Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    elektronika    |   << vissza

elektronika

2018-09-30 17:04:43
mester

mester

Posztok: 652
Velünk: 4298 napja

Sziasztok, van egy kis problémám. Nem indul el az ablaktőrlőm ,fűtésventim reggeli indítás után,ha indítás előtt bekapcsolom őket akkor minden ok!  Hol lehet a bibi? 

2017-08-14 20:19:59

rayman

Posztok: 21
Velünk: 1726 napja

Sziasztok,

3 dolgot szeretnék megvalósítani:

-dimmer bekötése (sajnos gyárilag kihagyták az enyémből sad )
-hátsó ablakfűtés kapcsoló bekötése (hátul van csatlakozó, elől nincs, vagy én nem találom)
-és egy extra "tuning" kacsintó funkció valami egyszerűbb elektronikával

Valaki tud nekem esetleg segíteni ezekben? vagy valamilyen anyagot küldeni?

Köszönöm!

2017-07-17 21:57:57
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja

érdekességként:

ilyen egy NBFL 1.6 2002 légtömegmérő darabokban

egy BI335A mosfet? lakik a nyák jobb felső részében (3láb)

a középső 4 lik bal párosa a hőmérő (545ohm) a jobb párosa pedig a fűtőszálhoz kapcsolódik (17,8ohm) 25C-fokon

alul a 3 forrasztás pedig a csatlakozó 3 lábához tartozik

a nyákon ott figyel a Mitshu embléma, úgy mint több korabeli mx5 szenzoron is

szétszedés roncsolás nélkül csak nagyon-nagyon sok türelemmel oldható meg (20 perc nem volt elég...)

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2017-03-17 21:31:19
csabihal

csabihal

Válasz erre: @mikulas00 #116486 

hát ha a kulcs nem akadály akkor elvileg 1.8 NA elég kéne hogy legyen, de biztosra azonos kódú ecu-val mehetsz (persze ha egyáltalán van többféle 1.8 NA ecu)

2017-03-17 12:49:18
mikulas00

mikulas00

Posztok: 576
Velünk: 2457 napja

Válasz erre: @csabihal #116484 
Igazatok lehet. Én is a légtömegmérő és injektor jeleket tartom a kulcsszereplőknek.

Az indítókulcs nincs programozva, mezei 2ezer forintos kulcs.

Ebben az esetben annyi kitételt látok, hogy 1.8 NA-ból származzon az ECU. A többi nem számít a motor üzemeltetéséhez vész esetén. Vagy? 

2017-03-17 12:02:31
csabihal

csabihal

Válasz erre: @mikulas00 #116482 

szerintem a légtömegmérő (1.8) vs flapnis légsebességmérő (1.6) esetében lesz nyűg :S

és akkor mások az injektrorok, azonos kivezérlés esetén nagyon sok lesz a benzinből...

és ha ez az ecu esetleg már társaként ismeri a kulcsot, akkor programozás is kellhet hozzá, különben nem indul a kocsi - de ez a funkció még nem biztos hogy van a kocsidban

én erre az esetre elkezdenék félrerakni egy standalone ecu-ra amit hozzá lehet programozni a kocsihoz (egr delete, kipuff változtatás, légszűrő)

2017-03-17 10:06:27
gzugzu

gzugzu

Posztok: 924
Velünk: 3501 napja

Csak tippelek, de szerintem nem lesz jó. Még ha minden bekötés ugyanaz lenne, akkor is meg lesz zavarodva a más üzemanyag és légmennyiségek miatt.

Mindenesetre ha kipróbálod majd tudósíts!

Történet:

Csak tippelek, de szerintem nem lesz jó. Még ha minden bekötés ugyanaz lenne, akkor is meg lesz zavarodva a más üzemanyag és légmennyiségek miatt.

2017-03-17 9:30:14
mikulas00

mikulas00

Posztok: 576
Velünk: 2457 napja

Sziasztok,

Egy kérdés gyári ECU-val kapcsolatban.

Tudom, hogy kb évente / két évente kiadtak egy újabb verziót. De ha csak vész esetre lenne szükségem egy másik ECU-ra, akkor az lehet 1,6-ból is ha 1,8-hoz kell? vagy ahhoz semmiképp nem lesz jó? Illetve ez plug&play?

A problémám, hogy a jelnelegi ECU-ba befolyhatott valami pár éve. Jelenleg tökéletesen üzemel, de a komponensek szépen oxidálódtak/oxidálódnak. Letisztítottam flux eltávolítóval amennyire tudtam. A korrodált komponensek cseréje rizikós, mert ennyi idő után a panelból kijöhet a furatgalván is cserekor és akkor a panel kuka.

Tehát szeretnék egy 'backup' ecu-t, arra az esetre, ha útközben valahol megadja magát a mostani. tehát elég, ha elmegy a másikkal az autó, nem érdekel ha check engine van vagy nem működik a klíma vagy bármi más.

Javaslat? Vélemény?

Az alany '97 1.8 NA. OBD II

Köszönöm

Matyi

2009-08-14 18:18:55

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5836 napja

Köszönöm a választ!

2009-08-13 7:51:34
Erno

Erno

Posztok: 1451
Velünk: 6023 napja

Szerviz azt mondta, nem láttak még ilyet, nem szokott elromlani.(főleg 90e km-nél, és személyautóban. Teherben szoktak cserélni 400e nél)

Hiba: ég a motor elektronika sárga lámpa a műszerfalon. Ennyi. Még csak nem is tüsszent egyet sem. Miközben győzködtek hogy ez a baja, feltették Zöldkártya gépre is, azon is simán átment volna. (mert a hátsó azért dolgozott, és az elsö is valamennyit.)

(ekkor volt az, hogy az ügyes kezű szaki a házibarkács ellenörzőkészülékével azt mondta, az nem lehet, dolgozik az, ő látja hogy jön a villany, pedig mégis az volt. Hiba: motorinditás után nem jött meg a jel a megadott időn belül, és utána nem elég erős jeleket adott. De ezt csak a jobban felszerelt szerviz tudta prezentálni meggyőzően. )

2009-08-13 5:39:47

balneum

Felfüggesztett fiók

Köszi a választ Ernő! Hány km van az autódban? Én 80e körül járok és még nincs vele gond, de ha minden igaz, akkor jobban teszem ha előre megrendelem, szvsz. 200 Euro akkor baráti ár. Még valami, hogy mi volt az autóval csere előtt? Mi utalt rá, hogy cserélni kell? Az enyém egészséges meg minden, csak próbálok előre tervezni. smile

2009-08-12 9:39:06
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9082
Velünk: 5450 napja

Én azt hallottam, hogy az ECU memoriáját kiüríteni úgy kell, hogy lehúzod az akkusarut és ráállsz a fékre. A mese szerint ilyenkor a féklámpa még világít (hogy ez hogy lehet azt nem tudom..), nyomva kell tartani míg kialszik, ezzel minden tartalékolt áram kimegy, az ECU elfelejt minden tárolt hibakódot, újraindítás után tiszta lappal megy.

aláírás DrasticPlastic Driver
2009-08-12 8:07:02
Erno

Erno

Posztok: 1451
Velünk: 6023 napja

Cseréltem.

Van egy elöl, és van egy hátul.

Tavaly az elsőért a szervíz 62e+Áfát kért.

Utángyártottat nem vennék. (Vagy legalábbis addig nem fizetném ki, amig a szerviz számitogépen nem ellenőrzi a helyes működését. (nem Pistabácsi a falu legjobb villanyszerelje, a saját bütykölésű készülékével - azzal probáltam, hülyeséget beszélt) )

Hosszabb ideig nem működő lambdaszonda tönkre vághatja a katalizátort, ami sokkal nagyobb veszteség. Különösen az első.

érdekes tavaly még nem volt neki

2009-08-12 2:49:31

balneum

Felfüggesztett fiók

Tisztelt Társaság,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy hány lambdaszonda van egy NBFL-ben? Vagy én értek félre valamit, vagy ha minden igaz, akkor az Oxygen Sensor a Lambdaszonda? Márpedig ha az, akkor abból kettő van az IL-e. 

Sensor Oxygen 1.6 Front NB2- 706694     és

Sensor Oxygen 1.6 + 1.9 Rear NB2-706696 

Ha tegyük fel Lambdaszondát kéne cserélnem, akkor mindkettőt kell cserélni vagy nincs is kettő, csak van amelyiknél hátul van, van amelyiknél elől vagy hogyan kell értelmezni ezt?

Nem aktuális a dolog csak jó lenne tudni. Esetleg cserélt már valaki NB-ben? Mennyibe került, ha nem IL-en vásárolta? 

2009-07-04 12:47:21
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4608 napja

Nem tudja vki, mi a javasolt ECU újratanítás. lemerült aksi/áramtalanítás esetén? 91-es mazda szervízdoksi azt mondja:

1.) manuál váltó középre

2)kézifék ki, minden elektromos rötyi ki(gondolom alapjárat-gyújtás már előtte beállítva, ECU kiiktatással)

3) motorindít normál üzemi hőfokon-alapjárati üzem 1 percig

Initial relearn is complete: process will be completed during normal driving. Na ezmit jelent? Mint Miss Daisy söfőrje, vagy mint Bird a zöld lámpánál?