Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Állítható futómű    |   << vissza

Állítható futómű

2008-04-23 9:20:49
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9098
Velünk: 5535 napja
Gyéé, 2008-01-24 16:56:48

És hajlandóak voltak az általad javasolt spéci értékeket beállítani, vagy a gép által megajánlott gyári lett?

Csak mert én is voltam náluk és úgy tűnt, hogy eléggé robotizált a dolog.

Tegnap voltam ismételt futóműállításon:

Elöl dőlés -0.5, széttartás 1/16", utánfutás a lehetséges max. 6 fok

Hátul dőlés -1.0, összetartás 1/16"

Ez nem egy radikális beállítás de Lóri, aki tényleg jó srác - Geri révén jutottam el hozzá - szuggesztív volt és ezt javasolta, én meg már megint engedtem...

Viszont ami hihetetlen volt: az egyik beállítócsavar annyira be volt rohadva, hogy cserélni kellett (special tenx to Gram), de ez még mind semmi! Van ezen a kocsin egy subframe brace nevű néhány rúdból álló merevítő cucc, amit 2 csavar rögzít a kasztnihoz és 4 a hátsó segéd alváz ? fő pontjaihoz. A múltkori beállítási kísérletkor Lóri jól megmelegítette az egyik állítócsavart, de nem boldogult vele,így mostanra halasztódott a beállítás. De azért az akkori melegítésnek lett annyi eredménye, hogy a hazaút során addig soha nem hallott kolompoló hangra lettem figyelmes. Későbbi agresszív futóműkínzás során (Pusztaszeriring) először szuper úttartás, majd hirtelen erős túlkormányzottság jelentkezett.

Már tudom miért: A melegítéstől az egyik csavar a 4-ből elpattant, a másik három pedig az egyenlőtlen terhelés hatására (gondolom) a nagy csapatásban sorra eltört. Én ilyet még nem hallottam, mindegy, ki lettek cserélve, kíváncsi vagyok milyen lesz most az úttartás.

Ezt mind egyujjal bepötyögni rettenetes volt, remélem legalább egy ember végigolvassa...

aláírás DrasticPlastic Driver
2008-01-25 21:23:49

kilomaster

Posztok: 97
Velünk: 5509 napja

és igen, megjöttek - Kalap  segítségével - az új műszerek (olajhőfok mérő, volt mérő, analóg óra a szent japán kvarc helyett), de ami a lényeg: speedline corse fehér felnik (11 küllős - a super 1600-as suzukik hivatalos felnije) megrendelve!!! ha fent lesznek jön a kép!

hasta luego

72 

2008-01-25 8:41:55
fecske

fecske

Posztok: 238
Velünk: 5453 napja

Az elején hülyén néztek, amikor csak az első összetartás beállítását kértem... de ezzel kizökkentettem őket a robot üzemmódból, és bármire hajlandóak lettek volna... de én inkább a lányokat szeretem wink

Decemberben vettem felniket. Aterit is meg akartam keresni, de sajnos az itthoni készlethiányon még ős sem tudott volna segíteni... Pl Oz felnit áprilisra hoz csak be az importőr...

2 hónapja megvannak az új kerekek, de össz. 2 napot és 10km-t voltak a kocsin. Télre és játszadozáshoz még marad a gyári, majd tavasszal villantok az újjal smile

2008-01-24 18:27:09
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5810 napja

Fecske, ha felnire van szükséged jobban jársz ha az aterinek szólsz.

Remélem nem haragszik meg, hogy így tudta nélkül ajánlom, de nekem is szerzett.
Mondjuk nekem Momo-t, de nagyszerű áron és gyorsan!!!

aláírás Kilinccsel elöre:)
2008-01-24 16:56:48
Gyéé

Gyéé

És hajlandóak voltak az általad javasolt spéci értékeket beállítani, vagy a gép által megajánlott gyári lett?

Csak mert én is voltam náluk és úgy tűnt, hogy eléggé robotizált a dolog.

2008-01-24 15:57:24
fecske

fecske

Ma egy újabb szervízt teszteltem futómű témában.

Y2000 Kft. Reiter Ferenc u.

Márkaszervíz alatti áron és rövid határidővel dolgoznak. Délután bejelentkezve, ma reggel fogadtak. A műszeres futóműállítás 6eFt áron ment. kb 30perc alatt végeztek a srácok, miközben még jól ki is beszéltük a futóművek rejtelmeit, az AE86-ot és az amerikai autópiacot smile

Ha esetleg OZ felniben gondolkodtok, szintén ők az illetékesek az kis hazánkban. Pl csudaszép Ultraleggera és Anniversary is piroslott az állványon smile

2007-06-06 12:05:41
fecske

fecske

Mivel Gram és Ateri sem panaszkodott az ültetésre, én is belevágok a legolcsóbb megoldásba. Na azért nem esek neki flexel a gyári rugóknak, hanem inkább rendeltem egy készlet rugót a gyári gátlókra. A beszerlést valószínűleg a Mesterre bízom, de a beállítással kapcsolatban kérnék kis segítséget. Gram lobogtatott múltkor egyedi geometria beállítási adatokat. NB(FL)-hez tudna valaki hasonlókat ajánlani, vagy forrást, ahol informálódhatok?

2007-01-23 18:55:41
Tibi

Tibi

Posztok: 70
Velünk: 5669 napja
http://www.ilmotorsp___c8941e120949b4c30142 Erre gondoltam. Nem is olyan olcsó. shocked
Hát ez tényleg nem olcsó! De én nem erre gondoltam. smile "keresek jobb előre alsó kitámasztó gömbfejet!" Ez lenne az: http://www.ilmotorsp___c8941e120949b4c30142
2007-01-23 10:58:22
Gyéé

Gyéé

http://www.ilmotorsp___c8941e120949b4c30142 Erre gondoltam. Nem is olyan olcsó. shocked

2007-01-23 10:54:49
Gyéé

Gyéé

Emberek! A régi kocsimhoz (piros 92 NA) keresek jobb előre alsó kitámasztó gömbfejet! Ha valakinek porosodik otthon a garázsba, ne fogja vissza magát! Köszi! smirk
Nekem porosodik egy ilyen a garázsban, de a kocsim részét képezi... Egyébként ez nem egy drága cucc, a helyedben megrendelném az állítható készletet vmelyik mx5-ös alkatrészoldalon

2007-01-23 10:09:45
Tibi

Tibi

Emberek! A régi kocsimhoz (piros 92 NA) keresek jobb előre alsó kitámasztó gömbfejet! Ha valakinek porosodik otthon a garázsba, ne fogja vissza magát! Köszi! smirk

2006-10-12 14:48:26
Gyéé

Gyéé

Van itt valami érdekes. Az NA-nak, és gondolom a többi Mx 5-nek is állítható mind az első mind pedig a hátsó futóműve. Ennek az az oka, hogy versenypályán más futóműgeometria kell (kerékösszetartás, kerékdőlés...) és ki tudja miért, ez a mi imádott Miatánk alkalmassá van téve a pályahasználatra. Én úgy akadtam össze ezzel a témakörrel, h egy napsütéses délutánon kivert a hideg veríték, mert azt vettem észre, h a bal hátsó gumim belső harmadán a minta le van nyalva, míg a gumi többi része zsír. Alámentem, kiszúrtam a kerékdőlést beállító excentereket és minden különösebb nehézség nélkül visszaállítottam a dőlést, csak 2db 17-es kulcs kellett hozzá. A kerék tök más szögben áll, örülök. Tanulság: érdemes megnézni az összes keréknél ezeket a beállítotárcsákat, mert nem ügy állítani rajta, viszont fontos h ne legyenek eltekergetve. Üdv, Gyéé
Hát ez azért nem egészen úgy van, hogy azt állítasz, amit akarsz! A futóműves nem véletlenül használ lézeres tükrös számítógépet a beállításhoz!
Ez tökre igaz, de ők az első futóművet állítják, én meg a hátsóról beszélek, aminek az állítása a kezelési könyv szerint csak akkor szükséges, ha pályahasználat miatt más dőlést és összetartást akarunk, ami befolyásolja a túlkormányzottságot és a kanyarsebességet, a gumik egyenletes koptatásának persze így lőttek. Az állítótárcsákon jól láthatóan jelölve van a semleges, tehát a gyári és közúton ideális beállításhoz tartozó helyzet (annyira egyszerű srác vagyok, h nemtom hogy kell fotót iderakni, pedig van...). Ezt gondoltam eddig! De azóta voltam futóművet állíttatni és ott megtudtam hogy ez nem is annyira spéci dolog, más autókon is előfordul, agyári helyzetből akkor szokták elállítani ha valami kis ütés érte a futóművet és a lézeres mérés azt mutatja h nem jó a geometria. Tehát Quote testvérnek totál igaza van, eztet se lahat csak úgy tekergetni... Végül elzavart a futóműves mert az axiálcsuklók kopottak, előbb azt kell szereznem..... asse tudom mi az, de szerzek. ui. voltam rázópadon, tökéletesek a gátlóim, ennek ellenére aszittem ELEMEIRE HULLIK A KOCSI!!! ISZONYÚ VOLT!!! Meg fogom erősíteni mindenféle merevítőkkel a futóművet, én ezt a nyeklőnyakló kasztnit nem bírom.... bocs, ez hosszú lett angry

2006-10-12 14:32:40
Tibi

Tibi

Van itt valami érdekes. Az NA-nak, és gondolom a többi Mx 5-nek is állítható mind az első mind pedig a hátsó futóműve. Ennek az az oka, hogy versenypályán más futóműgeometria kell (kerékösszetartás, kerékdőlés...) és ki tudja miért, ez a mi imádott Miatánk alkalmassá van téve a pályahasználatra. Én úgy akadtam össze ezzel a témakörrel, h egy napsütéses délutánon kivert a hideg veríték, mert azt vettem észre, h a bal hátsó gumim belső harmadán a minta le van nyalva, míg a gumi többi része zsír. Alámentem, kiszúrtam a kerékdőlést beállító excentereket és minden különösebb nehézség nélkül visszaállítottam a dőlést, csak 2db 17-es kulcs kellett hozzá. A kerék tök más szögben áll, örülök. Tanulság: érdemes megnézni az összes keréknél ezeket a beállítotárcsákat, mert nem ügy állítani rajta, viszont fontos h ne legyenek eltekergetve. Üdv, Gyéé
Hát ez azért nem egészen úgy van, hogy azt állítasz, amit akarsz! A futóműves nem véletlenül használ lézeres tükrös számítógépet a beállításhoz!
2006-10-12 8:12:13
Chaos

Chaos

Posztok: 189
Velünk: 6060 napja

Ez izgi, és ki tudja, hogy mit-hova-mennyire?

aláírás

[img]http://www.nextage.hu/NextAge_files/mx5.jpg [/img]

Sárga - gondolja. Átvillan a fején a szó: sárga. Vajon hogy jön ez ide?

(c) Artur Dent, Galaxis útikalauz

2007-06-06 12:05:41
Gyéé

Gyéé