 35mm lowering for vehicles with fully equipment. Attention !!! Not for cars with “ Bilstein Hard Suspension “

nem vettem. Nyilván oka van hogy le is írják, bilsteinhez nem jó.

aláírás JR SC, 60/130 pulley, Greddy E-Manage Ultimate, WBO, EGT
2008-08-04 19:15:16
Matt

Matt

szeva

hát nekem elvileg most lesz egy szett eibach fölösleges. Ha itt visszaolvasol meg is tudod miért. nekem túl sok egyszerűen ilyen utakra. mondjuk annak utána kell nézni, hogy jó-e NB-be.

ha érdekel szólj. 

2008-08-04 17:05:17
Franky

Franky

Posztok: 20
Velünk: 4925 napja

Sziasztok!

HELP! Kinek van feleslegessé vált vagy megunt ültetőrugója???

Ugyanis elindult az útján a kedves Németországból, a relatív áron alul beszerzett 4db légrugós gátló csövek és 1 megabrutál erős de mini méretű kompresszor csatlakozókkal. (AIRRIDE/luftfharwek)

Annyi pluszt rejt magában a dolog, hogy spirál rugókkal együtt is össze lehet rakni. Tehát nem lesz szivacsokon utazó hintó a gépből, mert ha kiengedem a levegőt(ha az ül! gombra nyomok), akkor rá tudna ülni a rugókra, ezáltal lehetne vele kanyarogni. És nem veszítené el a sportautó jellegét. Állítólag rugók nélkül 7! cm-t ülne. De ez sztem csak show jelegű lenne és a kocsiból csak kiállítási tárgy lenne. na ezt nem szeretném.. úgyhogy kellene nekem valamilyen 3-4cm-t ültetőrugó...

Ha van valakinek elfekvője hasonlóból akkor az érdekelne..

Előre is köszi! 

2008-08-04 16:26:18
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9098
Velünk: 5533 napja
Gyéé, 2008-08-04 16:09:19

Én gayon díjazom

Elnézést, az agydaganatom kiújult. Természetesen  a "g" betű helyén "n" betűnek kéne lenni, míg a szó elején feleslegesnek tűnő "g" betű jó szolgálatot tenne az "a" és az "y" betűk között. Így kijönne az eredetileg ide szánt "nagyon" szó

Gayon sjalnámol!

aláírás DrasticPlastic Driver
2008-08-04 16:20:09
Matt

Matt

a próféta szóljon belőled.

amúgy tényleg rá lehet kattanni erre a futómű pimpelésre. de majd ha egyszer sok pénzem lesz alárakok egy komplett szettet. de amúgy itthon tényleg durva dolog megültetni. tegnap balcsiról mindenféle kerülőutakon jöttem a dugó miatt. mikor már épp elsírtam volna magam, hogy szétesik a kocsim rámentem egy huppanóra és majdnem kiestem a autóból a nyelvemet meg a torkomból szedtem elő.  

2008-08-04 16:09:19
Gyéé

Gyéé

Én gayon díjazom az elszántságod, lesz neked még feltöltésed is.

És micsinyász a rugókkal? Egyébként én is utánaolvastam, tényleg írnak erről a gumiütközőreülésről, van spéci gumiharang/ütköző erre a célra. Csak nem ennek az országnak az elcseszett útjaira, ide tényleg rugóút kell.

2008-08-04 16:01:36
Matt

Matt

igen bekerült egy eibach ültető szett, amit egy klubtársunkkal bizniszeltem. csakhogy az autó nem úgy áll ahogy kéne neki. pl. Gramnak ugyanilyen rugói vannak és neki nincs megülve ennyire az eleje.

az, hogy a gumiütközőkön megy az autó az sajnos egyáltalán nem kizárt. sokat olvasgattam az amerikai fórumon hogy ilyen van és az csúnyán eszi a futóművet. ami nagyobb baj, hogy a menetkomfort finoman kezd emlékeztetni egy pályaautoéra, amit derékbántalmakkal küszködve elég szarul viselek.

nem tudom, hogy a rugó ereszkedett meg (10 éves elvileg nem szabadna olyat csinálnia, de más dolgok is csinálnak olyat valakinek elég korán  smile ), vagy a bilstein másmilyen. elvileg lehetne speckó ütközőkkel, meg toronycsapággyal szarakodni de inkább megbartákozok a gondolattal, hogy nem lesz szép lapos autóm pedig de rohadt jól néz ki.

úgyhogy elvileg rugó vissza futómű újra állít, drága játnék nagyon hülye gyerekeknek. 

2008-08-04 15:49:14
Gyéé

Gyéé

Szóról szóra igaz! De én tudok neked olyat intézni ötmilliárd űrdollárért, csak az titánionrapid bevonatú dulaszellentyűs külsőkakasos kivitelű, ami ezen a bolygón még annyira nem elterjedt, de a Világon másutt egyébként sláger, csak ezt veszik az 1.8-as '94-eshez!

Én az Icehawk féle számokkal mentem a futóműveshez, aki aszonta hogy megcsinálja nekem, de higgyem el, hogy durva ültetés nélkül ez nem fog műkögni, túl nagy a rugóút (Anniver...) berugózva már extrém lesz a dőlés.

Neked viszont ha jól értem már nem túl nagy a rugóút, szal lehet h megcsinálja.

Vagy már meg is csinálta ha jól értem más topicokból.

2008-07-29 11:23:02
Matt

Matt

igen ez nem volt világos, mert akkor az 1/16+1/16=1/8, csak ha megkérdezik úgy tudjak csinálni mintha értenék hozzá mi történik smile de tényleg, nagyon kiváncsi vagyok mert eddig csak szimulátoron szarakodtam ilyenekkel.

én is az icehawk meg a Gyéé által választott beállításokat gyűtöttem ki, aztán gondolom meghallgatom mit mond a futóműves. bár kezd már egy kicsit elegem lenni a sok okos szakiból. tegnap az ember közli velem, hogy a gátlóütközőn pattog a kocsi, szét lesz verődve az egész futómű, örüljek ha a telet kibírják a szilentek, és azonnal a gátló szárába égetni kell valami fémházas szilentet (6 milliárd űrdollárért persze), mert így jön az apokalipszis...stb.  

2008-07-29 10:21:41
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6121 napja

Matt,

Hogy a kérdésre is választ kapj wink , a 1/16" oldalanként értendő. Az, hogy a két oldal egyforma, az elég egyértelmű, hacsak nem oválpályára készülsz, ahol nincs csak balos kanyar. wink

Nekem az ültetéssel az általad említettnél kicsit durvább beállítás jött be, főleg a hátó kerékdőlés tért el, én 2 fokot használtam.

A futóműves majd mindenáron a gyári értékeket fogja erőltetni, ez a Wagon-R effektus, te viszont győzd meg. Itt vannak értékek, nyomtasd ki, vidd el, hogy ezeket használja. Nekem az icehawk/legalsó értékek kerültek a kocsira, nagyon elégedett voltam/vagyok vele.

Üdv,
gram

2008-07-29 10:09:13

renault

Posztok: 39
Velünk: 5141 napja

Hy Matt

Az összetartás ileetve széttartásnak mind a 2 oldalon meg kell egyezni azaz azt jelenti hogy bal oldalon 0,06"+-0,01" és jobb oldalon is 0,06"+-0,01" fokra kell beállitani. ezt egy futóműves símán abszolválja egyszerű mint a pofon. a lényeg hgogy próbáld elkerülnia  régi un. "diavetitős" beállitást a lézeres számitőgépes futóműbeállítóval csináltasd igazából már szinte mindenhol ezt használják. (ja és lényeg hogy legyen szintező az állítő padon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a futóműves programjába szinte minden márka és típus beállítási paarméterei benne vannak így nem kell félni az általad említett wagonR-es effektustól.

ahoy

2008-07-29 9:59:25
Matt

Matt

úgy néz ki kezd elkészülni a futóművem. bekerültek az ültető rugók. hát az eredmény elég durva, de a látvány kárpótol, meg az a néhány útszakasz ahol kényelmesen fogok tudni közlekedni. most már csak egy futóműállítás van hátra.

első körben megpróbálkozok a Gyéé által használt értékekkel, ezeket ajánlják kb. máshol is.

Elöl dőlés -0.5, széttartás 1/16", utánfutás a lehetséges max. 6 fok

Hátul dőlés -1.0, összetartás 1/16"

illetve az nem vili, hogy az összetartás oldalanként értelmezendő vagy a két oldal együtt.

illetve nem tudom ki mennyit foglalkozott ezzel a témával, de bennem is van egy kis félsz, hogy a futóműves elküld majd a csába és azt mondja  "A wagoneren egyfajta beállítást szoktunk az nem lesz jó?" Szóval tudtok ajánlani valakit aki csinált már ilyet és az eredmény is jó volt?

köszi

2008-04-25 11:22:48
Bulirobot

Bulirobot

Posztok: 697
Velünk: 5064 napja

Gyéé, addig kendácsolod szegény Anniverzit, amig elhagyod az utolsó csavart is  :o)

Egyébként hogy van a "legmorcosabb tekintetü"  :o)  NB?