Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2011-04-08 9:24:03
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja
meszattila, 2011-04-08 9:06:26

Ilyen excenter csavart honnan lehet szerezni? Nálam ráférne a csere, mert nem tudták utoljára már állítani, úgy meg volt szorulva.

pl: http://www.ilmotorsp___d23513a9e99868edfcae

de szerintem itthon is lehet kapni

2011-04-08 9:06:26
meszattila

meszattila

Posztok: 509
Velünk: 4368 napja

Ilyen excenter csavart honnan lehet szerezni? Nálam ráférne a csere, mert nem tudták utoljára már állítani, úgy meg volt szorulva.

2011-04-08 8:56:56
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5158 napja

még annyit, hozzá, hogy érdemes lehet készülni pót-excenter csavarokkal. Ha eddig nem nagyon állítgatták a futóművet akkor könnyen bele tud törni.

Illetve még annyit, hogy az Icehawk egy elég radikális beállítás és nem biztos, hogy mindenhol engedni fogják a szilentek stb. nekem hátul baloldalt hiába tekerte koppra nem volt meg a 2fok csak 1,7. A lényeg a szimetrikusság, a szét-összetartásból ne engedj, a dőlésből meg ami megy.

ez a csóka meg tök jól leírja, hogy miket tapasztalt az egyes beállításoknál:

http://www.cardomain___da-miata-mx-5/page-4

2011-04-07 21:21:35
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6121 napja

Ez egy nagyon bonyolult folyamat volt, aminek ez lett az eredménye. smile

Na, megtaláltam az utolsó papírt. Miután negyedik alkalomra már nem kellett meggyőzni külön a szakikat, hogy ez jobb lesz, mint a gyári. smile A régebbi állításokat az eibach-csüccs, meg egy kiadós padkázás okán csináltuk. Hátul cseréltem csapágyat nemrég, most ezt állítottuk:

Első tengely
Összetartás -2mm (ezen még kicsit állítattam utána)
Dőlés -1.4°
Utánfutás 5.2°

Hátul
Összetartás 2mm
Dőlés: -2.2°

Hát ezért nem megy egyensen. Csapágy csere előtt volt -1.5° hátul, az sem volt rosszabb. Én -1.7° körülit javasolnék. Megjegyezném, az előző Yoko Paradákkal összesen 7, azaz hét ezer kilométert tudtam megtenni ezzel a beállítással.

2011-04-07 20:25:04
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4951 napja

neked mi volt a gondod a 2 hatso dolessel? olvasgatom most a futomuallito temakat, es azt irjak, hogy szinte az osszes beallitasban (lenny, icehawk stb) az a kozos, hogy a hatso doles .5-el nagyobb, mint az elso. es szerintuk minel kozelebb van az elso es a hatso doles egymashoz, annal tulkormanyzottabb (ha minden mas allando, ugye)

te 2-rol indultal hatul? mit tapasztaltal? tobbiek? ugy latom szenyor meg matt is probalkozott ezzel

2011-04-07 20:18:35
gram

gram

Rokkor = raceland. Különbség a rugók színe.
Mondanám, hogy fufufú mindent megvettem a futóműhöz, ez az egy árva tuning van benne. Szerintem ebbe a kocsiba nem is veszek már mást, jó kompromisszum. Előtte volt hajócska gyári, meg teniszlabda eibach. Ez most pont jó feszes is, kényelmes is. Talám kicsit lejjebb van, mint 30 mm, és a használhatóság határát súrolja, meg az alját a fekvőrendőrön néha. Elsőre meg - 60 körül lehetett, beszerelés után kicsit beült, szóval állítás előtt én használnám a helyedben 50-100 km-ert legalább.

A futóműves mm-ert fog kérni, ha nem bírja átszámolni. Valahová felírtam, mt állítottunk, visszamentem próba után, én még kívántam előre egy kicsit nagyobb széttartást.

Az NC egyszerűen felejthetetlen, azért a fék, külső tartályos lengéscsillapító, ülés+cső+kormány iszonyatos volt. Sajnos kicsit csepegett, úgyhogy a slick lekerült, de így is szuper volt.

2011-04-07 19:33:07
m3ss

m3ss

jo kis cikk, nem is olvastam. milyen jo is lehet az a kikonnyitett nc, motorhoz nem nyultak csak kipu futomu.gondolom jopar ezer versenykilometert elmegy igy gyari motorral. lajk

most mar csak abban bizok hogy rokkor tenyleg = raceland , mert birde anyosulesbol is nagyon jonak tunt, tied meg szinten ezek szerint. es ha jol latom a kepeiden neked is rokkor van, nem raceland.meg profilodban eicbach rugot is latok? stab rudak gyari nalad? semmilyen plusz merevito?mert akkor icehawk lesz nekem is, ha szted jobb, mint a gyari.

-30 mm legmagasabb allashoz kepest? kiindulaskepp mit javasoltok, milyen magasra allitsuk elsot/hatsot? nem szeretnem slammelni, sokat jarok szar uton. btw hogyan tudom allitani kesobb?

ELSO

csapterpesztes:: Maximum
kerekdoles: -1.5°
kerekosszetartas: 1/16" oldalenkent

HATSO

kerekdoles: -1.5°

kerekosszetartas: 1/16" oldalankent

ezekkel az ertekekkel elmegyek a futomuveshez akkor erteni fogja, vagy mas mertekegyseget szeretne? smile

2011-04-07 18:36:24
gram

gram

Semmiképp ne a gyárit lődd be. Én ehhez a szetthez icehawk-ot állítottam, kb. 30mm droppal. Egyenesfutás elég xar, de amúgy nagyon kezes. A hátsó dőlés nekem 1.5 lett, a 2 kicsit durva. Rendes használatban - értsd b@szatás smile - a gumi mindkét oldala szépen kopik, nem csak belül, mint várnád.

Amúgy volt kölcsibe az autó Euroring-en újságíróknak, origó-s Gulyás Peti (aki btw. elég jól vezet) tisztára transzba esett, hogy milyen futómű van a gép alatt. Hogy olyan éles, mint a tű. smile Nem mondtam neki, hogy a szett két gyári gátló ára. Itt volt cikk, meg képek.

Winkler nyüstöli.

2011-04-07 18:15:35
m3ss

m3ss

megjottek a ricelandek smile holnap bekerul, es remeletoleg vege a billegesnek smile

2011-04-05 17:24:20
m3ss

m3ss

osytyapenko kornyeken ajanlottak egy jo futomuvest, elvileg sok versenyautot is allitanak ott, sztem megnezem azt. aztan majd nyilatkozom.

beallitasokat meg rajtam teszteljuk? smile attol tartok, hogy nalam a mostani alulkormanyzottsag a haldoklo gatloimnak is koszonheto, es lehet hogy a racelandel eloszor a gyari beallitasokkal kellene probalkozni...mondjuk annyira nem olcso a futomubeallitas, hogy probalgassunk sok fele erteket

mindjart kiprobalom forza3-ban a linkelt beallitasokat, hogy mennyire jok :P

viccet felreteve aki racelandet rakott be, gyari dolest/osszetartast allittattatok? meg vagytok elegedve vele?

Bird neked hogy van beallitva?

2011-04-05 17:06:21
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4416 napja

Ha megvolt a futóműbeállításod megosztod, hogy mit tapasztalsz + hová vitted? ,)

2011-04-05 17:03:14
m3ss

m3ss

ez eleg meggyozo cikk m4n4

lehet ki is nyomtatom, es viszem raceland install utan futomuallitohoz smile nekem pl nem tetszik amit beallitottak kb 3 honapja nem is kerdeztek mik az igenyek, gondolom gyari beallitas lett. elegge alulkormanyzott es gumik kulso oldala mintha jobban kopna, terpeszteni kellene jobban lehet :D

matt te ezt a beallitast hasznalod?

2011-04-05 15:23:57
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4416 napja

Találtam ezt a leírást és gondoltam megosztom. (Annyit észrevettem, hogy Matt is innét copyzott egy korábbi hozzászólásához.)

http://www.hummingbirds.net/alignment.html 

2010-06-14 11:22:58
Ordune

Ordune

Posztok: 7262
Velünk: 4575 napja

Na kiváncs leszek szombaton! smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2010-06-14 9:21:44
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5196 napja

na ezt örömmel hallom! wink

ha nagyon zavar a tél heppi, akor gyors megoldásként akaszd ki a hátsó stabit.
(az ugyse olyan durung nagy, lehet pont elég is lesz.)