Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2010-01-06 21:42:27
szenyor

szenyor

Posztok: 400
Velünk: 6046 napja

A 15"x7 ultraleggerát mértem, egy bolhafasznyival volt 5kg alatt smile ))

/nekem egyébként is jobban tetszik, ahogy kijönnek a "küllők"/

2010-01-06 18:57:49
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5198 napja

sztem stabival kezdj! relatív olcsó és sokat hoz. futóműre mindig megéri költeni! wink

kipuff: a catbacktől csak felhangosodik más értelme nem sok. erre ne költs!
neked a direktszűrő már így is tuti hangot ad. ami hoz valamit a konyhára az a leömlő azt mindenképp raknám! (hogy milyet mennyiért az te tudod. RB-el nem nyúélsz mellé.)

felni: ne superturismo hanem superleggerát keress! 5kg (könnyebb mint az ultraleggera!) havetom most vett aprónetről 90ért 4db -ot

2010-01-06 15:54:10
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5160 napja
Gyéé, 2010-01-06 15:11:06

Kipuff kell neki, én tudom. Csak olyan kis szégyellős... szerintem arra vár hogy házhoz szállítsam neki. Pedig már hálás lennék ha valaki elvinné és egy kipuffogós ránézne hogy hogyan lehet betenni...

azért eccer csak elhozom majd megkukkantani, mert érdekel, hogy lehet 200 fontért leömlőt készíteni. A RB, JR kb. duplája, még az mx5parts-os is 230. vagy én már paranoiás vagyok és megnyugtat ha jól rámsóznak valamit drágán, mer az tuti jó?
2010-01-06 15:51:44
Matt

Matt

1. stabi: ja az nagyvalószínűséggel lesz

2. kipuff: na ez az, ott van a Gyéé cucca ami egy kicsit gyanúsan olcsó még ujonnan is (nyílván mindjárt azt mondja, hogy akkor vegyem meg tőle 2x ennyiért), catback-ből is kinéztem már egy olcsót, de ott meg félek, hogy szar lesz a hangja.

3. ülés: az nem kérdés kell

4. felni: nehéz és nem is túl szép a mostani. valami 15-ös könnyű szép kellene, olcsón. most láttam egy Oz superturismot, de az nem teccik pedig 6 kg.  

2010-01-06 15:11:06
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9098
Velünk: 5535 napja

Kipuff kell neki, én tudom. Csak olyan kis szégyellős... szerintem arra vár hogy házhoz szállítsam neki. Pedig már hálás lennék ha valaki elvinné és egy kipuffogós ránézne hogy hogyan lehet betenni...

aláírás DrasticPlastic Driver
2010-01-06 15:24:53
mx5fan

mx5fan

Matt, 2010-01-06 14:12:19

azért ennél komlyabb cuccot már szerintem nem sok értelme van Mo.-n utcai autóba.

én is erre lyukadtam ki, meg ugye az ár is "besegít" a döntésbe. egy szinttől már nagyon meredeken emelkedik felfelé! :-(
de majd ha nyerek a lottón jöhet az Öhlins :-))

majd ha minden normálisan be van lőve és (szépen megkérsz :-P) jöhetsz term.

én a helyedben: !! 1. stabi !!, 2. (ha leömlő) kipuff (vagy mit akarsz?), 3. ülés, 4.felni (miért kőő? milyet?)

2010-01-06 14:12:19
Matt

Matt

azért ennél komlyabb cuccot már szerintem nem sok értelme van Mo.-n utcai autóba. Kíváncsi leszek, majd ha lehet ringen próbkörre beülni akkor szóljon smile

Jáj én is mennyi mindent akarok, de nem tudok dönteni, hogy felni, stabi, ülés, kipuff.

2010-01-05 22:43:54
mx5fan

mx5fan

remélem már az! smile

bár még egy kompresszor elférne.. még van hely a motortérben! smile
de nem, komolyan, már végeztem, mást már nem akarok tényleg... inkább koptatni a gumit, használni, élvezni!

bár ha nyernék a lottón akkor jönne a Stage 2:
rövidebb végáttétel, lamellás sperr, cosworth hengerfej+vezérműtengelyek, kompresszor, leömlő, mazdaspeed full bukócső, karbon karosszériaelemek, jobb ülések, 6pontos öv, nagy kerekek, A048 vagy R888 gumik stb.........................

milyen relatív.. ezek után most olyan szériaközelinek érzem a gépet smile

2010-01-05 22:09:54
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 5063 napja

jól néz ki.

elég jó kis NC-d lesz lassan. smile

nem figyelünk és kész kis versenyautó lesz.

2010-01-05 21:14:23
mx5fan

mx5fan

http://bilstein.gr/bilstein/images/stories/mazda1.jpg

ne ess hanyatt tőle, ez olyan kezdő-haladgató cucc.
KW -nél jobb, de egy Öhlins-t jó ha picit is megözelít, talán egy Tein szint lehet de
nekem elég. remélem felnőttem hozzá, tudom mit akarok. ha nem akkor fel kell! smile
majd meglássuk mennyit hoz a ringen... utcán ugyis szinte full puhán fogom használni..

de majd októberben kérdezz róla akkor már tudok mesélni... most még semmit! addig csak idegesít ha picit is rágondolok.. :-/

2010-01-05 20:06:17
Alex

Alex

Posztok: 479
Velünk: 5063 napja

erről a cuccról képet linket tudnál felrakni, hogy kiváncsiskodjak egy kicsit, köszi

(lusta vagyok guglizni) 

2010-01-05 18:03:56
mx5fan

mx5fan

Matt, 2010-01-05 14:56:26

több ilyen jobblábrángást okozó videjót nem kérnék, mer átmegyek azt elállítgatom azt a PSS10-et smile

tényleg van már valami tapasztalat vele? jöhet privibe is a válasz ne untassuk többieket.

de untassuk őket! nyugtatás képp h nem csak ők szenvednek... tehát jöjjön aminek jönnie kell:

konkrétan két nap alatt komotósan egy hideg mocskos penészes aknából beszereltem a cuccot. igen "élvezetes" volt! ;-)

aztán másnap szakadó esőben téligumin elvezettem a kisautót (~180km - 90% autópálya) eredeti lakhelyére, beállítottam a garázsba és ennyi! szóval gondolhatod...

mindez volt... khmm nem is tudom 5 hete!? azóta 1x láttam amikor újévi köszöntésképp ráakasztottam az akkutőttőt.

magasság nincs rendesen belőve, se a geometria, se az első stabi, se a gátlók
egyszóval semmmmiii! :-(

amit eddig érzek: ahol a régi futóművel nem is tudtam, hogy úthiba van ezzel majd elharapom a nyelvem olyat dob... pedig full puhán van igaz majd kicsit bejáródik a gátló akkor alábbhagy valamivel.
a röhely hogy ez a 2. legpuhább "coilover" (tudom nem az de én annak nevezem :-) 6kg elöl 4,2kg hátul... az igazán kemény csávók a tengerentúlon 13/8 -al mennek!!! na az milyen lehet!!! :-O

szóval egyenlőre ennyi. majd ha jön végre pár szál napsugár kiviszem egy reptérre aztán tartok egy szezon előtti tesztet, hogy legyen valami alapbeállítás kezdésnek... de ez még olyan messze van, ha kérhetném hanygoljuk a témát mert mindjá szétvet az ideg!!!! :-)

2009-11-16 9:35:31
Hunya

Hunya

Posztok: 5319
Velünk: 5013 napja

Elmélet nem = gyakorlat.

Szóval húzzunk ki az euroringre, aztán lehet hasonlítgatni a verdákat. És akkor azt tudod mondani, hogy na pont olyat szeretnék, mint ez vagy az.

G. 

aláírás May the Fairy be with You!
2009-11-15 10:27:17
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4693 napja

Azért néha hihetetlen mekkora baromságokat össze tudok hordani ide. Ma már én sem értettem mit akarok ide összehordani. Bocs srácok, magánélet+meló rumli, én meg az autóval próbáltam elterelni erről a figyelmemet: eléggé nem sikerült. Képzelem most miket képzeltek rólam. Matt nagyon telibetalált a "rakjam helyre a dolgokat a fejemben"-el,  amit köszönök, és többékevésbé meg is próbálok majd pár nap alatt, a problémáktól meg majd nem futok el.

Nekifutnék mégegyszer, remélem nem gond:

Mx5fan: hogy milyen lett? nem tudom milyen az elméleti végcél, de sztem sokkal biztonságosabb, kiszámíthatóbb és semlegesebb viselkedésű. érdekes módon a gumikat nagyon megkoptatta drift nélkül is, nem erre számítottam, de ez a melegebb napoknak is köszönhető.Nem igazán ezt képzeltem el, de innen már el lehet indulni valamerre. Ami negatívumot tapasztaltam, arról nem jelenthető ki egyértelműen, hogy a beállítás miatt történtek, ugyanis elég sok minden más is javítódott. Ilyen súlyosságú dolgokra gondolj, hogy például a vásárlás utáni vezérműcserekor rosszul lett összerakva a vezérmű vmi miatt... én meg így toltam bele 32000km-t, és ezért nem tudtak pl gyújtást leolvasni

Olyan régi mumus is előkerült, mint az erős kanyar utáni beremegés, amire Gyéé motorbakproblémát tippelt anno nekem. Érdekes, hogy futóműbeállításkor tünt el :D.

Arra lenne lehetőség,  hogy páran,  akik ebben az évjáratban tapasztaltabbak, kipróbáljátok vmikor? odaviszem én akárhova, csak tudjam honnan jövök és merre kellene tartanom.

Matt: Kösz, az eleje sokat segített

2009-11-15 10:25:41
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4693 napja

törölve