Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2011-04-12 23:46:48
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5198 napja

először azt kéne tisztázni, ki mit ért pontosan "gokart-os" alatt? smile

Icehawk az már egy elég fickós beállítás.
utcára -2 dőlésnél feljebb nem mennék, mert a normál tempójú, egyenes autózáskor belül megzabálja a gumit.

és emiatt is érdemes közel maradni a 0ához összetartásban ugyanis ott minnél több +/- -t állítasz egy nagyobb negatív dőlés mellett, az csak olaj a tűzre gumikopás ügyileg.

ui.: nem ültetett futóművel el lehet egyátalán érni az Icehawk dőlés értékeket?
az NC-n gyári magasságon elöl pl. olyan -1,2fok dőlésnél nem lehet többet állítani.

2011-04-12 23:21:35
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4693 napja

Mivel én nem vagyok egy nagy ász a futóműbeállítás témában, ezért megkérek egy szakavatottabb kollégát a korrekcióban, ha tévednék.

A gokartos beállítás, az nem feltétlenül jelenti a legnagyobb kanyarsebességet. A miata az 50-50-es súlyelosztás miatt alapból gokartosan viselkedik. A jó futóműbeállítással kb olyan a különbség, mintha egy gokartból egy versenyautóba ülnél át. Az Icehawk elméletileg egy magas kanyarsebességhez ajánlott beállítás 

2011-04-12 23:03:37
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 4162 napja

Én személy szerint a lehető legnagyobb kanyarsebességet szeretném elérni. Tehát ha kimennék vele pályára, kanyarban tapadjon a legjobban. Viszont fontos, hogy az egyenesfutás is megmaradjon. Szerintem ha a hátsók minuszosak lesznek, de elöl csak lightosan nyúlunk bele, a kecske is meg a káposzta is... Vagy tévedek? Anélkül szeretném a lehető leggokartossabbra venni a figurát, hogy le kellene ültetni, mert felén elég nagy bucik vannak és egyenlőre ha ez is hozna valamicskét, akkor eltekintenék az ültetéstől...

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-04-12 23:02:21
Csabi76

Csabi76

Cimbi: szerintem az Icehawkot gyári futóművel, kapásból ne állíttass be. Indulj ki valami kevésbé radikálisabból, és a személy szerint Neked nem tetsző viselkedés szerint állíttass. Nem túl valószínű, hogy elsőre el fogod találni a megfelelőt, párszor Neki kell sztem futni. Az állítás általában 10k, de nehezen találsz olyan futóművest, aki azt állít amit akarsz.

Mx5Fan: a tavalyi bénázásom/baromságaim után eldöntöttem, hogy végigjárom a futóműves vesszőfutásom, és kiválasztottam egy szervízt és náluk akarok végigmenni a folyamaton, kerül, amibe kerül (hálisten van náluk gari wink ). A fél fok emelés elöl/hátul nagyjából ott lesz az egy fok környékén, de inkább az autó viselkedése szerint szeretnék dönteni. Ebben nagymértékben az befolyásolt, hogy a náluk beállított érték -a kanyarkezdettől eltekintve- majdnem teljesen semleges viselkedést ért el az íven. Értsd: az autó nagyobb sebességgel a kanyarban se nem tol, se nem riszál, hanem oldalaz, és minden kerék egyformány csúszik. Ami egyedül zavar, az az erre az értékre adódó alacsony előfutás, mivel szervós a kocsi.

Gyanítom, hogy a végén az elöl zárt állítástól eltekintve ki fogok kötni a Te tavaly javasold értékeidnél.

Az orrtoláshoz annyit, hogy igaza lehet a Grammnak: ez a gumi nagyon erős oldalfallal rendelkezik, és sztem picit keményebb is. 2-es guminyomással megyek, de lehet, hogy le fogok menni 1.9-re, hátha javít, csak attól tartok, hogy a kisebb visszajelzés ez miatt még bajokat keverhet nekem.

Egyébként egy érdekes észrevétel: a Gergo 89-es ami NA-jánál gyárilag az Általad javasolt értékeket adja a beállítási adatbázis. Az én EU 91-esemre egy sokkal civilizáltabbat dob. Eszembe jutott, hogy mi lenne, ha másik motorszámot diktáltam volna be az állításhoz, lehet, hogy jobb értékeket próbáltak volna. Ha esetleg valaki most megy, annak ez talán segíthet 

2011-04-12 21:39:30
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 4162 napja

Szerintem én a nyárra bevállalom az icehawk-ot...

Front

Caster: Maximum
Camber: -1.5°
Toe out 1/16" per side

Rear

Caster not applicable, there is no adjustment possible
Camber: -2°
Toe in 1/16" per side

Ilyet mennyiért állítanak amúgy? 

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-04-12 23:35:56
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5198 napja

jó ötlet! smile

na ha már itt vagyunk
Csabi sztem elöl -1 fokot, hátul -1,5 -t simán adhatsz neki!
(nekem az NC elöl-hátul azonosat szereti, de ez csak a hátsó futómű kialakítása miatt van.)

én elöl hátul 0ára rakattam az összetartást. egyenlőre jó, de majd lehet játszok ide-oda.

@gram: a hátsó piciny összetratástól mi lett, mit érzel? kicsit stabilizálja a hátulját, ugye?

még amit akartam orrtolás témához: aszfalt, gumi, gumihőmérséklet, guminyomás függő dolog. bizonyos mértékben folyamatosan változik. mikor jobb mikor rosszabb. pályán ha nem figyel oda az ember és sokat tolatja az orrot, akkor elmelegszik a gumi és a helyzet csak romlik.
(nem csak pályán) próbáljatok türelmesebben, lágyabban bekormányozni, finomabb mozdulatokkal, hogy ne "ússzon" meg és amikor úgymond betapadt, elfordult akkor fokozatosan(vagy hirtelen wink ) gáz! smile

2011-04-12 20:28:57
Csabi76

Csabi76

Cimbi: http://www.miata.net/garage/align.html

Gondoltam jöjjünk át a gumitopikról, mert szétoffoljuk

2011-04-11 10:25:02
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4953 napja

nekem a kerekkozep most elol 31.5 cm-re, hatul pedig 32 cm-re van. igy viszont van olyan fekvorendor, amin pl eselyem sincs atmenni. az atlagosokon pedig 3-4 km/h-val gurulva nem erek fel. 185 60 14i gumimeret.  neked vannak problemaid a nagy fekborendorokkel gram?

lehet kicsit feljebb kellene meg emelnem sajnos. pedig ennyire leultetve nem pattog annyira a raceland, mint felso allasban. kifejezetten tetszik. tart, nem bllleg, ugyanakkor azert nem ver szet katyuban. tetszik.

2011-04-10 7:48:07
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6123 napja

Ja, hogy így a rendes neved a klubragok előtt is titkos? wink

2011-04-09 19:50:00
m3ss

m3ss

off: nem fake az email amugy, csak kicsit vulgaris :P de ha nagyon orroltok ra beirhatok masikat is 

2011-04-09 19:34:20
gram

gram

Nekem agyközép a sárvédő ívig elöl 300mm, hátul 295 mm. Cserébe tisztelj meg minket azzal, hogy a @faszomba.hu-t lecseréled a profilodban. wink

2011-04-09 10:27:12
m3ss

m3ss

azzal nem volt gond nekem.

azt megkoszonnnem, ha lemerned az elso es hatso magassagot, mindjart megyek tekergetni ujra smile

2011-04-09 9:37:06
gram

gram

Én - mielőtt szédszedtem az Eibach szettes kombinációt - egy személlyel, kigurult gumikkal megmértem a kerék középpontját a sárvédő-ívektől. Az (elvileg) -35 mm ültetés volt. Nem volt egyforma az első/hátsó, megmérhetem megint, ha érdekel.

A menet alsó végét ne vedd alapul szvsz, ezt a tubust nem csak mx-5höz használhatják. Nekem volt pár mm eltérés a menethosszban a két oldal között is ! . Esetleg a menet tetejétől lehet, csak azt meg bonyolult mérni. Viszont tegnap dezinformáltalak, rájöttem, nem hagytam ki a a felső tányért, mással volt piciny szívás. Az alsó lengcsill-szilentek hátul szélesebbek voltak jó 1.5 mm-rel, azt kellett reszelni. Neked már jó volt?

2011-04-09 2:36:44
m3ss

m3ss

az auto elejet es hatuljate egymashoz kepest hogy allitottatok be? ugyanannyra kell lennie a kerekjaratiiv tetejenek a foldtol elol mint hatul?

gram -30mm-t hol mertetek? igy elsore 60mm-t tekertunk fel az alliton hatul a legalso allashoz (menethez) kepest, igy nincs sokkal alacsonyabban mint a gyari, valszeg lejjebb kell engedni meg, eleg pattogos. valszeg a rugo is nagyobb ultetesre lett optimalizalva.

sztem megyek 50-100-at, hogy beuljon rendesen, aztan meg kell talalni azt a magassagot, amivel meg pont nem akadokf fel egy atlag fekvorendoron, es majd utana futomuallitas

2011-04-09 2:02:51
m3ss

m3ss

koszi mindenkinek az infokat, akiket felcsorogtem delutan. errol a rugotanyerrol beszeltem, rajta a fekete raceland adapter", ami nagyon nemi lleszkedett, kepen annyira nem latni:

le kellett esztergaltatni: